Selenit: urodzeni 22.06-10.07

Selenit w życiu najbardziej ceni sobie tradycję. Rodzina i przyjaciela są dla niego zdecydowanie najważniejsi. Jakim człowiek jest Selenit?

Zgodnie z horoskopem Majów Selenit bardzo często jest przewrażliwiony na swoim punkcie. Bardzo łatwo go zranić i fatalnie znosi krytykę. Nie ma do siebie dystansu. Nawet niewinny żart może sprawić, że zamknie się w sobie i będzie cierpiał w milczeniu. Selenit ma zazwyczaj słaby charakter, nie potrafi o siebie zawalczyć. Z góry zakłada, że coś mu się uda i wtedy w ogóle nie podejmuje walki. Szerokim łukiem unika sytuacji, w których musiałby się wykazać i stanąć do jakiejś rywalizacji. Nie znosi kłótni i konfliktów. Lubi narzekać i użalać się nas sobą.

Ponad wszystko ceni sobie tradycję. Rodzina, kraj w którym żyje i kultura, którą mu wpajano od najmłodszych lat, są dla niego najważniejsze. Gotowy jest stanąć w ich obronie. Zazwyczaj ma też mocno konserwatywne poglądy.

Nie znosi zmian. Każda przeprowadzka czy odchylenie od dobrze znanego schematu sprawiają, że czuje się niepewnie i niekomfortowo.

Kocha zwierzęta i ogromną przyjemność sprawia mu obcowanie z przyrodą.

Selenit a ludzie

Selenit jest bardzo nieśmiały, tym samym nie przepada za ludźmi. Dużą trudność sprawia mu poznawanie ludzi i zawieranie nowych znajomości. W stosunku do nieznajomych jest bardzo nieufny. Jeśli znajduje się w nowym towarzystwie, w obawie, że powie coś głupiego i się ośmieszy, woli odzywać się rzadko lub najlepiej wcale. Najbezpieczniej czują się w gronie rodziny i najbliższych przyjaciół, najlepiej we własnych czterech ścianach.

Nie wybiera sobie przyjaciół czy życiowego partnera, a raczej daje się wybrać, jeśli osoba mu odpowiada. Jeśli już nawiąże z kimś bliższe relacje okazuje się fantastycznym gawędziarzem. Dzięki bardzo bujnej wyobraźni, wrażliwości i talentowi literackiemu potrafi wymyślać i opowiadać fantastyczne historie. Selenit jest bardzo inteligenty, do tego obdarzony fantastyczną pamięcią.

Chętnie korzysta z pomocy innych i jeśli tylko ma okazję odwdzięcza się tym samym.

Selenit a praca

Selenit to artystyczna dusza. Bardzo często ma zadatki na świetnego aktora, pisarza czy muzyka. Niestety zupełny brak pewności siebie i niechęć do podejmowania ryzyka sprawia, że nie rozwija swoich talentów. Woli wybrać zawód bardziej praktyczny i zwyczajny, które zapewni mu stabilność finansową i spokój. Zazwyczaj jeśli raz znajdzie bezpieczne stanowisko nigdy go nie zmieni. Nie potrafi o siebie zawalczyć brakuje mu przebojowości. Sukces nie leży w jego naturze, źle by się się czuł będąc na świeczniku czy zarządzając większym zespołem.

Selenit a finanse

Selenit nigdy nie ryzykuje. Pieniądze wydaje ostrożnie. Dwa razy zastanowi zanim sobie coś kupi. Ta oszczędność ma swoje plusy. Na ogół ma pieniądze i dobrze mu się powodzi.

Selenit a miłość

Jeśli się zakocha to na całe życie. Jest niezwykle uczuciowy, wierny i bardzo oddany. Porzucony lub zdradzony bardzo długo dochodzi do siebie. Dla Selenita rodzina jest najważniejsza. W stosunku do najbliższych mu ludzi jest bardzo lojalny i opiekuńczy. Gotowy jest zrobić wszystko, aby zapewnić jej dostanie życie i zabezpieczyć jej przyszłość. Rewelacyjnie sprawdzaj się w roli rodzica.

Znani: Wisława Szymborska, Franz Kafka, Jan Matejko, Sławomir Mrożek, Louis Armstrong, Jan Gutenberg, Antoni Gaudí, George W. Bush, Tobey Maguire, Sylvester Stallone, Tom Cruise, Tom Hanks, Meryl Streep, Liv Tyler, Missy Elliot, Mike Tyson, Michael Phelps, Zinedine Zidane, Lionel Messi, Jan Kulczyk, George Michael, Bogusław Linda, Maciej Stuhr, Robert Więckiewicz, Marcin Dorociński, Karol Strasburger, Krzysztof Skiba