Turkus: urodzeni 1.02-21.02

Przez wielu uznawany jest za dziwaka czy oryginał. W życiu kieruje się jasnymi zasadami i nie uznaje żadnych kompromisów. Najbardziej ceni sobie własną wolność i niezależność. Aby ich bronić gotowy jest zrobić naprawdę wszystko.

Jego najsłabszy punkt to zdrowie. Wyjątkowo często choruje i zmaga się z jakimiś problemami zdrowotnymi. Mimo to nigdy się skarży i nie użala nad swoim losem. Rzadko daje po sobie poznać, że coś mu dolega.

Turkus a ludzie

Turkus to doskonały materiał na przyjaciela. Jest wyrozumiały i tolerancyjny. Nikogo nie ocenia i nigdy nie zdradzi powierzonej mu tajemnicy. Zawsze można na niego liczyć, nigdy też nie odmawia pomocy, nawet wrogowi, i nie oczekuje nic w zamian. Jest uprzejmy, spokojny i potrafi słuchać innych, dlatego ludzie mu się zwierzają i mają do niego zaufanie. Turkus bardzo ceni sobie kontakty z ludźmi. Szybko nawiązuje nowe znajomości i świetnie czuje się w towarzystwie. Uwielbia przyjmować gości, przebywać wśród ludzi - im większe grono, tym lepiej - i wymieniać się z nimi poglądami i pomysłami.

Zawsze są życzliwe, uśmiechnięte i każdego obdarzą miłym słowem. Nie są wstanie nikogo skrzywdzić, nigdy się nie mszczą. Kochają zwierzęta i przyrodę.

Turkus jest ciekawy świata i nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Dzięki fantastycznej intuicji doskonale ocenia sytuacje i ludzi, których spotyka na swojej drodze.

Turkus a praca

Turkus jest bardzo inteligentny i bystry. Ma doskonałą pamięć, dlatego bardzo szybko się uczy i przyswaja nowe informacje, które z łatwością potrafi wykorzystywać w codziennej pracy i przekazywać innym. Turkus doskonale sprawdzi się jako nauczyciel, mediator, lekarz, opiekun społeczny, psycholog, weterynarz, czyli w zawodach, w których pomaga się innym. Ze względu na rozwinięty intelekt, zdolności wynalazcze i niesztampowe myślenie, ma zadatki na naukowca.

Turkus a finanse

Pieniądze i rzeczy materialne nie mają dla niego większego znaczenia. We wszystkim co robi, kieruje się dobrem drugiego człowieka. Wierzy, że proste wartości czy idee są ważniejsze od wszystkich pieniędzy świata. Bez wahania oddałby nieznajomemu ostatnią koszulę, gdyby miał pewność, że w ten sposób może komuś pomóc.

Turkus a miłość

Mimo że jest bardzo wrażliwy, to do miłości ma stosunek raczej chłodny. Wybuchy namiętności czy przesadna egzaltacja są im zupełnie obce. Trzeba pamiętać, że choć Turkus bardzo ceni sobie relacje z ludźmi, to w te najbardziej intymne angażuje się niezwykle ostrożnie. Osoba spod tego znaku jest bardzo delikatna, subtelna i trudno ją zdobyć. Jenak kiedy już naprawdę się zakocha, poczuje się z kimś bezpiecznie i komfortowo, okazuje się stałym i wiernym partnerem. Wrodzona niechęć do powielania schematów, sprawia, że na ślub raczej się nie zgodzi, będzie wolał żyć na kocią łapę. Turkus jest dobrym rodzicem, skupionymi na rozwoju swych pociech.

Znane Turkusy to:. Mikołaj Rej, Tadeusz Kościuszko, Mikołaj Kopernik, Czesław Niemen, Milos Forman, Karol Darwin, Galileusz, Ronald Reagan, Nick Nolte, Joe Pesci, Jane Seymour, Jennifer Aniston, Ashton Kutcher, Bob Marley, Renata Dancewicz, Marian Opania, Chris Rock, Paris Hilton, Cristiano Ronaldo, Gabriel Batistuta, Oscar de la Hoya.