Sennik: kłótnia

Sennik: kłótnia widziana we śnie może oznaczać złe wiadomości, lecz wcale nie musi. Na pewno sen taki pozostawia nieprzyjemne wrażenie, zwłaszcza jeśli kłócisz się w nim z kimś Ci bliskim, lecz znaczenie tego snu może być również pozytywne.

Kłótnia: sennik

Konflikty towarzyszą nam każdego dnia. Nie da się żyć w idealnej zgodzie z każdym. Odmienność ludzkich charakterów, różnych podejść do tych samych spraw, bagaże naszych doświadczeń i emocje, które nami rządzą – to wszystko sprawia, że czasami kłótnie są nieuniknione. Każdy z nas z pewnością woli żyć z ludźmi w zgodzie, niemniej jednak życie bez kłótni mogłoby być nudne. Kłótnie to nie tylko negatywne emocje. Niektóre żywsze dyskusje zmuszają nas do refleksji, do świeżego spojrzenia na pewne sprawy. Kłótnie mogą nieść pozytywne skutki, takie jak zmiana czegoś na lepsze czy rozszerzenie swoich horyzontów o punkt widzenia, którego do tej pory nie braliśmy pod uwagę.

Kłótnie oczyszczają również atmosferę. Napięta sytuacja panująca pomiędzy kłócącymi się osobami zostaje wreszcie rozładowana i dzięki temu możemy się pogodzić i iść na przód. To potrzebne, oczyszczające doświadczenie, które wzbogaca nasze życie. Dlatego też sen o kłótni nie ma jedynie negatywnego wydźwięku. Gdy się pojawia, warto zastanowić się, co podświadomość chciała nam przekazać.  Pamiętaj, że sny zawsze powstają z jakiegoś powodu i należy ten powód odnaleźć i go przeanalizować.

Kłócenie się z obcą osobą we śnie może oznaczać, że jesteś osobą konfliktową i często szukasz pretekstu do słownej potyczki. Zastanów się, czy to dobre podejście. Z pewnością nie zjednuje ono Ci przyjaciół.

Inny wydźwięk mają sny o kłótniach z bliskimi ludźmi. Tutaj warto najpierw doszukiwać się dosłownego sensu.

Sennik: kłótnia z chłopakiem

Sen o kłótni z chłopakiem może być przede wszystkim ciągiem dalszym sytuacji, która się między Wami wydarzyła w realnym życiu. Z pewnością mocno przeżywasz każde nieporozumienie, które między Wami ma miejsce, a to co zajmuje ważne miejsce w naszych myślach w ciągu dnia, często ma odbicie w naszych snach. Sen o kłótni z chłopakiem nie musi oznaczać niczego konkretnego.

Jeżeli jednak śniła Ci się kłótnia z chłopakiem, pomimo tego, że żyjecie w idealnej zgodzie i harmonii, może to być zapowiedź tego, że czujesz wewnętrzną potrzebę konfrontacji między Wami. Być może nie podobają Ci się pewne zachowania Twojej drugiej połówki? Potraktuj sen jako ostrzeżenie. Spróbuj na spokojnie porozmawiać i wyjaśnić sobie nieporozumienia zamiast pozwolić, by rzeczywiście sen się urzeczywistnił.

Sennik: kłótnia z mamą

Mama jest dla każdego z nas autorytetem. Przez pierwsze lata życia rządziła nami i kierowała naszymi poczynaniami żelazną ręką. To od niej zależało to, co wolno nam było robić. Sen o kłótni z mamą może dlatego oznaczać, że znajdujesz się w momencie życia, w którym potrzebujesz zerwania z kontrolą. Sen o kłótni z matką może oznaczać, że chcesz być sobie „sterem, żaglem i wiatrem” i kierować samodzielnie swoimi krokami. Może to mieć wielowymiarowy charakter – dotyczyć zarówno życia prywatnego, jak i sytuacji zawodowej.

Sennik: kłótnia z siostrą

Sen o kłótni z siostrą interpretowany jest jako niedojrzałość osoby śniącej. Głębszym tłem dla takiego znaczenia jest symbolika czasów dzieciństwa, kiedy kłótnie pomiędzy rodzeństwem są powszechne. Kłócenie się z siostrą ukazuje dziecinne relacje, które często doprowadzały do konfliktów o naprawdę nieistotne rzeczy.

Sen, w którym osoba śniąca kłóci się z siostrą może mieć również bardziej dosłowne znaczenie. Może oznaczać, że stosunki między Tobą a nią są napięte. Z pewnością Wam na sobie nawzajem zależy, lecz różnice zdań doprowadzają Was do momentów, gdy emocje biorą górę nad rozsądkiem. Można wtedy powiedzieć o kilka słów za dużo. Potraktuj taki sen jako sygnał, że należy do konfliktów podchodzić na chłodno i raczej ugryźć się w język niż potem żałować.

Miałeś sen o kłótni? Opisz nam go w komentarzu poniżej.

Copyright © Agora SA