Topaz: urodzeni 31.07-19.08

Jest bardzo pewny siebie i przekonany, że ze wszystkim świetnie sobie radzi. Tym czasem działa bardzo chaotycznie, nic nie potrafi doprowadzić niczego do końca. Jakie jeszcze cechy ma Topaz?

Topaz jest odrobinę próżny i uwielbia pochlebstwa. Zazwyczaj żyje w lekkim oderwaniu od rzeczywistości. Wrodzony optymizm sprawia, że nie dostrzega problemów, wychodzi z założenia nie ma się czym przejmować, bo i tak wszystko się jakoś ułoży. Po prostu cieszy się życiem i stara się z niego wyciągnąć jak najwięcej.

Topaz to jedna z tych osób, która niczego się nie boi, nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Nawet jeśli zdarzy mu się popełnić jakiś błąd to nigdy tego nie żałuje.

Topaz bardzo dba o swoją duchowość. Niejednokrotnie medytuje, zgłębia filozofię czy poznaje nowe religie. Lubi się uczyć i nieustannie poszerzać swoje horyzonty. Bardzo łatwo się wzrusza. Potrafi wybuchnąć płaczem gdy widzi małego pieska czy słodkiego bobasa.

Topaz bardzo dużą wagę przykłada do tego jak wygląda i jak zachowuje się w stosunku do innych ludzi. Dba o swoje maniery i w stosunku do każdego stara się być miły, gościnny i uprzejmy.  

Topaz a ludzie

Choć przy pierwszym spotkaniu Topaz wydaje się być zapatrzonym w siebie i bardzo pewnym egocentrykiem. W rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie. Topaz to człowiek, który bardzo lubi ludzi. Ma duże zdolności komunikacyjne i potrafi dogadać się praktycznie z każdym. Jest w stosunku do nich bardzo życzliwy, zawsze chętnie pomoże. Ogromną przyjemność sprawia mu komplementowanie innych. Jest w tym szczery i prawdziwy, jeśli mówi komuś coś miłego to naprawdę tak myśli i czuje.

Nie znosi konfliktów i kłótni. Choć sam jest bardzo emocjonalny i potrafi niespodziewanie wybuchnąć i wszcząć karczemną awanturę, to szybko się uspokaja. Zazwyczaj po chwili już nawet nie pamięta o co się gniewał. Wychodzi z założenia, że życie w gniewie czy nienawiści zupełnie traci sens. 

Topaz a praca

Topaz jest bardzo ambitny. Bardzo zależy mu na pracy i karierze. Mimo że ma duże problemy z doprowadzeniem spraw do końca i działa bardzo chaotycznie, jest przy tym bardzo pracowity. Jeśli osiąga sukces to zawdzięcza go przede wszystkim sobie. Lubi jasne sytuacje. Nigdy świadomie nie angażuje się w gierki czy intrygi, których zresztą się brzydzi. W pracy stawia przede wszystkim na uczciwość i szczerość. Zawsze gra w otwarte karty i nigdy nikogo nie wykorzysta. Doskonale odnajduje się w zawodach, które wymagają częstych podróży, ciągłego bycia w ruchu oraz kontaktu z ludźmi. 

Topaz a pieniądze

Topaz lubi mieć pieniądze, ale one zupełnie się go nie trzymają. Kiedy tylko gotówka wpadnie mu w ręce od razu się jej pozbywa. Wydaje wystawne przyjęcie, organizuje kolejną podróż czy kupuje luksusowy sprzęt, który wcale nie jest mu potrzebny, ale w jego mniemaniu to doskonała ozdoba dla domu. Ta rozrzutność i problem z utrzymaniem pieniędzy, sprawia, że na stare lata nie może się pochwalić dorobkiem.

Topaz a miłość

Topaz jest pełen wdzięku i uroku osobistego, tym samym wokół niego zawsze kręci się adorator lub adoratorka. Kiedy jest w związku chce być stale w centrum uwagi, potrzebuje nieustannego podziwu. Niełatwo się podporządkowuje i nie chodzi na kompromisy. Topaz lubi rządzić i zawsze chce, aby sprawy układały się po jego myśli. Lubi dostatnie i luksusowe życie, tym samym bardzo często wiążą się z kimś, kto podniesie ich status materialny i społeczny.

Znani: Jan III Sobieski, Napoleon Bonaparte Jan Brzechwa,Neil Armstrong, Max Factor, Sir Alfred Hitchcock, Roman Dmowski, Barack Obama, Fidel Castro, Bill Clinton, Dustin Hoffman, Charlize Theron, Antonio Banderas, Mila Kunis, Halle Berry, Ben Affleck, Madonna, Robert De Niro, Sean Penn, Patrick Swayze, Edward Norton, Robert Redford, David Duchovny, Whitney Houston, Coolio, Krystyna Czubówna, Kuba Wojewódzki, Roman Polański, Beata Tyszkiewicz, Ewa Farna, Hulk Hogan, Mario Balotelli, Alan Shearer, Thierry Henry, Earvin Magic Johnson, David Robinson, Roger Federer, Mariusz Wlazły, Colin McRae