Sennik: ciąża

Sennik: ciąża - co oznacza sen, w którym jest się w ciąży lub jest w niej bliska nam osoba? Czy to przepowiednia losu o niedługim powiększeniu się rodziny? A może oznacza pojawienie się w życiu innych nowych wydarzeń, które znacząco je zmienią?

Sen o ciąży

Często w snach doszukujemy się pewnych wskazówek dawanych przez los na temat tego, co dla nas przygotował w przyszłości. Wiele osób wierzy, że sny uchylają nam odrobinę drzwi do tego, co dopiero ma się wydarzyć, do tych tajemniczych wydarzeń, które nastąpią. Wiele kobiet, które już są matkami przyznaje otwarcie: „Śniło mi się, że jestem w ciąży zanim się o niej dowiedziałam”. Trudno to wyjaśnić – czy to rzeczywiście podświadomość wysyła znaki, zanim przyjdzie namacalne potwierdzenie pewnych faktów? Czy kobieta może przeczuwać, że jest w ciąży, nawet gdy nie stara się o dziecko i go nie wyczekuje każdego miesiąca? Trudno powiedzieć, lecz spore grono kobiet, którym pojawiła się, gdy tylko zapadły w sen ciąża, zdaje się taką teorię potwierdzać. 

Sen o byciu w ciąży może potwierdzać niepotwierdzone jeszcze przypuszczenia, lecz niekoniecznie musi oznaczać, że kobieta podświadomie chce zostać matką. Może on również symbolizować obecność w życiu pewnych nadziei i marzeń, które zaprzątają dużą część uwagi śniącej kobiety. Wedle wielu osób ciąża widziana we śnie ma oznaczać spełnienie tych nadziei, symbolizować ich zasadność.

Sen w ciąży

Sny kobiet ciężarnych bardzo często dotyczą ich nienarodzonych jeszcze dzieci. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ dziecko zajmuje w myślach swojej mamy najważniejsze miejsce i to na nim się one skupiają przez cały dzień, a także i w nocy.

Dawniej dopatrywano się w snach ciężarnej znaków dotyczących losu przyszłego potomstwa. Sen kobiety o rodzeniu orła miał zapewniać narodziny syna, który obdarzony będzie silnym, mocnym i przywódczym charakterem. Bano się natomiast snów o rodzeniu ryby. Miał on oznaczać, że dziecko urodzi się bardzo chore i wkrótce umrze lub że urodzi się martwe.

Sen o ciąży zagrożonej lub przebiegającej z powikłaniami może oznaczać pojawienie się przelotnych problemów rodzinnych i niezgody wśród krewnych.

Znaczenie snu: ciąża

Sen o ciąży może być, ale wcale nie musi, zapowiedzią powiększenia się rodziny. Dopatruje się również w nim zapowiedzi wobec jakichś nowych planów, które mogą znacząco zaprzątać uwagę osoby śniącej. Podobnie jak dziecko, plany takie oznaczają zmiany życiowe, podjęcie nowych ścieżek i wyzwań. Sennik egipski mówi nawet wprost, że sny o ciąży oznaczają plany i że są to plany śmiałe i odważne, dalekosiężne.

Sen o ciąży: co oznacza?

Jeżeli o ciąży śni mężczyzna, może to oznaczać, że po jego głowie krążą myśli o wprowadzeniu głębszych zmian w życiu. Tak jak pojawienie się dziecka na świecie zmienia wszystko i wywraca świat do góry nogami, tak i zrealizowanie pewnych zamierzonych zmian może również mieć podobny skutek. Niekoniecznie muszą być to zmiany na gruncie rodzinnym czy osobistym, ale mogą dotyczyć życia zawodowego.

Sen o ciąży, która kończy się narodzinami chłopca, symbolizuje radość i szczęście. Bierze się to z dawnych oczekiwań związanych z narodzinami spadkobiercy: narodziny chłopca były powodem do świętowania przez wiele dni, zupełnie odwrotnie niż w przypadku narodzin córki. Z tego też względu sny o ciąży, które kończą się narodzinami dziewczynki mają oznaczać niemiłe zdarzenie.

Sen o ciąży może również dotykać zagadnienia samego porodu. Już sam widok porodu we śnie może oznaczać rozwiązanie i wyjaśnienie zawiłych problemów, ale również to przesłanka o tym, że osoba śniąca znalazła się lub wkrótce znajdzie w nowych sytuacjach, zupełnie jej obcych lub spadną na nią nowe wyzwania.

Sen o bolesnym i trudnym porodzie jest zapowiedzią możliwości pojawienia się w życiu pewnych nieprzewidzianych nieprzyjemności lub problemów, które jednakże w końcu miną z czasem.

Miałeś sen o ciąży? Opisz nam go w komentarzu poniżej.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.