Sennik: dziecko

Sennik: dziecko - co mówi na ten temat księga wyjaśniająca znaczenie snów? Czy dziecko we śnie oznacza dobre czy może złe wiadomości? Jak odczytywać sytuacje, gdy śni się dziecko roześmiane i szczęśliwe, a jak gdy jest ono chore?

Sennik: dzieci

Sny są odzwierciedleniem tego, co tkwi w ludzkiej podświadomości. Można na ich podstawie podejmować decyzje, zarówno te bardziej błahe, jak i poważniejsze, ponieważ sny mogą zwracać naszą uwagę na pewne aspekty życia, które wymagają zainteresowania i podjęcia odpowiednich kroków. Sny mogą również być swoistym przebłyskiem tego, co pojawi się w przyszłości, jednakże należy pamiętać o ich odpowiedniej interpretacji.

Obecność dzieci we śnie jest dosyć częstym motywem sennych marzeń. Śnią się one nawet osobom, które własnych pociech się jeszcze nie doczekały. Rodzicom z kolei śni się nierzadko własne potomstwo. W obydwu przypadkach osoba śniąca doszukuje się znaczenia, które mógł nieść sen o dziecku.

Sny potrafią skutecznie wpływać na nasze samopoczucie po obudzeniu się. Zazwyczaj jest ono dobre, gdy śni się małe dziecko, które jest wesołe, szczęśliwe, roześmiane i bezpieczne. Sen tego rodzaju pozytywnie nastraja, dodaje otuchy i poczucia, że wszystko jest w porządku. Zupełnie przeciwnie jest w przypadku, gdy śni się chore dziecko lub martwe dziecko. Niepokój wywołany tego rodzaju snem potrafi towarzyszyć nawet przez kilka dni, powodując jednocześnie poczucie rozbicia i wewnętrznego niepokoju.

Znaczenie snu: dziecko

Wiele osób dopatruje się w snach związanych z dziećmi nadejścia różnorakich zmian. Dziecko identyfikowane jest z świeżym początkiem, czystą kartą i zaczynaniem wszystkiego od nowa. Niewinność, której symbolem jest dziecko, zwłaszcza bardzo małe, czyli noworodek bądź niemowlę, ma mieć odzwierciedlenie w pojawieniu się w życiu nowych ścieżek, których wybór może doprowadzić do znaczących zmian.

Urodzić dziecko - sennik

Sny o narodzinach dziecka bywają interpretowane jako symbol płodności – nie tylko tej w wymiarze fizycznym. Może być to również płodność umysłowa. Urodzenie dziecka we śnie może oznaczać przypływ inwencji twórczej, pojawienie się ciekawego pomysłu bądź rozwiązania. Może to mieć kluczowe znaczenie dla osób parających się twórczymi zajęciami.

Sennik: chore dziecko

Wiele w interpretacji snu o chorym dziecku zależy od tego, czy przyśniło się osobie śniącej własne dziecko lub dziecko obce. Obecność we śnie własnych dzieci, które są chore lub dzieje się im krzywda, może być po prostu odzwierciedleniem obaw, które doszły do głosu we śnie. Zazwyczaj każdy rodzić stara się tego rodzaju myśli skryć głęboko z tyłu głowy i nawet nie rozważać sytuacji, w których ich maluchowi mogłaby się dziać krzywda, mógłby on cierpieć czy chorować. Myśli tego rodzaju nie są złą rzeczą i towarzyszą każdemu rodzicowi, a brak chęci i sił na mierzenie się z nimi, może zaowocować dojściem do głosu tego typu rozważań właśnie w snach. Obecność chorego dziecka we śnie nie musi być więc zwiastunem złych wiadomości. Może to po prostu oznaczać, że martwisz się o swoją pociechę.

Jeżeli z kolei śnią się nieswoje chore dzieci, dzieci rodzeństwa lub innych członków rodziny, przyjaciół, znajomych lub nawet całkiem obce dzieci, może to oznaczać, że podświadomość sygnalizuje konieczność przyjrzenia się czy w życiu bliskich nam osób nie dzieje się nic niepokojącego. Niektórzy dopatrują się w obecności chorego dziecka we śnie zwiastuna nadchodzących kłopotów finansowych lub rodzinnych. 

Sennik: martwe dziecko

Chociaż śnienie o śmieci dziecka z pewnością zalicza się do jednego z najbardziej nieprzyjemnych rodzajów snów, wiele źródeł wskazuje, że sny tego typu należy interpretować zupełnie inaczej niż wskazują wydarzenia w nich zwarte. Śmierć dziecka we śnie może oznaczać niespodziewane nadejście dużego sukcesu i sprzyjającego losu. Jeżeli jednakże jesteśmy w trakcie ważnego przedsięwzięcia, które pochłania znaczną część naszej uwagi i energii, martwe dziecko może również oznaczać porzucenie nadziei na powodzenie tego projektu.

Miałeś sen o dziecku? Opisz nam go w komentarzu poniżej.