Sennik: śmierć bliskiej osoby

Sennik: śmierć bliskiej osoby - sen o śmierci kogoś z najbliższego otoczenia jest dla większości ludzi traumatycznym przeżyciem. Zdarza się, że wybudzamy się z takiego snu z krzykiem. Co oznacza śmieć bliskiej osoby we śnie? Czy jest to zwiastun nieszczęścia, które spadnie na tą osobę? A może znaczenie takiej wizji jest zupełnie odwrotne? Warto sprawdzić co na temat śmierci bliskiej osoby mówi Księga Snów.

Sen o śmierci

Śmierć jest bardzo częstym motywem snów ludzkich. Bardzo często we snach ludzie obserwują śmierć bliskich osób, ale też własną śmierć czy śmierć zwierzęcia. Nierzadko w snach o śmierci to osoba śniąca staje się mordercą. To dość przerażający sen, po którym wielu może się zastanawiać, skąd taka wizja pojawiła im się w głowie. Jak wiadomo, sny oprócz tego, że są tajemniczymi zwiastunami, bardzo często odzwierciedlają myśli, troski i nadzieje, które ukryte są głęboko w podświadomości człowieka. Czy widok morderstwa we śnie, którego dokonuje osoba śniąca, świadczy o tym, że byłaby ona zrobić to w rzeczywistości? Jak się okazuje to nic bardziej mylnego. Według Księgi Snów sny o morderstwie dokonanym własnymi rękami oznaczają, iż człowiek jest bardzo wewnętrznie skłócony oraz nie potrafi pogodzić się z sytuacją w świecie rzeczywistym. Sen o morderstwie powinien więc skłonić osobę śniącą do przemyśleń na temat swojego własnego „ja” oraz tego, że należy iść do przodu, a nie rozmyślać nad przeszłością.

Inny rodzaj snu o śmierci to wizja, w której osoba śniąca obserwuje własną śmierć. Taki sen również może przerażać i powodować niepokój u osoby śniącej, np. o własne zdrowie, pomimo, że nie jest zwiastunem choroby. Sen o własnej śmierci to znak nadejścia szczęśliwego czasu, a w przypadku osób, które borykają się z jakąś dolegliwością – szczęśliwego zakończenia choroby i odczucia ulgi.

Śmierć bliskiej osoby – sennik

Sen o śmierci to niewątpliwie jeden z najbardziej traumatycznych snów, które mogą spotkać człowieka. Paradoksalnie są to również jedne z najczęstszych wizji, które pojawiają się w ludzkich snach. Ludzie śnią o śmierci bliskich osób, takich jak partnerzy, małżonkowie, rodzice lub dzieci. Nic więc dziwnego, że takie senne wizje są bardzo męczące i powodują bardzo często wybudzenie się z krzykiem na ustach. Po koszmarze sennym, w którym ujrzymy śmierć bliskiej osoby bardzo często nosimy w sobie niepokój dotyczący głównego bohatera snów, zaczynamy się martwić o jej stan zdrowia oraz bezpieczeństwo. Czy jednak słusznie?

Według tradycji ludowych sen o śmierci zwiastuje zupełnie odwrotne wydarzenia. Wierzenia ludowe mówią, iż jeżeli komuś przyśni się śmierć drugiej osoby, osobę tą spotka szczęście i czekają na nią w najbliższym czasie wydarzenia. Księga Snów potwierdza te wierzenia. Jeżeli osobie śniącej przyśni się śmierć kogoś, kto boryka się z chorobą, to bardzo dobry znak, ponieważ taki sen oznacza zakończenie dolegliwości oraz ulgę dla umarłego we śnie człowieka.

Co ciekawe, sen o śmierci bliskiej osoby jest inaczej interpretowany w stosunku do różnych osób, których śmierć wyśni osoba śniąca. Jeżeli nieszczęśliwym, głównym bohaterem snu jest matka, jest to znak, iż poświęcamy jej zbyt mało czasu. Taki sen jest sygnałem tego, iż należy zacieśnić kontakty oraz zastanowić się czy czasem przez gonitwę życiową nie zapomnieliśmy o najbliższych. Z kolei sen o śmierci ojca ma zupełnie odmienne znaczenie – wizja utraty tego rodzica jest zwiastunem tego, iż w najbliższym czasie skazani jesteśmy na niepowodzenie w interesach. Po śnie o śmierci ojca oprócz odwiedzenia go i poświęcenia mu uwagi, warto również ostrożniej podejmować decyzje, dotyczące finansów.

Sen: śmierć dziecka

Chyba dla każdego rodzica śmierć dziecka to najgorsze doświadczenie, jakie można przeżyć. Sny o śmierci dziecka są więc koszmarne i bardzo traumatyczne. Co prawda sen o śmierci dziecka nie zwiastuje jej dosłownie, ale stanowi bardzo poważne ostrzeżenie – oznacza bowiem, iż w najbliższym czasie osoba śniąca utraci nadzieje i ogromnie się rozczaruje. Jest to również znak nadejścia poważnych zmartwień i smutku w życiu realnym.

Copyright © Agora SA