Sennik: drzewo

Sennik: drzewo - co oznacza drzewo widziane we śnie? Zielone drzewo już od wieków uznawane jest za symbol życia, odrodzenia. Czy widziane we śnie zwiastuje to, o czym mówi jego symbol? Co oznacza ścięte drzewo? Czy ścięte lub płonące drzewo to złe omeny? Czy może są to zwiastuny nadejścia nowego etapu w życiu? Sprawdźmy, co na temat drzewa we śnie mówi Księga Snów.

Drzewo – sennik

Drzewo to piękna i często monumentalna roślina, która przez ludzi pierwotnych uznawana była za siedzibę bogów. W starożytności stanowiły one symbol związku natury, ducha i zaświatów (korzenie utkwione głęboko w ziemi oraz gałęzie sięgające nieba), a przez to były metaforą życia człowieka. Współcześnie niektóre dzikie plemiona oddają cześć drzewom, które są dla nich święte. Nic więc dziwnego, że rośliny te otoczone są mistyczną aurą oraz często pojawiają się w naszych sennych fantazjach oraz horoskopach.

Sen o drzewie ogólnie odnosi się do aspektu duchowego naszego życia i jest symbolem równowagi duchowej oraz emocjonalnej osoby śniącej. Jeżeli we śnie osoba ujrzy zielone, ładne i witalne drzewo oznacza to, iż jest zdrowa duchem oraz cechuje się dobrą kondycją zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Z kolei obumarłe, suche drzewo to znak zachwiania emocjonalnego lub pogorszenia stanu zdrowia. Jak widać sen o drzewie symbolizuje nasz stan emocjonalny oraz fizyczny i nie jest zwiastunem żadnych konkretnych wydarzeń.

W snach, w których widzimy drzewo, warto zwracać uwagę na jego listowie. Jeżeli jest ono gęste, w życiu realnym zwiastuje to szansę wzbogacenia się. Z kolei, jeżeli drzewo traci we śnie liście jest to symbol jakiegoś wypadku.

Interpretacja snów o drzewie zależna jest od rodzaju i stanu drzewa, które zobaczymy, ale też od sytuacji, związanej z drzewem, którą ujrzymy we śnie. Jak wynika z powyższego, drzewo może być symbolem kondycji psychicznej oraz fizycznej śniącego, ale też ostrzeżeniem przed negatywnymi, niebezpiecznymi wydarzeniami.

Sennik – ścięte drzewo

Bardzo często w snach pojawia się motyw ściętego drzewa. Księga Snów inaczej jednak interpretuje sen, w którym śniący obserwuje ścięte drzewo, a inaczej, w którym śniący widzi moment ścinania tej rośliny. W tym pierwszym przypadku ścięte drzewo symbolizuje utracone nadzieje, a więc odnosi się do stanu emocjonalnego i uczuć, które tkwią w podświadomości osoby śniącej. Z kolei, jeżeli osoba ta we śnie ujrzy moment ścinania drzewa, powinna bardzo poważnie potraktować ten znak – sen ten oznacza, iż w niedługim czasie śniący może sobie zaszkodzić swoją pychą i zuchwalstwem.

Jeżeli we śnie śniący obserwuje drwali ścinających martwe drzewo, jest to bardzo złym znakiem. Ścinanie takiego drzewa oznacza śmierć w otoczeniu najbliższych – śmierć, która dotknie osobę starszą lub schorowaną.

Sennik – płonące drzewo

Podobnie jak w przypadku snów o ściętym drzewie jest w sytuacji, gdy motywem naszego snu jest płonące drzewo. Inaczej interpretowana jest wizja, w której śniący sam podpala drzewo lub widzi moment jego podpalenia, a inaczej Księga Snów odnosi się do snu, w której osoba śniąca obserwuje płonące już drzewo. Sen o podpaleniu drzewa ma bardzo smutne znaczenie, bowiem oznacza zbliżającą się do tej osobę żałobę. Z kolei, jeżeli we śnie osoba obserwuje płonące drzewo lub las oznacza to, że w najbliższej przyszłości w rodzinie może dojść do poważnej kłótni.

Sennik – złamane drzewo

Okazuje się, iż na potrzeby interpretacji snów należy odróżniać złamane drzewo od drzewa ściętego, bowiem wizje takich drzew mają zupełnie inną symbolikę. Jeżeli we śnie śniący ujrzy drzewo złamane przez porażenie piorunem oznacza to, iż w życiu realnym osoba ta jest targana przez różne negatywne emocje oraz przeżywa bardzo poważny konflikt wewnętrzny. To dość poważne ostrzeżenie, ponieważ konflikt ten może przełożyć się na duże problemy w życiu. Z kolei widok złamanego drzewa ze niezidentyfikowanych przyczyn jest zwiastunem depresji, która może spotkać osobę śniącą. Jak widać, tak wymowne znaki w snach mogą stanowić bardzo poważne ostrzeżenia, które należy brać pod uwagę w swoim postępowaniu.

Miałeś sen o drzewie? Opisz nam go w komentarzu poniżej.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.