Onyks: urodzeni 22.02-13.03

To, co najbardziej wyróżnia Onyks spośród pozostałych znaków zodiaku to wyjątkowa wrażliwość, za którą często musi słono płacić.

Onyks jest niepoprawnym marzycielem, często zatraca się w swoich fantazjach. Żyje utopiami i ideami, które nie mają najmniejszych szans na spełnienie w prawdziwym świecie. Co i raz wpada na fantastyczny pomysł, który mógłby postawić obowiązujący porządek do góry nogami, jednak brakuje mu pracowitości i wytrwałości. Przy pierwszym niepowodzeniu jego zapał całkowicie znika i w jednej chwili zapomina o projekcie.

Onyks to osoba obdarzona ponadprzeciętną inteligencją. Ma otwarty umysł i rewelacyjną pamięć. Mimo że ma predyspozycje by stać się kimś wielkim i interesuje się wieloma rzeczami, nie potrafi jednej dziedzinie poświęcić się całkowicie. Co gorsza kiepsko znosi rywalizację i słowa krytyki. Woli poddać się już na starcie niż się zaangażować i zawalczyć o siebie i swoje marzenia. Uwielbia podróżować, ale tylko w pojedynkę.

Onyks a ludzie

Osoby spod tego znaku charakteryzują się wręcz chorobliwą nieśmiałością, dlatego też najlepiej czują się we własnym towarzystwie. Nawiązywanie nowych znajomości przychodzi im z bardzo dużym trudem. Lęk przed śmiesznością, odtrąceniem czy krytyką jest tak duży, że niezwykle rzadko wychylają się ze swojej skorupy. Robią to tylko wtedy, gdy jest to absolutnie niezbędne.

Onyks a finanse

Skłonność do bujania w obłokach sprawia, że Onyks nie najlepiej radzi sobie z codziennymi obowiązkami. Jest niepraktyczny i zdarza mu się działać nieracjonalnie. Mimo że rzadko dorabia się bogactwa, to w finansach miewa sporo szczęścia. Zdarza mu się wygrać spore sumy na loterii czy dostać duży spadek.

Onyks a praca

Onyks to zazwyczaj osoba uzdolniona artystycznie. Z dużą łatwością uczy się też języków. Niestety nie potrafi wykorzystać tych talentów. Sztuka, rzemiosło artystyczne, muzyka, film to dziedziny, w których dobrze by się sprawdził. Są to dziedziny, w których znajduje ukojenie i zapomina o codziennych trudach.

Onyks a miłość

Onyks to najczęściej osoba o bardzo delikatnej psychice. Jak mało kto jest podany na wpływy innych, łatwo poddaje się manipulacji. Na co dzień potrzebuje mieć obok siebie kogoś silnego, kiedy już kogoś takiego znajdzie bardzo często całkowicie poddają się jego woli. Taka skłonność do całkowitego oddania sprawia, że wchodzi ze swoim partnerem w toksyczne relacje. Tym samym niejednokrotnie jest ofiarą despoty. Daje się tyranizować, ale nic z tym nie zrobi tylko będzie cierpiał w milczeniu. Wynika to z jego słabości, braku wiary w siebie i skłonności do uzależniania się od innych. W wychowaniu dzieci są niekonsekwentne i mało wymagające.

Znani: Ignacy Łukasiewicz, Jurij Gagarin, Buffalo Bill, Cesar Ritz, Ewa Bem, Auguste Renoir, Alexander Graham Bell, Michał Anioł, Kazik Staszewski, Chris Rea, Sepp Blatter, Andrzej Wajda, Sharon Stone, Katarzyna Dowbor, Radosław Sikorski, Erykah Badu, Daniel Craig, Daniel Olbrychski, Tomasz Stockinger, Krzysztof Ibisz, Przemysław Saleta, Agnieszka Radwańska, Zbigniew Boniek, Włodzimierz Lubański, Shaquille O’Neal