Ametyst: urodzeni 21.12-9.01

Jest niezwykle pracowity i bardzo ambity. Chce, żeby wszystko przebiegało według planu, który sobie przygotował. Nie umie przegrywać, źle znosi każde, nawet najmniejsze potknięcie. Czym jeszcze wyróżnia się Ametyst?

Ametyst jest przede wszystkim pracowity i jeszcze bardziej ambity. Już jako dziecko jest nad wyraz dojrzały i poważny. Brakuje u spontaniczności i dziecięcej radości. Choć w szkole nie miał problemów z nauką, to daleko było mu do prymusa. Wszystko, co robi jest z góry ustalone. Ametyst należy do tych osób, które bardzo szczegółowo planują swoje życie. Krok po kroku, czasem przez długie lata, realizuje to, co sobie założył. Jest bardzo precyzyjny i rzetelny.

Potrafi realnie ocenić swoje możliwości, wie na co i na ile może pozwolić.
Ametyst jest niezależny, doskonale rozumie, że jedyną osobą, na którą może liczyć jest on sam. Jest zaradny, doskonale radzi sobie z codziennymi obowiązkami. Jest praktyczny i twardo stąpa po ziemi.

Ametyst a ludzie

Ametyst w towarzystwie ludzi nie czuje się zbyt pewnie. Raczej jest skryty i małomówny. Zawsze trzyma ludzi na dystans, boi się, że kiedy ktoś się do niego zbliży będzie chciał go zranić. Na jego zaufanie i przyjaźń trzeba sobie zasłużyć. Długo przyzwyczaja się do ludzi, potrzebuje dużo czasu żeby się do kogoś przekonać i otworzyć przed nim. Jednak kiedy poczuje się w czyimś towarzystwie na tyle dobrze i pewnie zaczyna pokazywać swoją ciemniejszą stronę. Ametyst jest despotyczny, lubi narzucać innym swoją wolą i nie uznaje sprzeciwu. 

Mimo wycofania i stronienia od kontaktów towarzyskich Ametyst jest bardzo lubiany i szanowany. Uchodzi za osobę doświadczoną, która posiada sporo życiowej mądrości. Budzi zaufanie. Ludzie chcą mu się zwierzać, opowiadać o swoich problemach i rozterkach. Jest dyskretny i nikomu nie zdradzi powierzonych mu tajemnic. Jest niezawodnym i bardzo lojalnym przyjacielem.

Ametyst a finanse

Jest na tyle zaradny, że pieniędzy nigdy mu nie brakuje. Mimo to jest odrobinę skąpy i żyje bardzo oszczędnie. Zbytnio przywiązuje się do rzeczy materialnych, lubi otaczać się tym, co sam zdobył lub kupił za ciężko zarobione pieniądze. Lubi mieć pewność ze zabezpieczył swoją przyszłość. 

Ametyst a praca

W pracy Ametyst jest niezwykle obowiązkowy i dokładny. Skrupulatnie i rzetelnie wykonuje wszystkie powierzone mu obowiązki. Zazwyczaj jest bardzo cenionym pracownikiem. Często zajmuje wysokie stanowiska, ale awanse niespecjalnie go interesują.

Ametyst a miłość

Ametyst ma spory problem z okazywaniem uczuć. Nawet jeśli są bardzo zakochane nie pozwalają sobie na romantyczne uniesienia. Nie zasypuje też swojego partnera prezentami czy komplementami. W tej kwestii także stawia na pragmatyzm. Zamiast mówić „kocham cię” woli zrobić coś, co tej drugiej stronie sprawi przyjemność. Rodzina i małżeństwo są dla niego niezwykle ważne. Gotowy jest zrobić wszystko, aby je utrzymać i złagodzić wszelkie kryzysy. Tworzą duże, wielopokoleniowe rodziny. Zazwyczaj mają liczne potomstwo.

Znani: Joanna d'Arc, Tadeusz Boy-Żeleński, Adam Mickiewicz, Umberto Eco, Jan Tomaszewski, LeBron James, Tiger Woods, Alex Ferguson, Michael Schumacher, Elvis Presley, Ricky Martin, Grandmaster Flash, Annie Lennox, Dido, Małgorzata Foremniak, Lars Ulrich, Marilyn Manson, Patrycja Markowska, Samuel L. Jackson, Sissy Spacek, Jared Leto, Denzel Washington, Jude Law, Anthony Hopkins, Cuba Gooding Jr., Mel Gibson, Rowan Atkinson, Nicolas Cage, Kate Middleton