Waga - charakterystyka znaku

Waga 23.09 - 22.10

Jaka jest Waga?

Wadze patronuje żywioł powietrza, który sprawia, że jest ona nieco oderwana od otaczającej ją rzeczywistości. Osoby spod znaku Wagi sami siebie postrzegają jako poukładane, solidne, słowne, na które zawsze można liczyć, nawet w najbardziej ekstremalnych sytuacjach. Lubią myśleć o sobie jako o obiektywnych, prawych i lojalnych, jednak ich natura jest zgoła inna. Tylko pozornie coś planują, bo w ich przypadku rzadko coś idzie zgodnie z założeniami. Są chaotyczne, niepoukładane, doskonale odnajdują się w chaosie, które same, świadomie lub nie, tworzą.

Wagi są niesłowne, co w dalszej perspektywie sprawia, że jej dobrzy znajomi traktują jej obietnice i dane słowa z lekkim przymrużeniem oka. Osoby spod tego znaku lubią mieć poczucie kontroli nad sytuacją, nawet jeśli jest ona jedynie pozorna. Waga zawsze potrafi wybrnąć z niewygodnej sytuacji, gdyż obdarzona jest wyjątkowym wdziękiem. Ponadto wzbudza sympatię otoczenia swoim łagodnym usposobieniem, łatwością nawiązywania kontaktów, pogodą ducha.

Waga ma problem z podejmowaniem decyzji, dlatego dąży do znalezienia w swoim środowisku mądrego i zaufanego doradcy. Kreatywność i chęć tworzenia sprawiają, że często sięga po różne formy sztuki, chcąc wyrazić siebie. Częstokroć nie ma w sobie wystarczającej dozy autokrytycyzmu, by móc się systematycznie rozwijać i zadowala się średniej jakości własnymi wytworami. Lubi chwalić się nawet najmniejszymi osiągnięciami- swoimi i swojej rodziny. Nie lubi podejmować ryzyka, żyć w napięciu i niepewności.

Związek z Wagą jest nieustanną przygodą. Jej partner/partnerka musi przygotować się na zmienność nastrojów i przekonanie o własnej nieomylności. Ceni sobie u drugiej połowy opanowanie, zdecydowanie, pewność siebie, dobre maniery, możliwość zasięgnięcia rady, której niekoniecznie posłucha. Zdenerwowana Waga to prawdziwy huragan, który potrafi urządzić wielką awanturę, po której popadnie w głęboki smutek, by później niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przejść nad tym do porządku dziennego.

Żywioł: powietrze
Planeta rządząca: Wenus
Metal: miedź
Kamień: diament
Kolor: niebieski
Pora roku: jesień
Znaki zgodne: Bliźnięta, Wodnik
Znaki niezgodne: Baran, Rak, Koziorożec

Komentarze (6)
Zaloguj się
 • akacja68

  Oceniono 49 razy 39

  Cała ja...

 • Samarai Blacknock

  Oceniono 4 razy 4

  Kamień wagi to chyba opal, a nie diament z tego co wiem. Mimo wszystko niestety i stety w dużej mierze się to zgadza :)

 • anett9991

  Oceniono 2 razy 2

  Trafne lecz z tą niesłownością się nie zgodzę W moim przypadku jestem bardzo słowna:-) Pozdrawiam rozważne wagi:-)

 • Gość: mamamama.@.pl.com

  Oceniono 20 razy -10

  zal

 • Gość: wiola

  Oceniono 17 razy -11

  chyba ty

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX