Trwa chiński rok Bawoła

Bawół jest silną i bardzo samodzielną osobowością. Nie lubi prosić innych o pomoc lub radę, za to sam chętnie ich udziela, co przysparza mu grona znajomych. Przyjaciół dobiera jednak starannie, zazwyczaj jest ich zaledwie kilkoro, jednak są lojalni, wierni i szczerzy. Te cechy bardzo ceni Bawół u innych ludzi. Jest pracowity, rzetelny, dokładny, czasami wręcz drobiazgowy w tym, co robi. Kieruje się logiką, często posiada zdolności manualne, w czym doskonale spełnia swoje zamiłowanie do detali.

Horoskop chiński

Horoskop chiński opiera się na starożytnej wiedzy chińskiej, pielęgnowanej przez wszystkie pokolenia, aż do dziś już od 2637 roku przed naszą erą. To dzięki niej jesteśmy w stanie na podstawie swojej daty urodzenia, dowiedzieć się jakie cechy charakteru, często głęboko skryte, przypisane są do naszego znaku. Dzięki opisaniu wad znaku, jesteśmy w stanie je wyeliminować, zwracając na nie szczególną uwagę.

Chiński horoskop to zupełnie inny cykl, niż dobrze nam znany europejski. Również posiada dwanaście znaków, którymi są: Szczur, Bawół, Tygrys, Królik, Smok, Wąż, Koń, Koza, Małpa, Kogut, Pies, Świnia. Rok chiński jest ruchomy, zaczyna się od drugiego nowiu po zimowym przesileniu Słońca (Księżyc i Słońce są w tej samej koniunkcji i znajdują się w znaku Wodnika). Wówczas jeden ze wspomnianych znaków chińskiego zodiaku staje się niejako patronem całego roku chińskiego, przybierając przy tym jeden z pięciu tamtejszych żywiołów (złoto, drewno, woda, ogień, ziemia). Szczególnymi dla horoskopu chińskiego są ruchy Jowisza.

Horoskopy