Wodnik - charakterystyka znaku

Wodnik 20.01 - 18.02

Jaki jest Wodnik?

Wodnikowi patronuje żywioł powietrza, dlatego ten często "buja w obłokach". Osoby spod znaku Wodnika są bardzo otwarte, gotowe na zawieranie nowych znajomości, ciekawe świata i ludzi. Zazwyczaj otacza je wielkie grono znajomych i przyjaciół. Wodnik zawsze służy im radą, pomaga w rozwiązywaniu cudzych problemów, na co pozwala mu wysoko rozwinięta zdolność współodczuwania. Empatię odczuwa nie tylko w stosunku do znanych sobie ludzi, ale jest wrażliwy na nieszczęście obcych. Połączenie tej cechy i inteligencji sprawia, że ma w sobie głębokie przekonanie o tym, że jest w stanie wnieść w otoczenie dużo dobra, a nawet zmienić świat, co próbuje robić, udzielając się na wszelkie sposoby (wolontariat, działalność w fundacjach, doraźna pomoc potrzebującym, zajmowanie stanowiska decyzyjnego w lokalnej społeczności, angażowanie się w różnego rodzaju akcje charytatywne).

Dla Wodnika ogromną rolę odgrywa idea. Jest dla niej gotów poświęcić naprawdę wiele. Jest typowym humanistą, z chęcią i ciekawością odkrywającym inne systemy filozoficzne i religie. Nie jest osobą próżną i takich osób nie lubi. Unika kontaktu z ludźmi, których uznaje za powierzchownych, nie mających do powiedzenia nic wartościowego. Nie ocenia innych zanim nie spróbuje ich poznać przez długą rozmowę. Jest bardzo tolerancyjny, więc z uwagą śledzi zmiany społeczne, kulturowe, nie podejmując się oceny moralnej danych zjawisk.

W związku Wodnik boi się okazywać uczucia, bowiem źle znosi porażki. Jest wrażliwy i troskliwy, przez co zawiedzione zaufanie potrafi na długi czas zamknąć go na nowe relacje. Chętnie spędza czas ze swoją drugą połową, oddając się wysokiej rozrywce: w teatrze, na koncercie, w operze, na wystawie. Partner/partnerka Wodnika musi mieć z nim mnóstwo wspólnych tematów i lubić prowadzić długie dyskusje nie tylko o sprawach bezpośrednio dotyczących związku, ale i tych istotnych dla świata w ogóle.

Żywioł: powietrze
Planeta rządząca: Uran
Metal: ołów
Kamień: szafir
Kolor: błękitny, szary
Pora roku: zima
Znaki zgodne: Bliźnięta, Waga
Znaki niezgodne: Byk, Lew

Komentarze (13)
Zaloguj się
 • Gość: Netzach...:-)

  Oceniono 33 razy 31

  "Aguarius" the best...:-)That's all, thank you...:-)

 • Gość: Nick

  Oceniono 17 razy 15

  wszystko to bardzo piekne. Duzo osob identyfikuje sie z tym opisem, bo sa to same superlatywy. Ciekawa jestem jak by bylo gdyby ukazane zostaly te ciemniejsze strony naszego charakteru.

 • spiskowy

  Oceniono 12 razy 12

  Dziwna sprawa z tymi horoskopami... jak by każdy z góry miał przypisane jaki będzie i tak właśnie się rodzi... szkoda tylko że partnerzy nie zawsze widzą świat w ten sposób jak my.

 • Gość: x

  Oceniono 12 razy 12

  jak z nut

 • Gość: ...-)

  Oceniono 11 razy 11

  Beautiful...:-)..."Aguarius"...:-)

 • sfit89

  Oceniono 11 razy 11

  pasuje jak cholera..

 • Gość: POL

  Oceniono 12 razy 10

  PRAWIE JAK JA....ALE NIE WSZYSTKO....ALE W 99%

 • Gość: Zuncia07

  Oceniono 11 razy 9

  to istny opis mnie! Ten horoskop niekiedy mnie zaskakuje

 • Gość: moro

  Oceniono 8 razy 8

  to wszystko o mnie i to co ja lubie robic itp.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX