Sennik: pająk

Sennik: pająk widziany we śnie - jak interpretować sen o pająkach? Nie da się ukryć, że nie są one zbyt lubiane przez nikogo, dlatego ich obecność we śnie z automatu jest odbierana jako zły znak, który wróży niepomyślność. Czy tak jest rzeczywiście?

Pająk: sennik

Sen o pająkach oznacza, że nasza podświadomość pragnie pozwolić na ujawnienie się jakiejś głęboko skrywanej myśli lub pragnienia. Może chodzić o marzenia, które chowane są w tajemnicy przed światem, ale również sny o pająkach interpretuje się jako posiadanie jakiegoś ukrytego talentu, ogromnych zdolności w pewnym kierunku, o których nawet najbliższe osoby nie wiedzą. Może to być pisanie wierszy do przysłowiowej szuflady czy skrywana pasja do tańca. Dobrze jest rozważyć, czy nie jest tak właśnie w naszym przypadku, a jeśli jest, to poczynić kroki, które pozwolą na rozwijanie pasji i czynne wykorzystywanie otrzymanego od losu daru.

Sennik: pająk duży

Sen o pająku, który jest pokaźnych rozmiarów, a na dodatek tka sieci, może symbolizować marnowanie czasu na przedsięwzięcia, które nie mają szansy się powieść i które prawdopodobnie zakończą się fiaskiem. Z uwagi na to dobrze jest krytycznie przyjrzeć się swoim bliższym i dalszym planom, ponieważ być może los zsyła nam znak, by je zmienić. Niekoniecznie musi to oznaczać odstąpienie od nich, ale może wystarczy zmiana metody osiągnięcia celu lub przeznaczenia na to więcej czasu i wysiłku.

Duży pająk we śnie może również symbolizować brak zorganizowania, co może być bezpośrednio powiązane z problemem opisanym powyżej. Być może potrzebny jest nam życiowy plan, wedle którego będziemy się realizować?

Sen o pająkach

Obecność pająków we śnie może być interpretowana jako odniesienie do tkanych przez nie sieci. Pająk widziany we śnie może oznaczać, że ktoś z naszego otoczenia próbuje motać wokół naszej osoby jakieś intrygi. Może nas również otaczać sieć plotek, z którymi trudno się rozprawić.

Natomiast pająk, który w naszym śnie tka sieć, jest zapowiedzią pomyślności. Oznacza, że długotrwałe starania zaowocują zasłużonym sukcesem i nagrodą. Najważniejsze jest jednak, by taki sen podziałał motywująco. Nie rezygnuj z sukcesu wycofując się tuż przed metą. Musisz uwierzyć, że Twój wysiłek zostanie wkrótce zauważony przed odpowiednie osoby i doceniony.

Podobne znaczenie ma sen, w którym zabijasz pająka. Symbolizuje pokonanie jakiejś przeszkody, która zagradzała drogę na szczyt. Są to pomyślne wieści, zwłaszcza, gdy borykasz się z jakimś problemem od dłuższego czasu i wydawało się, że nie ma sposoby, by pokonać tę przeszkodę.

Sennik: tarantula

Tarantula widziana we śnie może oznaczać problemy z matką, teściową lub szefową. Dosyć banalnie, ale całkiem trafnie tarantula jest interpretowana jako zaborcza kobieta, która pragnie mieć wszystko pod kontrolą. Sen taki może oznaczać podświadomą chęć wyrwania się z niezdrowej relacji i ograniczenia kontaktów z taką osobą.

Sennik: pająk krzyżak

Pająk krzyżak widziany we śnie oznacza, że zbliża się sukces odniesiony w sferze zawodowej. Być może nastąpi zmiana pracy, w której czeka wyższe stanowisko i lepsze warunki finansowe lub otrzymanie awansu w pracy obecnej. Pająk krzyżak oznacza, że należy uwierzyć w siebie i pokazać na co nas stać.

Sny o pająkach a zdrowie

Ciekawostką jest fakt, że wedle niektórych neurologów, sny o pająkach mogą być wytwarzane przez mózgu ze względu na jego lekką dysfunkcję. Obraz pająka widziany we śnie może być powiązany z halucynacjami, których źródło nie jest dokładnie zbadane. Dlatego w przypadku, gdy pająki śnią się często, dobrze jest udać się do lekarza i wykonać podstawowe badania kontrolne.

Miałeś sen o myszy? Opisz nam go w komentarzu poniżej.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.