Sennik: więzienie

Sennik: więzienie - sny o więzieniu mogą budzić dyskomfort, lęki, bo samo miejsce kojarzy się zwykle negatywnie. Jeśli nie mamy nic na sumieniu, sen taki można odczytać jako metaforę ograniczeń jakie odczuwamy, braku swobody czy prawa wyboru bez presji. Sny o więzieniu mogą pojawiać się z wielu różnych przyczyn, np. leku przed karą u osób, które popełniły jakieś wykroczenie, z powodu nałogu czy z odczuwanego braku swobody.

Więzienie: sennik

Sny, w których pojawia się więzienie można interpretować w różnorodny sposób,  w zależności od kontekstu. Według sennika staropolskiego, jeżeli we śnie widziałeś więzienie, to możesz spodziewać się awansu. Jeżeli jesteś skazany na dożywocie lub na karę śmierci i odsiadujesz w więzieniu karę, to potraktuj taki sen jako ostrzeżenie. Jeśli we śnie wychodzisz z więzienia na wolność, spodziewaj się dużych zmian w Twoim życiu. Jeśli śniła Ci się ucieczka z więzienia, w zależności od jej efektu różnie interpretujemy taki sen: ucieczka udana to pozbycie się drażniącego od dawna problemu, realizację jakiegoś celu, ucieczka nieudana niestety oznacza, że nie uda Ci się zrealizować ważnego zadania. Gdy we śnie zostałeś skazany za kradzież to może oznaczać, że czekają Cię kłopoty finansowe. Gdy natomiast odsiadujesz wyrok jako osoba niewinna, to taki sen może symbolizować nieufność otoczenia w stosunku do Ciebie.

Sennik znaczenie snów więzienie

Różne senniki w sposób niejednokrotnie całkowicie odmienny interpretują sny, w których pojawia się więzienie. Według sennika staropolskiego, jeśli widziałeś budynek więzienia, to otrzymasz awans na atrakcyjne stanowisko. Większość senników pobyt w więzieniu interpretuje jako coś negatywnego, a odmienne stanowisko w tej kwestii prezentuje sennik egipsko-chaldejski, według którego pobyt w więzieniu to bardzo dobra wiadomość jaka niebawem spotka śniącego. Jeśli we śnie wyszedłeś z więzienia po odbyciu kary to możesz spodziewać się istotnych zmian w Twoim życiu. Jeśli jednak śniłeś o ucieczce z więzienia, to taki sen może oznaczać realizację zaplanowanego od dawna celu – gdy ucieczka jest udana, fiasko – jeśli strażnicy udaremnili Ci ucieczkę. Jeżeli we śnie przebywałeś z powodu dokonanej kradzieży, to mogą czekać Cię kłopoty finansowe - może jakaś nietrafiona inwestycja albo nagły duży wydatek. Jeżeli natomiast przebywałeś w więzieniu za dokonanie morderstwa to być może w Twoim życiu jest zbyt wiele agresji, złych emocji.

Sennik: więzienie i inni ludzie

Jeśli we śnie widziałeś więźnia to bądź bardzo ostrożny, możesz przez swoją łatwowierność zostać wplątany w nieprzyjemną sprawę. Jeśli więźniem widzianym w więzieniu jest ktoś Ci znany, to taki sen może oznaczać powodzenie w życiu zawodowym.

Sennik: więzienie i ucieczka

Ucieczka z więzienia we śnie może być interpretowana w dwojaki sposób – w zależności od jej efektów. Samo uciekanie może symbolizować potrzebę uwolnienia się od jakiejś sprawy, odzyskania pełnej kontroli nad swoim życiem, być może potrzebę oswobodzenia się z toksycznego związku. Ucieczka udana zwiastować może powodzenie w realizacji zaplanowanego od dawna zadania, natomiast jeśli we śnie strażnicy pokrzyżowali Twoje plany i ucieczka nie udała się, to taki sen może zwiastować niepowodzenie w ważnej dla Ciebie sprawie.

Sen o więzieniu

Sny o więzieniu wywołują zwykle nieprzyjemne odczucia po przebudzeniu, jednak nie zawsze muszą one oznaczać coś negatywnego. Jeśli we śnie widziałeś budynek więzienia, to prawdopodobnie czeka Cię nowe stanowisko pracy. Sen, w którym wychodzisz więzienia oznacza nowy, ciekawy etap w Twoim życiu. Jeśli we śnie widziałeś w więzieniu kogoś Ci znanego, to taki sen może zwiastować sukcesy w życiu zawodowym. Jeżeli we śnie próbowałeś uciekać z więzienia, to może oznaczać, że w życiu osobistym odczuwasz nadmierną kontrolę, brak swobody w działaniu. Udana ucieczka z więzienia to realizacja jakiegoś ważnego zadania, a ucieczka nieudana to niestety porażka w jego realizacji. W zależności od powodu, z jakiego trafiłeś we śnie do więzienia, sny o pobycie w nim można interpretować różnorodnie: odsiadka za kradzież to kłopoty finansowe, odsiadka za niewinność to nieufni ludzie w najbliższym otoczeniu.

Miałeś sen o więzieniu? Opisz nam go w komentarzu poniżej.