Sennik: kot

Sennik: kot - co oznacza, gdy w naszym śnie pojawia się to tajemnicze, chodzące zawsze swoimi ścieżkami zwierzę? Przed czym przestrzegają sny o kotach, jakich dobrych wiadomości są zwiastunami?

Sennik: koty

Koty towarzyszą ludziom od wieków. Szacuje się, że są z nami dłużej niż psy, a jednak daleko im od bycia nazywanymi najlepszymi przyjaciółmi człowieka. Koty cechuje duża doza dostojeństwa i swoistego majestatu. W starożytnym Egipcie koty były czczone jako istoty boskie, oddawano im należny szacunek. Bogini Bastet, która miała ciało kobiety i głowę kota, uznawana była za opiekunkę domowego ogniska, rodziny i płodności. Symbolizowała miłość i przyjaźń. Z uwagi na to, w senniku egipskim sen o kotach jest odbierany jako bardzo pozytywny znak. Oznacza to, że los rozkłada nad nami swój ochronny parasol i kłopoty omijają i omijać nas będą szerokim łukiem.

Koty widziane we śnie są także odczytywane jako symbol tęsknoty za rodziną, za dziećmi, za stałym związkiem. Często są przecież nieodłącznym atrybutem starych panien. Ma to prawdopodobnie odzwierciedlenie w starej tradycji kultywowanej w średniowieczu na dalekim wschodzie. Panna na wydaniu, która długo nie mogła znaleźć odpowiedniego męża, dostawała od rodziców chustę w wyhaftowanym kotem. Był to znak, że panna nadal jest do wzięcia, a rodzice są w stanie rozważyć ofertę nawet tych kandydatów, którzy w pierwszej kolejności nie byliby brani pod uwagę. Właśnie ze względu na tę rzekomą tradycję, marzeniom sennym z udziałem kotów przypisuje się również uzewnętrznienie się tęsknoty za ciepłem domowego ogniska.

Co ciekawe, niektórzy specjaliści doszukują się w snach o kotach również podtekstu erotycznego. Często śniące się futrzaste czworonogi mają symbolizować ukryte pożądanie skierowane ku osobie z bliskiego otoczenia, o którym osoba śniąca może sobie nawet nie zdawać sprawy. Osoby pozostające w związkach małżeńskich mogą tego typu snu interpretować jako wyrażanie podświadomego niezadowolenia z pożycia małżeńskiego. Może warto taki sen sobie wziąć do serca i próbować na nowo rozniecić płomień namiętności?

Sennik: czarny kot

O ile w Egipcie koty były przedmiotem uwielbienia i obiektem czczonym, to w średniowiecznej Europie kojarzono je jako towarzyszy czarownic i czarodziei. Były symbolem tajemnicy, nocy, złych mocy, czarnej magii i istnienia sił nadprzyrodzonych. Dlatego też w naszej kulturze sen o czarnym kocie oznacza, że w naszym otoczeniu przebywa osoba, której nie można ufać i która żywi wobec nas nieprzyjazne uczucia, a może nawet będzie próbowała nam zaszkodzić. Dużo kotów we śnie może oznaczać, że takich osób jest więcej.

Również w senniku arabskim często przypisuje się kotom negatywne znaczenie. Czarny kot oznacza złodzieja lub kradzież. Może chodzić o utratę majątku, ale również czyichś uczuć, czyli w grę wchodzi zdrada. Niekoniecznie małżeńska, lecz zadana przez inną bliską osobę.

Sennik: pies i kot

Chociaż przyjęło się, że pies i kot nie są przyjaciółmi, a wręcz w myśl przysłowia: „żyć jak pies z kotem” jest zupełnie odwrotnie, to obecność tych dwóch zwierząt we śnie nie oznacza nic nieprzyjemnego. Sen taki odczytuje się jako zapowiedź pojawienia się nieoczekiwanego sprzymierzeńca, który poda pomocną dłoń w najbardziej nieoczekiwanym momencie.

Sennik: kot rudy, kot szary, kot biały

Rudy kot, zwłaszcza gdy jest w cętki – jak lampart, oznacza, że wobec kogoś żywimy namiętne, skryte uczucie, które nie ma prawa wyjść na jaw. Tego typu sen można też interpretować jako podejmowanie chybionych decyzji biznesowych.

Szary kot we śnie nie jest zwiastunem dobrych wiadomości. Może to być znak, że nadciąga choroba, która dotknie nas lub bliskie nam osoby. Choroba będzie przewlekła, wymagająca hospitalizacji i długiego pobytu w łóżku.

Pozytywnym znakiem za to jest biały kot widziany we śnie. Oznacza on czystą, niczym niezmąconą miłość, którą kieruje ktoś pod naszym adresem.

Miałeś sen o kocie? Opisz nam go w komentarzu poniżej.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.