Sennik: nieboszczyk

Sennik: nieboszczyk jest bardzo nieprzyjemnym i niepokojącym widokiem pojawiającym się w koszmarach. Nieboszczyk zobaczony we śnie przywołuje na myśl śmiertelność, przypomina o przemijaniu i kruchości ludzkiego życia. Czy sen o zmarłym jest dobrym czy złym znakiem? Jak należy interpretować sen, w którym widzi się nieboszczyka?

Nieboszczyk: sennik

Sen, w którym widzi się nieboszczyka często jest przerażający, a niemal zawsze wywołuje nieprzyjemne odczucia. Pojawienie się we śnie nieboszczyka często jest odzwierciedleniem stanu ducha osoby śniącej. Śnienie o zmarłym oznacza, że psychika śniącego jest dręczona przez pewną myśl, ma on problemy, z którymi od długiego czasu nie potrafi sobie poradzić. Dodatkowo, ponieważ nieboszczyk po śmierci jest w trumnie sam, sen o zmarłym może być wyrazem poczucia odosobnienia, samotności, bezsilności i bezradności.

Zobaczenie we śnie osoby, która zmarła dość dawno, zazwyczaj oznacza, że osoba śniąca nie może się uporać z problemami i przeżyciami z przeszłości. W takim przypadku staraj się myśleć pozytywnie o teraźniejszości, pozbądź się tego co Cię ogranicza i nie rozpamiętuj przeszłości. Pamiętaj, że takie rozgrzebywanie zaległych spraw i nieszczęść z przeszłości nie przynosi ulgi ani żadnych korzyści, a jedynie blokuje Twoje działania.

Sen o trupach

Trup ujrzany we śnie bardzo często jest wyrazem tego, że osoba śniąca prezentuje na zewnątrz nieprawdziwy obraz samej siebie, kreując się na kogoś zupełnie innego. Sen o nieboszczyku w tej sytuacji oznacza przestarzałe, nieaktualne i martwe kanony, konwenanse, którymi śniący chce się kierować, jednak w realnym życiu nie jest to możliwe. Jeśli więc zdarza Ci się śnić o zmarłych, przemyśl, czy to co pokazujesz innym ludziom jest rzeczywiście tym, czym żyjesz, ponieważ życie w fałszu i zakłamaniu spowoduje, że bliscy się od Ciebie odwrócą. Jeśli na jaw wyjdzie cała prawda i ludzie odkryją intrygi i fałsz, uznają Cię za osobę niegodną ich zaufania, nieszczerą.

Sennik nieboszczyk jako żywy

Sen o nieboszczyku może być również ostrzeżeniem przed niebezpieczeństwem w realnym życiu. Bądź ostrożny, ponieważ w Twoim otoczeniu mogą się znajdować osoby, które źle Ci życzą i nie zawahają się przed wykorzystaniem najbliższej okazji do pogrzebania Twoich szans na osiągnięcie sukcesu.

Sennik nieboszczyk babcia

Szczególnie sen, w którym widziana jest bliska osoba, na przykład zmarła babcia czy dziadek, powinien być traktowany jako przestroga. Jest tak, ponieważ ktoś, kto był dla nas ważny, wspierał nas i był nam przychylny może wiedzieć więcej i postanowić nas ostrzec. Sprawdza się to zwłaszcza jeśli śnią nam się dziadkowie, czyli osoby starsze, doświadczone, które przeżyły w życiu wiele. Sen o zmarłej, znanej osobie bardzo często jest również wyrazem głębokiej tęsknoty i smutku po stracie tej osoby. Być może takie sny są spowodowane częstym myśleniem o zmarłym, a być może podświadomym pragnieniem ponownego spotkania z bliskim.

Sen o nieboszczyku

Bardzo często sen, w którym widziana jest zmarła osoba, nieważne czy to ktoś obcy czy osoba z najbliższej rodziny, wyrażają niezałatwione sprawy, poczucie winy i wydarzenia z przeszłości, które dają o sobie znać w teraźniejszości. Niekiedy takie sny oznaczają, że osoba śniąca jest tak bardzo przywiązana do spraw z przeszłości, że wciąż stara się ukryć dawne tajemnice zamiast zapomnieć i nich i żyć tym co tu i teraz. Takie sny powinny przestrzec przed zbytnim skupianiem się nad przeszłością i zachęcić do życia przyszłością. Jeśli chodzi o sferę uczuciową, śnienie o trupach wyraża dawne, pozornie wygasłe uczucia i namiętności, które mają duży wpływ na obecne związki i zawierane relacje.

Sen o trupie

Zobaczenie we śnie siebie jako nieboszczyka jest wyjątkowo niepokojącym snem, który wywołuje u osoby śniącej duży dyskomfort. Jednak taki sen jest wbrew pozorom dobrym znakiem. Sen o samym sobie jako o trupie zwiastuje bowiem zakończenie kłopotów, pozbycie się problemów i odcięcie się od spraw nieprzyjemnych, szkodliwych.

Miałeś sen o nieboszczyku? Opisz nam go w komentarzu poniżej.