Sennik: włosy

Sennik: włosy - co na temat takiego snu mówi wielka księga znaczeń snów? Czy włosy mogą być zwiastunami dobrych wieści, których oczekuje każdy z nas? Czy znaczenie takich snów jest różne w zależności od koloru włosów we śnie?

Włosy: sennik

Już przed wiekami we włosach dopatrywano się symbolu sił witalnych i życiodajnej energii. W przypowieści biblijnej legendarny Samson włosom zawdzięczał swoją osławioną siłę. Po ich obcięciu przez podstępną Dalię, siła opuściła Samsona. Z uwagi na to, sen o ścinaniu włosów symbolizuje właśnie, że człowiek traci siły. Może to być metafora zbliżających się kłopotów ze zdrowiem. Sen taki może być dobrą motywacją, by udać się do lekarza na odkładane od dawna badania ogólne. Być może podświadomość daje znaki, że najwyższy już na to czas.

Podobnie interpretuje sennik sen o wypadających włosach. Mogą one oznaczać opadanie z sił, niekoniecznie ze względów zdrowotnych, ale również w jakiejś życiowej walce – może to być utracona szansa na dodatkowy zarobek, o awans lub nawet o własne małżeństwo. Sen o wypadających włosach powinien zmotywować do dalszej walki, ponieważ bez niej na pewno nie uda się wygrać.

Bujne włosy wróżą dobre zdrowie i życiową pomyślność. Są symbolem wolności osobistej i niezależności. Śniąca osoba jest silna psychicznie i zaradna, umie znaleźć rozwiązanie w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji. 

Sennik: włosy na nogach

Włosy na nogach widziane we śnie mogą być powiązane z zaburzeniami seksualności. W przypadku kobiety, włosy na nogach są mało apetyczne i kojarzą się z zaniedbaną osobą, która nie jest pociągająca. Dlatego też sen o nich może ukazywać, że osoba śniąca nie czuje się atrakcyjna i budząca w kimkolwiek pożądanie. Być może wynika to z jakichś kompleksów dotyczących wyglądu lub zahamowań dotyczących sfery seksualnej. Czyżby problem leżał w problemach z potencją w przypadku mężczyzn lub w kłopotach z osiągnięciem satysfakcji seksualnej u kobiet? Warto rozważyć tę kwestię i jeżeli rzeczywiście coś jest na rzeczy, dobrze jest zasięgnąć porady specjalisty.

Sen: włosy łonowe

Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że sen o włosach łonowych ma zabarwienie erotyczne. Jeżeli są one widziane we śnie o zbliżeniu cielesnym, czy o grze wstępnej, to z pewnością tak właśnie jest, ponieważ są one wtedy częścią nagości widzianej w tym śnie. Zlokalizowane w miejscach intymnych z pewnością są widoczne w nocnych fantazjach o zabarwieniu seksualnym.

Jeżeli jednak sen o włosach łonowych nie był powiązany z seksem, może on mieć znaczenie dalekie od erotycznego. Włosy łonowe świadczą o dojrzałości płciowej, a co za tym idzie najczęściej również o dojrzałości umysłowej. Sen o nich może być metaforą tego, że osoba śniąca czuje się samodzielna i wie, że trzyma ster we własnej ręce. Akceptuje sama siebie i wymaga, by akceptowało ją również otoczenie, by inni liczyli się z jej zdaniem i je szanowali.

Cudze włosy łonowe we śnie z kolei oznaczają poczucie zagrożenia i zazdrość. Powiązane są podświadomym strachem o lojalność partnera.

Sennik: farbować włosy

Farbowane włosy we śnie symbolizują fałsz i oszustwo. Mogą one dotyczyć zarówno czyichś nieuczciwych zamiarów względem osoby śniącej, jak i tego, że to właśnie ona ma nieczyste myśli. Problem może dotyczyć zdrady psychicznej lub fizycznej najbliższej osoby, ale także zawirowania na tle zawodowym. Ktoś może chcieć nam zaszkodzić i podkopać naszą pozycję lub wręcz przeciwnie – to osoba śniąca może mieć takie zamiary wobec kogoś. Należy mieć się zatem na baczności. W pierwszym przypadku – z oczywistych względów, natomiast przy drugim dobrze jest mieć w głowie stare powiedzenie mówiące o tym, że karma wraca.

Siwe włosy: sennik

Siwe włosy symbolizują osobę starszą. Ta z kolei jest metaforą życiowej mądrości i doświadczenia. Widok we śnie siwych włosów może oznaczać, że warto się poradzić kogoś w sprawie ważnej decyzji, którą zamierzasz podjąć. Być może spojrzenie na to z innej perspektywy pozwoli wybrać najtrafniej.

Miałeś sen o włosach? Opisz nam go w komentarzu poniżej.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.