Trwa chiński rok Koguta

Kogut jest pewny siebie, uczciwy i pogodny. Zazwyczaj ma mnóstwo znajomych, których zresztą zdobył bez większego trudu dzięki swojej przebojowości, towarzyskości i entuzjazmowi. Lubi być doceniany i podziwiany, dlatego często i z ochotą przedstawia innym swój punkt widzenia wraz z całą argumentacją jego zasadności, dużo opowiada o sobie i swoich osiągnięciach, mając lekką tendencję do przekoloryzowania faktów. Są otwarte, potrafią celnie nazywać swoje emocje oraz odgadywać emocje ludzi wokół niego.

Horoskop chiński

Horoskop chiński opiera się na starożytnej wiedzy chińskiej, pielęgnowanej przez wszystkie pokolenia, aż do dziś już od 2637 roku przed naszą erą. To dzięki niej jesteśmy w stanie na podstawie swojej daty urodzenia, dowiedzieć się jakie cechy charakteru, często głęboko skryte, przypisane są do naszego znaku. Dzięki opisaniu wad znaku, jesteśmy w stanie je wyeliminować, zwracając na nie szczególną uwagę.

Chiński horoskop to zupełnie inny cykl, niż dobrze nam znany europejski. Również posiada dwanaście znaków, którymi są: Szczur, Bawół, Tygrys, Królik, Smok, Wąż, Koń, Koza, Małpa, Kogut, Pies, Świnia. Rok chiński jest ruchomy, zaczyna się od drugiego nowiu po zimowym przesileniu Słońca (Księżyc i Słońce są w tej samej koniunkcji i znajdują się w znaku Wodnika). Wówczas jeden ze wspomnianych znaków chińskiego zodiaku staje się niejako patronem całego roku chińskiego, przybierając przy tym jeden z pięciu tamtejszych żywiołów (złoto, drewno, woda, ogień, ziemia). Szczególnymi dla horoskopu chińskiego są ruchy Jowisza.

Horoskopy