Szmaragd: urodzeni 11.07-30.07

Szmaragd zazwyczaj bardzo chętnie i zupełnie bezinteresownie pomaga innym. Ma tendencje do składania obietnic, których później jednak nie udaje mu się dotrzymać. Jakie cechy ma Szmaragd?

Szmaragd jest bardzo inteligenty, zdolny i pracowity. Niestety to też słomiany ogień. Nie potrafi się na niczym skupić. Ma milion pomysłów na minutę, niestety zazwyczaj żadnego nie udaje mu się zrealizować. Bardzo często zmienia zdanie. Potrafi w połowie zadania stwierdzić, że nie da rady go wykonać lub po prostu mu się znudziło i rozpoczyna coś zupełnie nowego. Znacznie lepiej sprawdza się w roli pomysłodawcy niż wykonawcy.

Szmaragd ma talent do pakowania się w kłopoty. Choć życie go nie rozpieszcza i zmusza do podejmowania dorosłych, rozsądnych decyzji to nie do końca wie jak to zrobić. Ma tendencję do rozpoczynania zbyt wielu projektów naraz. Bierze na siebie zbyt dużo obowiązków oraz zobowiązań, z których później nie potrafi się wywiązać. Szmaragd ma w sobie mnóstwo życzliwości i dobroci. Gotowy jest zupełnie bezinteresownie pomóc każdemu, kto akurat tego potrzebuje.

Szmaragd a ludzie

Szmaragd bardzo lubi ludzi i świetnie czuje się w ich towarzystwie. Jest doskonałym kompanem do zabawy. Dzięki wrodzonemu wdziękowi i czarowi bez problemów zjednuje sobie przychylność. I, niestety, równie szybko ich do siebie zraża. Wszystkiemu winny jest brak solidności i miganie się od obowiązków. Zazwyczaj te problemy biorą się stąd, że Szmaragd nie potrafi odmówić nikomu w potrzebie. Składanie zbyt wielu obietnic sprawia, że większości z nich nie udaje mu się dotrzymać. Mimo że czasem zawodzi zawsze ma wielu przyjaciół oraz znajomych, którzy w razie potrzeby wyciągną do niego pomocną dłoń.

Szmaragd jest bardzo łatwowierny. Jest wstanie uwierzyć niemal we wszystko, przez co bardzo często pada ofiarą oszustów czy naciągaczy.

Szmaragd a finanse

Szmaragd – kamień szlachetny – według wierzeń powinien przyciągać bogactwo. Niestety w przypadku osób, które według horoskopu Majów są Szmaragdami to wierzenie nie przekłada się na rzeczywistość. Przez wrodzony brak sumienności i słomiany zapał Szmaragd rzadko osiąga sukcesy. Raczej nie dorobi się pokaźnej fortuny. Mimo licznych talentów nie potrafi skupić się na jednym, przez co okazje do zarobienia większych pieniędzy przelatują mu przez palce.

Szmaragd a praca

Szmaragd to artystyczna dusza. Bardzo dobrze rysuje oraz maluje. Ma duży talent gawędziarski i fantastycznie, barwnie opowiada przeróżne historie. Jako posiadacz bujnej wyobraźni mógłby zostać pisarzem. Niejednokrotnie są świetnymi dziennikarzami.

Szmaragd a miłość

Szmaragd został obdarzony przez naturę niezwykłym urokiem osobistym, czarem i wdziękiem. Dzięki temu zawsze wokół niego pełno jest adoratorów lub adoratorek. Szybko i często się zakochuje. Ma też wyjątkowy talent do pakowania się trudne, często toksyczne związki. Później, każde takie rozstanie bardzo długo przeżywa i nie może się pozbierać. Uczucia są dla niego znacznie ważniejsze niż sformalizowanie związku, dlatego nieśpieszno mu do żeniaczki. Jeśli już zdecyduje się na małżeństwo z pewnością bardzo się w nie zaangażuje. Będzie wierny i być może całkowicie poświęci się rodzinie.

Znane Szmaragdy: Ernest Hemingway, Nelson Mandela, Anna Dymna, Samuel Colt, Alexandre Dumas, Carlos Santana, Robin Williams, Danny Glover, Bill Cosby, Michelle Rodriguez, Harrison Ford, Forest Whitaker, David Hasselhoff, Donald Sutherland, Arnold Schwarzenegger, Vin Diesel, Jennifer Lopez, Sandra Bullock, Fernando Alonso, Zbigniew Zamachowski, Maciej Orłoś, Tadeusz Sznuk