Szafir: urodzeni 23.04-12.05

Zgodnie z wierzeniami Majów osoby urodzone w tym okresie to "wybrańcy Bogów". Fortuna im sprzyja, a wszelkie nieszczęścia omijają.

Szafir kieruje się w życiu przede wszystkim uczciwością wobec ludzi. Taka postawa sprawia, że cieszy się ogromnym szacunkiem, a jego zdanie na jakiś temat jest zawsze cenne. Bardzo mu zależy na dobrej opinii, dlatego czasem zdarza mu się zrobić coś, co nie do końca jest po jego myśli, ale zostanie dobrze odebrane i będzie mógł na tym zyskać. Tak buduje zaufanie, które zawsze w przyszłości procentuje.

Szafir lubi mieć wszystko pod kontrolą, bardzo szczegółowo planuje swój czas i plan działania. Jest bardzo punktualny i nigdy się nie spóźnia. Każde zadanie, którego się podejmuje jest wykonane rzetelnie i bardzo precyzyjnie. To, czego z pewnością można mu pozazdrościć to konsekwencja. Szafir nigdy nie odpuszcza i nie wycofuje się z raz podjętych zobowiązań.

Szafir najlepiej czuje się we własnym domu. Opuszcza go tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne. Gdyby miał wybierać gdzie chciałby mieszkać – w mieście czy na wsi. Zdecydowanie postawiłby na kontakt z naturą.

Szafir a ludzie

Szafir bardzo ceni sobie opinię innych ludzi na swój temat. Mimo że jest w stosunku do nich tolerancyjny, to jego akceptacja i zrozumienie ma swoje granice. Kiedy ktoś postąpi niezgodnie z zasadami lub naruszy pewien porządek Szafir natychmiast poinformuje o tym samego zainteresowanego. W takich sytuacjach potrafi być brutalnie szczery, wręcz nieprzyjemny. Wszelkie gierki czy krętactwa są mu zupełnie obce. Nie toleruje ich i nigdy nie bierze w nich udziału.

Szafir ma w sobie bardzo dużo cierpliwości i wytrwałości. Bardzo ceni sobie lojalność. Potrafi docenić i pochwalić czyjeś starania.

Zazwyczaj Szafir stawia ludziom bardzo wysokie wymagania, dlatego niełatwo nawiązuje znajomości i obdarza kogoś zaufaniem. Ale kiedy kogoś bardzo dobrze pozna i pokocha potrafi być bardzo wierny i oddany.

Szafir a finanse

Zazwyczaj ma smykałkę do interesów i dobrze inwestuje swoje oszczędności. Mimo że ma szczęście do pieniędzy to nie szasta nimi i żyje raczej oszczędnie, ale daleko mu do skąpca. Lubi otaczać się solidnymi, czasem luksusowymi rzeczami i jeśli wyczuje okazję lub ktoś będzie potrzebował pomocy finansowej bez najmniejszego wahania sięgnie do portfela.

Szafir a praca

Szafir to bardzo często osoba ze zdolnościami artystycznymi i w takich zawodach odnajdzie się najlepiej. Największe  szanse na sukces będzie miał jeśli zostanie projektantem mody czy architektem wnętrz. Szafir, ze względu na zamiłowanie do dobrego jedzenia i poczucie estetyki świetnie sprawdzi się także w branży kulinarnej.

Szafir a miłość

Kiedy Szafir naprawdę się zakocha jest wyjątkowo oddanym partnerem i czułym kochankiem. Raz zraniony może nigdy nie wybaczyć wyrządzonej mu krzywdy. Mimo że bardzo dba o swoich najbliższych, to jego rodzina nie ma z nim łatwego życia. Najmniejsze wpadki czy błędy popełnione przez bliskie mu osoby, szczególnie mocno go dotykają. Od rodziny żąda, aby tak jak on była uczciwa, rzetelna w tym, co robi i konsekwentna. Zachowania, które innym przeszły by na sucho jego najbliższym nigdy nie uchodzą płazem.

Biorą na siebie odpowiedzialność za swoich bliskich. Ich rodzina stale czuje się osądzana, oceniania i krytykowana, a na dodatek wciąż grozi im, że urażony Szafir nie doceni z krytykuje ich starania.

Znani: Niccolo Machiavelli, Jean Paul Gaultier, Jan A. P. Kaczmarek, Władysław Reymont, Henryk Sienkiewicz, Karol Marks, Jan Englert, Salvador Dali, Tony Blair, Josip Broz Tito, George Clooney, Barbra Streisand, Renee Zellweger, Al Pacino, Penelope Cruz, Daniel Day Lewis, Michelle Pfeiffer, Uma Thurman, Kirsten Dunst, Beata Kozidrak, James Brown, Enrique Iglesias, Zbigniew Wodecki, Bono, Jessica Alba, Andre Agassi, Johan Cruyff, David Beckham, Antoni Piechniczek, Dariusz Michalczewski, Paweł Deląg, Anna Mucha, Małgorzata Kożuchowska