Sennik: ciasto

Sennik: ciasto jest kojarzone ze świętami, rodzinnymi spotkaniami i obchodami. Dawniej było utożsamiane z zepsuciem, jednak z czasem symbolika ciasta się odwróciła. Jak interpretować sny, w których widziane jest ciasto? Czy są one dobrym znakiem, a może przestrogą?

Ciasto: sennik

Ciasto ze względu na swój dobry, słodki smak, odzwierciedla przyjemne odczucia i pozytywny stan umysłu. Przez to, że ciasto jest lubiane prawie przez wszystkich ludzi, sny o cieście oznaczają dobre uczucia dla wszystkich, niezależnie od płci, wieku czy sytuacji. Ciasto we śnie oznacza także ciepłe uczucia, rodzinne ciepło i miłą atmosferę chwil spędzonych wśród bliskich. Sen o cieście jest zatem zapowiedzią tego, że w najbliższym czasie w życiu osoby śniącej przytrafi się coś niespodziewanego, ale i niezwykle miłego.

Sennik: ciasto widzieć

Interpretacja snu o cieście jest nieco różna, w zależności od rodzaju ciasta, jego konsystencji oraz składu. Ujrzenie we śnie ciasta z bakaliami, szczególnie z orzechami, zwiastuje rychłe rozwiązanie jakiegoś trudnego, trapiącego nas dłuższy czas problemu. Jest to ściśle związane z twardością orzechów, a także z ich gorzkim smakiem, który symbolizuje kłopoty. Jednak w cieście gorzki smak niknie i staje się niewyczuwalny, a więc sen taki jest odczytywany jako bardzo dobry znak wieszczący koniec zmartwień. Ciasto czekoladowe zobaczone we śnie jest oznaką szczęścia, radości i nagrody za podjęty trud. Z kolei, jeśli we śnie występuje ciasto z owocami, na przykład szarlotka, osobę śniącą czeka szczęście w sferze uczuć. Szczególnie ciasto z letnimi owocami, takimi jak truskawki, maliny, wiśnie, czereśnie czy śliwki, zwiastuje nadejście pięknych, głębokich uczuć.

Sennik: ciasto jeść

Niektóre sny o cieście mają jednak nieco gorsze znaczenie. Jest tak szczególnie w przypadku niesmacznych ciast, zakalców i wszystkich nieudanych wypieków, które jemy. Sen o niedobrym cieście oznacza pojawienie się w realnym życiu małych przeciwności losu. Kłopoty te jednak powinny być krótkotrwałe i nie zepsuć na stałe planów na realizację celów. Z kolei surowe ciasto widziane lub co gorsza jedzone we śnie jest oznaką nadmiernej rozrzutności, nieprzemyślanych wydatków i złego gospodarowania finansami domowymi.

Sennik: ciasto z kremem

Szczególnym rodzajem ciasta jest tort. Jest on kojarzony z wielkimi obchodami, ważnymi świętami, takimi jak urodziny, ślub czy chrzciny. W związku z tym sen o torcie jest zapowiedzią ważnych wydarzeń życiu śniącego. Być może będzie to ślub kogoś z rodziny lub pojawienie się na świecie dziecka. Taki sen może również oznaczać nadejście innej okazji do świętowania, takiej jak awans lub inny wielki sukces odniesiony na polu zawodowym.

Sennik: ciasto kupować

Sen, w którym kupuje się ciasto lub widzi się ciasto ze sklepu, nieupieczone własnoręcznie, może oznaczać, że osoba śniąca w pewnych sferach swojego życia zbyt często idzie na łatwiznę i nie daje z siebie wszystkiego. Takie postępowanie czasami ułatwia życie i przyspiesza załatwienie niektórych spraw, jednak w wielu przypadkach nie jest to dobre wyjście. Wyjątkiem jest kupowanie we śnie tortu, ponieważ taki sen jest oznaką zbliżającego się sukcesu. Sen o kupowaniu tortu jest szczególnie dobrym znakiem dla osób rozpoczynających karierę artystyczną, na przykład aktorów czy muzyków.

Sennik: piec ciasto

Wyrabianie i pieczenie ciasta we śnie jest związane z pracowitością w realnym życiu. Ponadto mieszanie ciasta oznacza, że nasza ciężka praca i wszelkie wysiłki zostaną nagrodzone i czeka nas zasłużony odpoczynek. Z drugiej strony pieczenie ciasta kojarzy się z rodzinnym ciepłem, przyjazną, czasami nawet świąteczną atmosferą. W związku z tym sen o pieczeniu ciasta może być odczytywany jako oznaka dobrego życia rodzinnego, szczęścia w małżeństwie i dobrych relacji ze wszystkimi członkami rodziny. W niektórych przypadkach sny o pieczeniu ciasta, zwłaszcza jeśli przez sen wyrabia się twarde, nieelastyczne ciasto, mogą oznaczać drobne przeciwności losu, które dotyczyć będą głównie życia towarzyskiego i rodzinnego.

Miałeś sen o cieście? Opisz nam go w komentarzu poniżej.

Copyright © Agora SA