Agat: urodzeni 13.05-1.06

Osoba urodzona w tych dniach ma zazwyczaj niespokojną naturę. Lubi się dobrze zabawić i eksperymentować. Niczym się nie przyjmuje i żyje tym, co dzieje się tu i teraz.

Agat jest lekkomyślny. Nikogo i niczego nie tratuje poważnie. Jego niespokojna natura sprawia, że nigdzie nie umie na dłużej zagrzać miejsca. Musi być ciągle ruchu, dlatego też uwielbia podróże i wycieczki. Z dużą łatwością przychodzi mu zmiana pracy, znajomych czy miejsca zamieszkania. W jednej chwili potrafi zerwać z dotychczasowym życiem i zacząć wszystko od nowa. Zazwyczaj brakuje mu cierpliwości. Choć jest inteligentny i bardzo bystry nie zawsze potrafi to wykorzystać. Nieustannie rozpoczyna nowe projekty, ale zazwyczaj żadnego nie potrafią doprowadzić do końca. Jeśli już uda mu się coś zrobić, to jest niedokładne, nierzetelne i bardzo po łebkach. Czasem trudno się połapać co jest prawdą, żartem, a co tylko wytworem wyobraźni i kolejnym szalonym planem, który i tak nigdy nie doczeka się realizacji. 

Agat a ludzie

Agat to dusza towarzystwa. Lubi otaczać się ludźmi, jest bardzo wesoły, radosny, dlatego jest świetnym kompanem do zabawy. Mimo że wokół niego zawsze kręci się bardzo dużo ludzi, to rzadko nawiązuje z kimś głębszą relację. Prawdziwych przyjaciół ma zazwyczaj tylko garstkę. Dlaczego? Agat tratuje ludzi bardzo lekko, czasem wręcz przedmiotowo, nie potrafi okazać wsparcia, dlatego jest kiepskim materiałem na przyjaciela. Brakuje mu empatii i współczucia dla innych. Spotkania z nimi traktuje jako szansę na załatwienie własnych interesów.

Podchodzi do życia dość egoistycznie, wszystko zawsze musi się kręcić wokół niego. Trudno mu wykazać się empatią czy współczuciem dla innych.

Za nic ma autorytety. Nie słucha dobrych rad i nie uczy się na cudzych błędach. Wszystkiego chcą doświadczyć i wypróbować na własnej skórze.

Agat a praca

Agat to zazwyczaj osoba uzdolniona artystycznie. Osoba z spod tego mogłaby zostać malarzem, architektem wnętrz, rzeźbiarzem, aktorem bądź dziennikarzem. Wrodzony czar i urok osobisty pozwoliłby mu odnieść sukces także w handlu.

Agat a finanse

Mimo że Agat to lekkoduch, który ceni sobie pieniądze niewiele robi, żeby jej zdobyć czy zatrzymać, to Fortuna stoi po jego stronie. Szczęśliwie wygra na loterii, powiedzie mu się w drobnym interesie lub z pomocą przyjdzie mu ktoś życzliwy. Kiedy już ma pieniądze lubi żyć ponad stan i wydawać na lewo i prawo. Na szczęście dzięki sprytowi i wrodzonemu urokowi zawsze spada na cztery łapy. Niejednokrotnie pomaga mu w tym niebywały refleks i spryt.

Agat a miłość

Agat nie potrafi dochować wierności. Jest niestały w uczuciach, nawet będąc już w związku romansuje z kimś na boku. Partnerów zmienia jak rękawiczki, bardzo często ma na koncie kilka rozwodów. Jeśli szuka nowego to raczej nie będzie kierował się miłością. Idealny partner dla Agata to ktoś, kto zaimponuje mu urodą majątkiem lub pozycją społeczną.

Potrafi być bardzo czarujący i ujmująco uprzejmy, dzięki bez problemu zjednuje i rozkochuje w sobie kolejnych kochanków. W zdobyciu nowej miłości pomaga mu również elokwencja i cudowne poczucie humoru. Zazwyczaj jest kiepskimi rodzicem. Wychowywanie dzieci przychodzi mu z dużym trudem, robi to jakby przy okazji, kiedy akurat nie skupia się na własnym życiu i swoich sprawach.

Znani: Karol Wojtyła,Tadeusz Bór-Komorowski, Ojciec Pio, Francesco Casanova, Karol IV, Gustaw Herling-Grudziński, Honoriusz Balzac, Michaił Bułhakow, Zofia Urbanowska, Rudolph Giuliani, Malcolm X, John Fitzgerald Kennedy, Marylin Monroe, Janet Jackson, Jan Kiepura, Enya, Cher, Joe Cocker, Agnieszka Chylińska, Lenny Kravitz, Miles Davis, Kylie Minogue, Krzysztof Cugowski, Joan Collins, Clint Eastwood, Pierce Brosnan, Szymon Majewski, Dariusz Szpakowski, Kamil Stoch