Sennik: przytulanie

Sennik: przytulanie - co oznacza przytulanie we śnie? Czy w interpretacji Księgi Snów ma znaczenie to czy to my jesteśmy przytulani lub przytulamy kogoś? Jedno jest pewne - przytulanie należy do jednej z najprzyjemniejszych czynności, które dotyczą człowieka i sen o przytulaniu jest nie mniej przyjemny. Warto jednak sprawdzić, jakich wydarzeń zwiastunem może być wizja senna z takim motywem.

Przytulanie – sennik

Sny są jednym z najbardziej niezbadanych aspektów życia człowieka. Wiadomo jednak, że część nocnych wizji może być odzwierciedleniem aktualnych przeżyć osoby śniącej, nawiązaniem do jego stanu fizycznego oraz emocjonalnego. Nic więc dziwnego, że osobie samotnej, która potrzebuje bliskiego kontaktu i uwagi od drugiej, często konkretnej osoby, może przyśnić się, że jest przez tę osobę przytulana lub sama przytula kogoś konkretnego.

Chyba dla wszystkich ludzi przytulanie jest bardzo przyjemną czynnością. Podczas przytulania z osobą, którą kochamy, uwalniane są hormony szczęścia, przez co człowiek automatycznie ma lepszy humor. Istnieje jednak grupa ludzi, którzy mocniej niż inni lubią przytulanie i bardziej go potrzebują – dla nich jest to najlepszy sposób na okazywanie miłości, wobec czego sen o przytulaniu może im się kojarzyć wyłącznie z nadchodzącym zakochaniem czy związkiem. Jest w tej teorii trochę prawdy, bowiem większość interpretacji Sennika dotyczących snów o przytulaniu odnosi się do relacji z innym człowiekiem oraz relacji damsko-męskich.

Aby odnaleźć prawidłową interpretację Księgi Snów na tematów wizji o przytulaniu, należy w pierwszej kolejności odtworzyć sobie sen i zastanowić się na tym, czy w danym śnie to my byliśmy przytulani czy przytulaliśmy kogoś innego. Okazuje się, że kwestia ta ma bardzo duże znaczenie, ponieważ interpretacje tych dwóch sytuacji są bardzo różne. Bardzo ważne jest również, aby zapamiętać z kim dokonuje się tego przyjemnego aktu, ponieważ to, czy jest to osoba nieznajoma, albo znajoma, ale bliska lub znajoma, z którą pozostajemy w negatywnych relacjach ma również bardzo duże znaczenie.

Zdarzają się również sny, w których osoba śniąca będzie przytulana, albo będzie przytulać zmarłą osobę. Taki sen oznacza zbyt duże przywiązanie do przeszłości i jest wskazówką do tego, by z tą przeszłością zerwać, rozpocząć nowy etap. Sen o przytulaniu zmarłej, bliskiej osoby oznacza również ogromną tęsknotę za tą osobą.

Sennik: przytulanie się

Jak wyżej wspomniano, sen o przytulaniu ma bardzo wiele znaczeń. Jeżeli we śnie osoba śniąca przytula kogoś bliskiego jej sercu, oznacza to, iż w swoim życiu napotkała na piękną i szczerą miłość. Taka wizja jest wskazówką na to, że warto poświęcić się dla tej drugiej osoby oraz pielęgnować i rozwijać dalej uczucie. Dla niektórych osób pozostających w związku, sen o przytulaniu z partnerem powinien być odbierany jako znak, iż należy zalegalizować ten związek oraz pomyśleć o stabilizacji, a nawet dzieciach.

Inna interpretacja Księgi Snów odnosi się do snu, w którym to śniący jest przytulany przez swojego partnera. Jeżeli komuś przyśni się taka wizja, jest to znak, iż ta osoba bardzo boi się utraty swojego partnera, boi się samotności. Z kolei, jeżeli osoba śniąca we śnie przytulana jest przez obcą osobę lub nie widzi tego człowieka oznacza to iż, w życiu realnym potrzebuje ona wsparcia, a nawet pomocy ze strony swych najbliższych, którego niestety nie otrzymuje.

I znowu Księga Snów podsuwa inną interpretację snu, w którym to osoba śniąca przytula kogoś nieznajomego. Jeżeli podczas nocnych wizji przytulamy obcego, jest to bardzo poważne ostrzeżenie, bowiem taki sen zwiastuje obecność fałszywej osoby w naszym otoczeniu. Warto po takim śnie się zastanowić czy na pewno wszyscy, których darzymy zaufaniem, są tego zaufania warci i czy czasem nie przymykamy na siłę oka na przewinienia i nieuczciwe zachowanie kogoś nam bliskiego. Taki sen może być znakiem tego, by zerwać tę chorą, jednostronną relację oraz nie powierzać swoich najskrytszych tajemnic osobom, do których nie mamy pełnego zaufania.

Miałeś sen o przytulaniu? Opisz nam go w komentarzu poniżej.