Sennik: okulary

Sennik: okulary - co oznaczają okulary we śnie? Wyróżnia się bardzo wiele rodzajów okularów - okulary, które trzeba nosić z powodu wady wzroku, okulary przeciwsłoneczne, ochronne czy pływackie. Czy symbolika wszystkich tych przedmiotów, podobnie jak ich przeznaczenie jest różna? Czy okulary są przestrogą do tego, by dokładniej przyjrzeć się danemu problemowi? Warto sprawdzić, jak obecność tego przedmiotu we śnie interpretuje Sennik.

Okulary – sennik

Ogólna symbolika okularów jest powszechnie znana i nawiązuje do niedostrzegania pewnych rzeczy w swoim życiu. Okulary w sztuce lub w literaturze stanowią symbol konieczności przyjrzenia się pewnym sprawom, ideom oraz aspektom swojego życia. W snach również okulary odnoszą się w większości do duchowej sfery życia człowieka.

Okulary jest to przedmiot, który nosi bardzo wiele osób. Najczęściej okulary noszone są przez osoby, które borykają się z określoną wadą wzroku. Dla wielu, przedmiot ten stanowi nieodłączny element „garderoby” i jest pierwszą rzeczą, którą zakładają od razu po przebudzeniu. Nic więc dziwnego, że w snach osoby te zwykle widzą siebie w okularach. W takim przypadku obecność okularów we śnie jest naturalna i nie należy doszukiwać się ich specjalnego znaczenia. Inaczej jest w przypadku osób, które naturalnie nie noszą okularów. W snach wszystko jest możliwe i może się zdarzyć, że w sennej wizji takie osoby zobaczą siebie w okularach. Wówczas warto zapoznać się ze znaczeniem takiego snu, ponieważ oznacza on bardzo poważne ostrzeżenie. Osoby, które naturalnie nie noszą okularów, a zobaczą siebie w śnie przyodzianych w przedmiot wspomagający wzrok, powinny przemyśleć swoje postępowanie i zastanowić się czy przypadkiem nie lekceważą za bardzo drobnych obowiązków lub czy przypadkiem doceniają wystarczająco pozytywne aspekty swojego życia. Okulary na nosach takich osób mogą stanowić znak, iż osoby te nie widzą pozytywów w swoim życiu i szukają szczęścia gdzieś obok, podczas gdy satysfakcję i zadowolenie mają na wyciągnięcie ręki.

Księga Snów inaczej odnosi się do okularów, które osoba śniąca ujrzy u kogoś innego. Jeżeli w nocnych wizjach zobaczymy okulary na twarzy nieznajomej osoby, oznacza to, iż w życiu realnym ktoś nas obserwuje. Dla niektórych może to być bardzo niepokojący znak. Z kolei, jeżeli we śnie ujrzymy okulary na nosie znajomego lub znajomej oznacza to, iż należy zmienić swoje podejście do pewnej sprawy, ponieważ może być ono przestarzałe. Jest to zachęta do zastanowienia się nad pewną sprawą, przemyślenia wszystkich aspektów „za” i „przeciw”. Osoby, którym przyśnią się okulary noszone przez kogoś znajomego z pewnością wiedzą, o jaką sprawę chodzi.

Sennik: okulary przeciwsłoneczne

Prócz okularów, mających na celu poprawę funkcjonowania narządu wzroku, bardzo popularne są również okulary przeciwsłoneczne. Okazuje się, że obecność takich okularów w sennych wizjach ma bardzo szczególne znaczenie, bowiem jest znakiem tego, iż osoba śniąca potrzebuje w swoim życiu odrobiny spokoju oraz prywatności. Okulary przeciwsłoneczne mogą przyśnić się więc osobie, która pozostaje w związku lub znajduje się w relacji z osobą, która bardzo ingeruje w jej życie. Z kolei zaciemnione okulary, które mogą być uznane przez osobę śniącą za okulary przeciwsłoneczne, są poważnym ostrzeżeniem przed tym, by pewne poglądy oraz opinie zachować dla siebie i nie dzielić się z nimi z innymi. Jak się okazuje ten wakacyjny symbol może mieć bardzo ważne znaczenie dla życia realnego osoby śniącej, którego nie powinno się bagatelizować.

Sennik: rozbite okulary

Sny o okularach to nie tylko wizje, w których nosimy ten przedmiot. W nocnych wizjach może się również pojawić motyw rozbitych okularów. Co ciekawe, wszelkie rozbite lub popsute rzeczy w snach nie zwiastują niczego dobrego i często stanowią bardzo poważne ostrzeżenia. Nie inaczej jest również w przypadku rozbitych okularów. Jeżeli ktoś we śnie zobaczy taki widok, oznacza to, iż w ktoś z otoczenia tej osoby, być może członek rodziny, w najbliższym czasie zachoruje na chorobę związaną z oczami. Jest to więc bardzo konkretny symbol.

Miałeś sen o okularach? Opisz nam go w komentarzu poniżej.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.