Sennik: jajka

Sennik: jajka - co oznaczają jajka we śnie? Czy sen o jajkach może być ważnym zwiastunem jakichś wieści? Co jeżeli jajka we śnie są rozbite albo zepsute? Jajo jest to symbol życia, odradzania się - czy ta symbolika przekłada się na interpretację jajek, pojawiających się we śnie? Warto sprawdzić, jak obecność jajek we śnie interpretuje Księga Snów.

Jajka – sennik

Podczas interpretacji obecności jajek pojawiających się we snach, nie można nie wspomnieć, iż jajka pojawiały się w snach ludziom prawie od początku istnienia. Jak wiadomo sny są odbiciem uczuć, stanu emocjonalnego oraz doświadczeń życiowych, które są często ukryte w podświadomości, a ludzie z jajkami mieli styczność już w czasach prehistorycznych. Jajka stanowiły bowiem pokarm ludzki już od najstarszych czasów, stanowiły przedmiot poznany, wobec czego pojawiały się w snach ludności.

W najstarszych czasach jajka przez niektóre plemiona uznawane były jako amulet, chroniący przed złem oraz symbol płodności, nowego życia, a nawet sił kosmosu. Czy jajka widziane we śnie mają podobne znaczenie? Czy są zwiastunem odrodzenia, czegoś nowego w naszym życiu? Z kolei czy rozbite jajka stanowią symbol rozbicia emocjonalnego, przerwania czegoś w życiu, jakiś problemów? Wielu ludzi po ujrzeniu we śnie rozbitych jajek sięga do sennika, co może okazać się przydatne, bowiem rozbite i zepsute jajka są ważnym zwiastunem.

Ważne jest również to, co we śnie z jajkami robimy. Jeżeli podczas sennych wędrówek znajdziemy jajka, w życiu realnym oznacza to trwały związek, zaręczyny, a nawet ślub. Jest to więc ważny sygnał, który może być wyczekiwany przez wielu samotnych ludzi. Co innego oznacza z kolei jedzenie jajek – jeżeli we śnie konsumujemy jajka, w życiu oznacza to koniec zmartwień związanych z kwestiami finansowymi. Jedzenie jajek oznacza nagły przypływ gotówki, poprzez na przykład znalezienie lepiej płatnej pracy.

Sennik: jajka kurze

Interpretacja snów o jajkach jest również zależna od rodzaju tych jajek. We śnie mogą się przyśnić jaja pochodzące od różnych zwierząt. Te najpopularniejsze, kurze jajka, to bardzo pozytywny zwiastun, ponieważ oznacza nadchodzące szczęście. Jeżeli śniący w sennych marach zobaczy duże jajko, w życiu realnym czeka go bardzo szczęśliwe wydarzenie. Szczęście w życiu czeka na osobę, która zobaczy we śnie również kurę wysiadującą lub znoszącą jajka. Taki obraz zwiastuje szczęśliwy traf oraz pomyślność decyzji.

Według Księgi Snów bardzo ważny jest również obraz jajek leżących w kurzym gnieździe. Widok takich jajek to symbol ogniska domowego oraz nadziei. Nie należy się również przejmować snem, w którym sami wysiadujemy jajka – taki sen jest zwiastunem mądrych i rozważnych dzieci.

Sennik: jajka gotowane

Bardzo ważne są również sny o jajkach gotowanych. Jeżeli we śnie sami przyrządzamy jakąś potrawę z jajek, w życiu realnym, w najbliższej przyszłości, możemy spotkać nową, interesującą osobę oraz zawrzeć obiecującą znajomość. Jeżeli we śnie konsumujemy niesmaczne jajka, oznacza to nadchodzące kłopoty rodzinne. Istotny jest również sen o gotowanych jajkach – niezależnie od tego czy będą to jajka na miękko czy twardo, ich widok we śnie to symbol zadowolenia z życia oraz ze swoich wyborów. Z kolei jedzenie takich jajek oznacza błyskotliwość i łatwość w podejmowaniu decyzji oraz wykorzystywanie okazji, które zdarzają nam się w życiu.

Sennik: jajka rozbite

Jak wynika z powyższego, obecność jajek we śnie jest pozytywnym zwiastunem. Inaczej jest, jeżeli jajka we śnie są rozbite bądź zepsute. To bardzo zły znak, ponieważ oznacza pokrzyżowane plany, rozczarowanie oraz nietrafiony pomysł. Rozbite jajka widziane we śnie to zły omen szczególnie dla kobiet w ciąży – ich widok w snach ciężarnych kobiet może zwiastować trudny poród, a nawet poronienie.

Jeżeli we śnie znajdziemy się w centrum sytuacji, w której ktoś obrzuca nas jajami, w życiu realnym oznacza to niepowodzenie oraz prześladowanie ze strony nieżyczliwej nam osoby, wroga. Taki sen może przydarzyć się ludziom sukcesu, osobom, które występują publicznie i są znane większemu gronu.

Miałeś sen o jajkach? Opisz nam go w komentarzu poniżej.

Copyright © Agora SA