Sennik: brudna woda

Sennik: brudna woda - co oznacza brudna woda we śnie? Czy zwiastuje ona kłopoty czy możliwą do zdobycia fortunę? A może brudna woda odnosi się do aspektu duchowego naszego życia? Symbolizuje nieczyste myśli lub zamiary? Warto sprawdzić, co na temat brudnej wody we śnie mówi Księga Snów.

Sen o wodzie

Woda jest to jedna z podstawowych substancji występujących na Ziemi. Jest to również żywioł, ale też źródło życia, bez którego istota żywa nie przetrwa kilku dni. Od starożytności materia ta uznawana jest za symbol płodności, narodzin, uczuć i inicjacji lub oczyszczenia. Co oznacza sen o wodzie? Czy brudna woda, pojawiająca się we śnie ma dla nas szczególne znaczenie? Czy należy poznać symbolikę brudnej wody? Okazuje się, że do bardzo istotny znak, który należy brać pod uwagę i przemyśleć, jeżeli pojawi się on w naszych snach.

Symbolika wody zależna jest od jej stanu, który zobaczymy we śnie. Czysta, przejrzysta woda to dobry znak, ponieważ symbolizuje stabilność emocjonalną osoby śniącej, czyste myśli oraz uczciwe zachowanie. Z kolei, jeżeli we śnie ujrzymy płytką wodę powinniśmy zastanowić się nad naszym charakterem, ponieważ woda taka symbolizuje powierzchowność charakteru, a także brak wymagań wobec siebie. Jeżeli we śnie znajdziemy się w płytkiej wodzie, powinniśmy pomyśleć o tym, czy nie stawiamy sobie w życiu zbyt nisko poprzeczki.

Bardzo dobrym zwiastunem jest sen, w którym wpadamy w wodę. We śnie co prawda może temu towarzyszyć nieprzyjemne uczucie, jednak w życiu realnym zwiastuje to nagły przypływ gotówki. Jak widać ta podstawowa dla nas ciecz i z pozoru normalny sen o niej mogą stanowić dla naszego życia bardzo obiecujący znak.

Sennik: brudna woda

W porównaniu do czystej wody we śnie, brudna woda to dość negatywny znak, zwiastujący smutne wydarzenia. Według Księgi Snów interpretacja snu o brudnej wodzie zależna jest od sytuacji, jaką we śnie zobaczymy - czy w tę wodę wejdziemy, wpadniemy, czy będziemy ją tylko obserwować oraz od tego, gdzie brudna woda się znajduje. Brudną wodę w snach najczęściej widzimy w rzece, w basenie, ale też w postaci nieczystej cieczy płynącej z kranu. Ważne są również cechy brudnej wody - czy jest ona płytka, głęboka, ciepła, zimna, wzburzona czy spokojna.

Sennik: brudna woda w rzece

Brudna woda w rzece to woda płynąca, często wzburzona i zajmująca w nocnym widzeniu dość dużą powierzchnię. Nie jest to dobry symbol, ponieważ zwiastuje duże problemy, a także skomplikowane sprawy życiowe, z których trudno się wyplątać. Brudna woda płynąca w rzece to symbol żywiołu, po zobaczeniu którego w sennych marach, możemy odczuwać niepokój. Niepokój zresztą słuszny, ponieważ jak wiadomo, sny odzwierciedlają nasze troski i obawy, ukryte często głęboko w podświadomości, a sen o brudnej wodzie w rzece oznacza, iż należy przemyśleć swoją sytuację życiową, postępowanie i postarać się rozwiązać swoje problemy. Według sennika, jeżeli we śnie wpadamy do brudnej wody, oznacza to, iż w najbliższym czasie możemy popełnić fatalny w skutkach błąd.

Sennik: brudna woda z kranu

Brudna woda płynąca z kranu widziana we śnie ma zupełnie inne znaczenie niż woda płynąca w rzece. Brudna woda, którą widzimy w takiej postaci w sennych marach, zwiastuje duże problemy rodzinne oraz toksyczne relacje, które wystąpią w najbliższym otoczeniu lub się wyraźnie nasilą. Znaczenie to jest powiązane z najstarszą symboliką brudnej wody, ponieważ już starożytni mistycy uznawali brudną wodę jako symbol zanieczyszczenia i nieprawidłowości. Symbolika ta w przypadku brudnej wody z kranu, według Księgi Snów odnosi się do relacji rodzinnych.

Sennik: brudna woda w basenie

Kolejnym, bardzo negatywnym i wzbudzającym niepokój znakiem jest sen o brudnej wodzie widzianej w basenie. Jeżeli we śnie znajdziemy się w takiej wodzie lub obserwujemy brudną wodę w basenie, zwiastuje to zbliżającą się chorobę. Księga Snów nie określa czy choroba ta napotka osobę śniącą czy pojawi się w otoczeniu takiej osoby, jednak niewątpliwie jest to niepokojący znak, którego nie należy bagatelizować.

Miałeś sen o brudnej wodzie? Opisz nam go w komentarzu poniżej.

Copyright © Agora SA