Trwa chiński rok Dzika

Dzik jest niezwykle łagodny, uczciwy, prawdomówny. Cechuje go otwartość na innych i wieczna gotowość niesienia wszelkiej pomocy. Wychodzi z założenia, że jego obowiązkiem jest służyć słabszym i to przynosi mu mnóstwo satysfakcji. Jest wesoły i towarzyski, a swoim uśmiechem zaraża ludzi wokół, przez co trudno go nie lubić. Wrażliwość, której ma nieskończone pokłady, sprawia, że wyróżnia się wyjątkową empatią, jednak te cechy bywają niekiedy wykorzystane przez innych. Nie pomaga mu również naiwność i wiara w dobre intencje każdego, kogo napotka na swej drodze.

Horoskop chiński

Horoskop chiński opiera się na starożytnej wiedzy chińskiej, pielęgnowanej przez wszystkie pokolenia, aż do dziś już od 2637 roku przed naszą erą. To dzięki niej jesteśmy w stanie na podstawie swojej daty urodzenia, dowiedzieć się jakie cechy charakteru, często głęboko skryte, przypisane są do naszego znaku. Dzięki opisaniu wad znaku, jesteśmy w stanie je wyeliminować, zwracając na nie szczególną uwagę.

Chiński horoskop to zupełnie inny cykl, niż dobrze nam znany europejski. Również posiada dwanaście znaków, którymi są: Szczur, Bawół, Tygrys, Królik, Smok, Wąż, Koń, Koza, Małpa, Kogut, Pies, Świnia. Rok chiński jest ruchomy, zaczyna się od drugiego nowiu po zimowym przesileniu Słońca (Księżyc i Słońce są w tej samej koniunkcji i znajdują się w znaku Wodnika). Wówczas jeden ze wspomnianych znaków chińskiego zodiaku staje się niejako patronem całego roku chińskiego, przybierając przy tym jeden z pięciu tamtejszych żywiołów (złoto, drewno, woda, ogień, ziemia). Szczególnymi dla horoskopu chińskiego są ruchy Jowisza.

Horoskopy