Sennik: pies

Sennik: pies - co oznacza obecność psa w śnie? Psy pojawiają się w sennych marzeniach dosyć często, nawet jeśli osoba śniąca nie jest właścicielem czworonożnego przyjaciela. Co symbolizują śniące się psy? Czy są zwiastunami dobrych wiadomości?

Pies - sennik

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Odkąd został udomowiony tysiące lat temu, jest naszym nieodłącznym towarzyszem. Broni, pomaga, umila spędzanie czasu, obdarza szczerą i bezinteresowną miłością. Nie ma nic dziwnego, gdy w nocy pojawił się sen o psie, czworonożnym członku rodziny. Bardzo często w nocnych marzeniach myślimy o osobach, wydarzeniach i zjawiskach, które są częścią naszego dnia codziennego. Jeżeli pies jest dla osoby śniącej ważną istotą, jego obecność w snach jest rzeczą naturalną. Dlatego też sen o psie nie musi oznaczać niczego konkretnego, a jedynie być projekcją tego, o czym myślisz w ciągu dnia.

Znaczenie snu: pies

Pies jest symbolem przyjaźni i przyjaciół. Radosny, spokojny i przyjaźnie nastawiony we śnie pies, może oznaczać, że obecność bliskich, zaufanych osób jest ważnym elementem życia i nie jest niczym zagrożona. Psy symbolizują wierność i lojalność, która przetrwa każdą próbę. Obecność łagodnych, przyjaznych psów we śnie oznacza, że osoba śniąca czuje się bezpieczna i otoczona dbającymi o nią ludźmi. Świadczy to o dobrej kondycji psychicznej i pozytywnym samopoczuciu.

Pies: sennik mistyczny

Wedle teorii, na której bazują senniki mistyczne, każdy sen ma pomóc człowiekowi odnaleźć właściwą drogę i wpłynąć na jego postępowanie. Śniące się rzeczy mają mieć głębokie znaczenie, a aby je odnaleźć i zrozumieć, potrzebne jest osadzenie śniących się wydarzeń, osób i rzeczy w odpowiednim kontekście. Dlatego też sny o psach można identyfikować na szereg różnych sposobów. Znaczenie takiego snu uzależnione jest od rozmiaru psa, jego wieku, koloru, nastawienia, a także sytuacji, w której się znajduje. Zachęcamy do zapoznania się z omówieniem znaczenia marzeń sennych, w których główną rolę gra pies.

Sennik: pies gryzie

Sen, w którym pies jest agresywny w stosunku do osoby śniącej, może oznaczać, że w jej otoczeniu znajduje się wróg lub nieprzyjaciel, który ma niecne zamiary względem niej. Warto rozejrzeć się po swoim otoczeniu i przeanalizować, czy ktoś nie żywi urazy, czy nie ma powodu, by odczuwać negatywne emocje. Być może sytuacja jest zawiniona i należy kogoś przeprosić i wynagrodzić mu krzywdę?

Sen, w którym pies gryzie może być również odzwierciedleniem własnych niepochlebnych myśli i zamiarów wobec osoby trzeciej. Być może podświadomość wysyła znaki, że planowane postępowanie jest niewłaściwe?

Sennik: czarny pies

Czarny pies we śnie może symbolizować fałszywego przyjaciela, który udaje dobre chęci i zamiary, lecz w rzeczywistości życzy źle i ma nadzieję, że noga się podwinie. Dobrze jest spojrzeć krytycznie na otaczających ludzi i zastanowić się, czy są przesłanki, które pozwoliłyby taką osobę zidentyfikować. Czarny pies może być ostrzeżeniem przed kimś, kto może chcieć wyrządzić krzywdę.

Sennik: martwy pies

Martwy pies we śnie jest bardzo niepomyślnym znakiem. Może oznaczać, że wokół osoby śniącej znajduje się wiele nieżyczliwych jej osób, a osoba ta nie ma instynktu samozachowawczego, przez co łatwo naraża się na bycie celem dla innych. Nie chodzi tylko o bycie oszukiwanym, ale również o bycie wykorzystywanym i łatwym do zmanipulowania.

Sennik: pies chory

Chory pies obecny we śnie można traktować jako ostrzeżenie przed chorobą – nie tylko osoby śniącej, lecz może kogoś w jej otoczeniu. Warto zainteresować się własnym stanem zdrowia i skierować uwagę bliskich na kwestie zdrowotne. Czasami nieplanowana wizyta kontrola u lekarza może ustrzec przed rozwinięciem się poważnej choroby, która niezdiagnozowana odpowiednio szybko mogłaby doprowadzić do poważnych komplikacji.

Sennik: pies polujący

Pies widziany we śnie w czasie polowania jest pomyślnym znakiem. Oznacza on zapowiedź nadchodzących sukcesów lub bogactwa, które będą efektem ciężkiej i wytrwałej pracy.

Miałeś sen o psie? Opisz nam go w komentarzu poniżej.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.