Sennik: kwiaty

Sennik: kwiaty upiększają domy i ogrody, są symbolem piękna, delikatności, radości, życia i energii. Zachwycają swoimi kolorami, formami i poprawiają nastrój. Kojarzą się z kobiecością, ale mężczyźni również miewają sny o kwiatach. Jak sen o kwiatach interpretowany jest w Wielkiej Księdze Snów? Czy jest on dobrym znakiem?

Kwiaty: sennik

Sen o kwiatach jest dobrym znakiem, jeśli kwiaty są świeże, pachnące. Taki sen zapowiada początek czegoś nowego, piękne przeżycia oraz radość. Jeśli natomiast kwiaty widziane we śnie są zgniłe, zwiędłe, oznacza to, że w naszym życiu odczuwamy brak czegoś, nie jesteśmy zadowoleni ze swojej obecnej sytuacji życiowej, ale nie wiemy, jak zmienić taki stan rzeczy.

Niekiedy sny o kwiatach są interpretowane jako zapowiedź ślubu, chrztu, pogrzebu lub innej ważnej, przełomowej uroczystości.

Rozwijające się, pączkujące kwiaty to znak witalności, wewnętrznej siły i ogromnego potencjału drzemiącego w osobie śniącej. Jeśli śnią Ci się pączkujące lub dopiero co wychodzące z ziemi kwiaty, oznacza to, że masz niewyczerpaną ilość dobrych pomysłów, które chętnie wcielisz w życie, jeśli tylko nadarzy się taka okazja. Podobnie, pachnące, pełne życia kwiaty rosnące w ogrodzie to symbol radości, szczęśliwych dni.

Sennik: kwiaty doniczkowe

Kwiaty cięte widziane we śnie powinny być odbierane jako przestroga przed lekkomyślnością i uczuciem, które będzie bardzo silne, ale również krótkotrwałe i gwałtownie się zakończy, pozostawiając pustkę i żal. Sen o kwiatach w doniczce jest w pewien sposób powiązany ze snem o ciętych kwiatach. Rośliny doniczkowe odzwierciedlają bowiem nadzieję, że uczucie utrzyma się przez dłuższy czas. Jest tak, ponieważ doniczka może odzwierciedlać podtrzymanie, przedłużenie życia kwiatom. Sen, w którym widziana jest zbita donica, jest natomiast złym znakiem, ponieważ oznacza brak nadziei, zakończenie jakiegoś ważnego etapu.

Sennik: sztuczne kwiaty

Często we śnie widziane są sztuczne kwiaty. Taki sen oznacza najczęściej pogorszenie sytuacji finansowej oraz niepowodzenia w interesach. Kwiaty, które są zasuszone zwiastują powrót demonów z przeszłości. Pewne niezałatwione, zaniedbane sprawy, które wydawały się przedawnione, dadzą o sobie znać. Konieczne będzie rozwikłanie problemów z przeszłości, ponieważ w przeciwnym razie niemożliwe jest zaznanie spokoju.

Sennik: białe kwiaty

Symbolika kwiatów jest silnie związana z kolorami i gatunkami kwiatów, jakie są widywane w snach. Białe kwiaty oznaczają smutek oraz zwiastują nadejście pewnych kłopotów na drodze do wyznaczonego celu. Z drugiej strony, biel, zwłaszcza widziana przez kobietę, jest symbolem czystości, dziewictwa, pierwszej miłości.

Sennik: żółte kwiaty

Żółte kwiaty oglądane we śnie oznaczają zbliżające się problemy w interesach oraz kłopoty finansowe spowodowane zbyt wysokimi i nieprzemyślanymi wydatkami. Inne znaczenie snu o żółtych kwiatach to skrywanie zazdrości, szczególnie jeśli osoba śniąca widziała w marzeniach sennych żółte róże.

Sennik: niebieskie kwiaty

Kwiaty niebieskie oraz fioletowe są odzwierciedleniem stanu umysłu i uczuć osoby śniącej. Niebieskie kwiaty widziane w marzeniach sennych są oznaką szczęścia, które jest odczuwane bez konkretnej przyczyny. Natomiast kwiaty fioletowe są oznaką smutku, melancholii, stanu zawieszenia i stagnacji. Niebieskie oraz fioletowe kwiaty są również symbolem tajemnicy, czegoś wyjątkowego i nieznanego.

Sennik: kwiaty czerwone

Czerwone kwiaty wbrew pozorom nie są symbolem miłości, namiętności i gorących uczuć. Wręcz przeciwnie, symbolizują osłabienie, chorobę, a nawet śmierć kogoś bliskiego. W związku z tym, sen o czerwonych kwiatach należy interpretować jako ostrzeżenie przed zbytnim forsowaniem się, zaniedbywaniem swojego zdrowia. Wyjątkiem są czerwone róże oglądane we śnie. Symbolizują one ukochaną osobę, szczęście, spełnienie w związku, szczere wyznanie miłości. Z kolei kwiaty pomarańczowe widziane we śnie, zwiastują nadejście radosnych, szczęśliwych chwil spędzonych w gronie bliskich i przyjaciół. Róża różowa jest oznaką romantycznej miłości, delikatności, ciepła i subtelności.

Miałeś sen o kwiatach? Opisz nam go w komentarzu poniżej.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.