Sennik: wypadające włosy

Sennik: wypadające włosy - co oznaczają wypadające włosy we śnie? Powszechnie utarło się, że wypadające zęby to zwiastun śmierci - czy włosy więc są również tak złym omenem? Czy w interpretacji snów ma znaczenie przyczyna wypadania włosów, ich kolor oraz długość? Warto sprawdzić, co na temat wypadających włosów mówi Księga Snów.

Sen – włosy

Włosy jest to naturalny element każdego ciała, który w zależności od człowieka bardzo się od siebie różni. Istnieje teoria, że żadne włosy nie są takie same, że wszystkie różnią się od siebie kolorem i właściwościami. Naturalnym jest również to, że włosy każdego dnia wypadają, a w ich miejsce codziennie pojawiają się nowe. Co oznaczają włosy we śnie? Czy jest to dobry czy zły zwiastun? A może włosy stanowią ostrzeżenie, dotyczą duchowych aspektów naszego życia?

Księga Snów zawiera mnóstwo interpretacji na temat wizji nocnych o włosach. Znaczenie tych snów zależne jest jednak od sytuacji, która się osobie śniącej przyśni, długości i koloru włosów. Najogólniejsze znaczenie włosów pojawiających się w snach dotyczy zachowawczego okazywania uczuć. Włosy we śnie oznaczają, iż osoba śniąca błędnie nie okazuje swoich uczuć lub nie okazuje ich wszystkich. Jest to znak by spróbować się w najbliższym czasie uzewnętrznić, zacząć mówić o tym co kogoś gnębi, ponieważ zbyt długie duszenie emocji w sobie bardzo źle oddziałuje na samopoczucie, ale też psychikę ludzką. Co ciekawe, według starożytnych wierzeń włosy, które pojawiały się we śnie, miały zupełnie inne znaczenie – symbolizowały bowiem niespełnienie i problemy na tle seksualnym.

Bardzo ciekawe są również znaczenia różnych kolorów włosów, które pojawiają się we śnie. Jeżeli osoba śniąca przyśni o rudych włosach oznacza to, iż ma ona bardzo duży temperament, ale też, że w jej otoczeniu znajdują się sami życzliwi ludzie. Czarne włosy we śnie to z kolei symbol nadchodzących dolegliwości, którym da się jednak łatwo zapobiec poprzez zadbanie o siebie. Blond włosy oznaczają, że ktoś ma duże plany, ale słomiany zapał. Są wskazówką do tego, by być bardziej konsekwentnym w spełnianiu swych planów. Białe włosy to z kolei oznaka problemów, które pojawiają się w najbliższym czasie i które są do rozwiązania przy drobnej pomocy innych osób.

Jak widać sny o włosach posiadają bardzo wiele znaczeń i przed rozpoczęciem interpretacji wizji z włosami w roli głównej warto zastanowić się jaki kolor one miały.

Wypadające włosy – sennik

Włosy wypadają każdego dnia wszystkim bez wyjątku. Jest to proces zupełnie naturalny, ponieważ włosy mają również swoją żywotność. Utrata włosów może być jednak spowodowana innymi przyczynami. Bardzo często włosy mogą wypadać z przyczyn mechanicznych albo – w gorszym wypadku – z powodu choroby. Księga Snów inaczej odnosi się również do włosów, które wypadają naturalnie oraz tych, które tracimy z powodu osłabienia organizmu.

W przypadku, gdy w śnie osoba śniąca widzi wypadające włosy, ale ma świadomość, że proces ten jest naturalny, nie spowodowany chorobą, jest to znak, iż osoba ta jest bardzo energiczna, zdrowa i zachowa tę energię do później starości. Jest to jeden ze snów, które zwiastują wydarzenia i stan najbardziej wysunięty w czasie, bo nawet kilkadziesiąt lat.

Inną interpretację Księga Snów przedstawia dla snu, w którym osobie śniącej wypadają włosy garściami lub wypadają z powodu choroby. To bardzo zły znak, który odnosi się zarówno do kobiet jak i mężczyzn. Oznacza bowiem, iż w najbliższym czasie czeka ciężka choroba oraz pogorszenie stanu organizmu. Sen ten oznacza również pogorszenie się sytuacji finansowej. Może być to zatem bardzo poważne ostrzeżenie, by zacząć dbać o swój stan zdrowia lub podejmować ostrożniej decyzje oraz ważyć wypowiedziane słowa, by nie ponieść ich konsekwencji.

Sen o siwych włosach

Dla wielu osób sen o siwych włosach może być przerażającym zwiastunem, bowiem może oznaczać nadejście starości. Niektórzy błędnie interpretują ten sen jako znak nadchodzącej śmierci. Nic bardziej mylnego. Sen o siwych włosach to zwiastun okazji, która w najbliższym czasie się pojawi w ich życiu i którą można bardzo łatwo przegapić.

Miałeś sen o wypadających włosach? Opisz nam go w komentarzu poniżej.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.