Opal: urodzeni 21.10-9.11

Opal to zgodnie z horoskopem Majów, człowiek urodzony między 21 października a 9 listopada. Może się poszczycić ponadprzeciętną inteligencją. Jest ambitny i często cieszy się sporym autorytetem wśród rodziny czy znajomych. Doskonale zna się na ludziach. Wyczuwa kiedy kłamią, potrafi też odkryć ich prawdziwe pragnienia. Co jeszcze potrafi Opal?

Opal to ktoś bardzo świadomy swoich atutów. Wie czego chce od życia i zazwyczaj udaje mu się osiągnąć zamierzone cele. Każde jego działanie jest bardzo dobrze przemyślane. Bardzo dużo wymaga od innych, ale i od siebie. Mimo że zawsze jest rozsądny, to czasem zdarza się, że stawia przed sobą zadania, które nawet jego przerastają. Niestety jest przy tym bardzo uparty i zawzięty, zazwyczaj nie zmienia zdania. Niezwykle rzadko przyznaje się do błędu. Zawsze wywiązuje się ze swoich zobowiązań, jest słowny i prawdomówny.

Opal ma przenikliwy umysł i doskonałą pamięć. Posiada silną osobowość i jest bardzo konkretny.

Choć twardo stąpa po ziemi zdarza mu się kierować tym, co podpowiada mu intuicja. Jego zaangażowanie w realizację celu jest całkowite, nie widzi świata poza tym, co robi. Nie dopuszcza do siebie wątpliwości i myśli o niepowodzeniu. Jest bardzo energiczny i aktywne i do końca życia stara się wykonywać swoją pracę. Odesłany na emeryturę traci sens życia i popada w depresję. Przy życiu trzyma go tylko aktywność, wyzwania do pokonania.

Opal a ludzie

Opal przy pierwszym spotkaniu wydaje się arogancki i nieprzyjemny, bo nigdy nie owija w bawełnę i zawsze mówi ludziom to, co naprawdę myśli. Kiedy z kimś się zaprzyjaźni to już na całe życie. W takich relacjach jest bardzo szczery, nigdy nie przyjaźni się z kimś dla pieniędzy, dobra własnych interesów czy poprawy swojej sytuacji. Jeśli ktoś mu podpadnie albo oszuka, musi się liczyć z konsekwencjami, bo Opal nie odpuszcza i nie wybacza zdrady.

Lubi czuć się potrzebny i dużą przyjemność sprawia mu pomaganie innym, ale swoją pomocną dłoń oferuje tylko tym, którzy w jego odczuciu naprawdę na to zasługują.

Opal a praca

Opal do doskonały materiał na psychologa lub detektywa. Zna się na ludziach, potrafi ich bezbłędnie ocenić i wyczuć ich prawdziwe zamiary czy obawy. Tak naprawdę Opal, dzięki swojej ponadprzeciętnej inteligencji i ogromnemu samozaparciu mógłby odnaleźć się w każdym zawodzie i z całą pewnością byłby w tym świetny.

Opal a finanse

Opal to człowiek, który umie zadbać o swoje interesy. Doskonale wie czego chce i potrafi to osiągnąć, nawet jeśli jego plan się posypie, bardzo szybko zapomina o niepowodzeniu i wprowadza w życie inną strategię. Dzięki inteligencji i rozsądkowi potrafi zadbać, aby jemu oraz ludziom z jego najbliższego otoczenia niczego nie brakowało.

Opal a miłość

Zakochany Opal gotowy jest zrobić praktycznie wszystko, żeby zdobyć obiekt swoich zainteresowań. Kiedy to się uda, stawia przed obiektem swoich uczuć, ale i przed sobą samym, bardzo wysokie wymagania. Oczekuje, że uczucie jego partnera czy partnerki będzie równie silne i namiętne, co jego. Niestety z tym bywa różnie. Opal może się pochwalić ogromnym temperamentem. To właśnie za jego podszeptem zdarza mu się pojedyncza zdrada czy romans. Na szczęście to nigdy nie trwa długo, później zjadają go wyrzuty sumienia i za nic nie potrafi wybaczyć sobie tego, co zrobił.

Znani: Pablo Picasso, Nicollo Paganini, Erazm z Rotterdamu, Maria Skłodowska Curie, Marcin Luter, Alfred Nobel, Stanisław Staszic, Zygmunt Habsburg, Julia Roberts, Eros Ramazzotti, Bill Gates, Garrincha, Diego Maradona, Marco van Basten, Luís Figo, Kazimierz Deyna, Pele, Wayne Rooney, Kayah, Muniek Staszczyk, Bohdan Łazuka, Shaggy, Hillary Clinton, Roman Abramowicz, Hanna Gronkiewicz-Waltz