Chalcedon: urodzeni 2.06-21.06

Zgodnie z horoskopem Majów jest on osobą, która ponad wszystko ceni sobie duchowość. Uwielbia dyskutować i otaczać się ludźmi, od których może się czegoś nauczyć.

Chalcedon jest inteligenty i ma wysoko rozwinięte zdolności komunikacyjne. Chętnie się uczy, najlepiej kilku rzeczy naraz. Niestety szybko traci zainteresowanie i szuka czegoś nowego. To, co dzieje się tu i teraz nie bardzo go interesuje, swoimi myślami wybiega zazwyczaj daleko w przyszłość. Ma ambicję, aby zmieniać i naprawiać świat. Chciałby uszczęśliwić wszystkich, ale w swoim najbliższym otoczeniu zazwyczaj nie dostrzegają tych, którym potrzebna jest pomoc. Uchodzi za oryginała i fantastę. Marzycielska natura sprawia, że nie najlepiej radzi sobie codziennymi obowiązkami.

Chalcedon a ludzie

Chalcedon z jednej strony to samotnik, a z drugiej uwielbia spotkania z ludźmi i długie intelektualne dyskusje. Mimo że uważa się za omnibusa, to o literaturze, sztuce i muzyce wie najwięcej i rozmowy na te tematy lubi najbardziej. Najbardziej ceni sobie tych rozmówców, od których może się czegoś nauczyć, którzy mają znacznie rozleglejszą wiedzę niż on sam.

Bardzo skrupulatnie dobiera sobie przyjaciół. Jeśli z kimś się zaprzyjaźni to zazwyczaj z drugim indywidualistą, z kimś kto podobnie jak on sam nie trzyma się utartych schematów i chodzi własnymi ścieżkami.

Młody Chalcedon lubi przebywać w towarzystwie osób starszych i dużo mądrzejszych od siebie. Jego zdaniem to najlepszy sposób, aby poznać i zrozumieć jak funkcjonuje świat. Kiedy dorastają nie uznają już żadnych autorytetów.

Uważa, że nikomu nie można narzucić stylu życia, jego zdaniem każdy ma prawo do tego, by funkcjonować tak, jak mu się podoba.

Chalcedon a finanse

Chalcedon jest bardzo ambitny, ale nie goni za bogactwem. Pieniądze nie są dla niego najważniejsze i nie porzuci swoich marzeń, aby powiększyć majątek. Zawsze idzie pod prąd, dlatego też nie daje wciągnąć w tzw. wyścig szczurów. Żyje i pracuje według własnych zasad.

Chalcedon a praca

Ponieważ jest indywidualistą rzadko wybiera tradycyjne zawody. Nie potrafi pracować w grupie, dlatego wybiera te, które pozwalają na pracę w pojedynkę. Chalcedon zostaje badaczem, duchownym lub samotnym podróżnikiem.

Zwykle jest pracowity, potrafi bez reszty skupić się na tym, co w danej chwili robi. Ambicja powoduje, że dużo może w dziedzinie zawodowej osiągnąć, ale władza czy pozycja nie jest dla niego ważna. W pracy, tak jak w życiu ceni sobie duchowy rozwój.

Chalcedon a miłość

Uczucia i miłość nie są dla Chalcedona najważniejsze. Rzadko ulegają silnym namiętnościom i fascynacjom. Miewa romanse czy skoki w bok, kiedy jest w związku, ale w jego mniemaniu zdrada nie jest powodem, żeby kończyć jakąś relację. W miłości ceni sobie wolność i dużo przestrzeni. Porzucony lub zdradzony nie cierpi zbyt długo, ukojenie daje mu poświęcenie się sprawom „wyższego rzędu”.

Nigdy nie wejdzie w związek małżeński z rozsądku czy dla powiększenia majątku. Jeśli już stanie na ślubnym kobiercu to tylko z wielkiej miłości i tylko z kimś, z kim łączy go prawdziwe duchowe porozumienie oraz wspólne zainteresowania.

W domu nie bardzo można na niego liczyć. Ponieważ schematów boi się jak ognia za nic nie da się zaciągnąć do prowadzenia domu, codzienne i „zwyczajne” obowiązki to, coś w czym zupełnie nie potrafi odnaleźć.

Znani: Zygmunt III Waza, Aleksander Fredro,  Roman Wilhelmi, Aleksander Puszkin, Jan Kochanowski, Prince, Jan Miodek, Tom Jones, Piotr Fronczewski, Natalie Portman, Michael J. Fox, Johnny Depp, David Rockefeller, Donald Trump, Ice Cube, Tupac Shakur, Geronimo, Henryk Gołębiewski, Jarosław Kaczyński, Lech Kaczyński, Jolanta Kwaśniewska, Wojciech Gąssowski, Kasia Kowalska, Andrzej Lepper, Nicole Kidman, Michel Platini, Rafael Nadal, Jelena Isinbajewa, Anna Kurnikowa