Karneol: urodzeni 10.09-30.09

Karneol to człowiek, który nie boi się żadnej pracy. Wśród swoich najbliższych i rodziny cieszy się ogromnym autorytetem. Mimo że przyswajanie nowych informacji przychodzi mu z dużą łatwością, to życiowe doświadczenie jest dla niego o wiele cenniejsze niż książkowa wiedza. Jakimi jeszcze cechami odznacza się Karneol?

Karneol jest dość niepokorny. Nie lubi jak ktoś go poucza lub udziela dobrych rad. Wychodzi z założenia, że człowiek najlepiej i najwięcej uczy się na własnych błędach. Wie też, że może polegać tylko na sobie i własnej ocenie sytuacji.
Nie lubi być w centrum wydarzeń, ale nieprzeciętny zmysł obserwacji pozwala mu wyłapać niuanse, które sporej większości gdzieś umykają. Zna się na ludziach i zazwyczaj nie myli się w swoich ocenach. Dzięki tej cesze uchodzi za autorytet i cieszy się się dużym szacunkiem. Jest ambitny i lubi być doceniany. Stale poszerza swoją w wiedzę w różnych dziedzinach, często wybiera mało popularne kierunki, ale zwykle osiąga w nich sukcesy. Pociąga go religia i filozofia. Niezbyt ceni sobie tytuły i stopnie naukowe, w jego mniemaniu najważniejsze są praktyczne umiejętności.

Jest samodzielny i samowystarczalny. Nigdy nie prosi i nie korzysta z czyjejś pomocy. Bardzo ceni sobie harmonię i porządek.

Karneol a ludzie

Karneol dzięki życiowej mądrości przyciąga do siebie ludzi. Obok ogromnego uznania, którym darzy go otoczenie, budzi też sporą ciekawość. Bardzo często ma nietypowe hobby lub interesuje się dziedziną czy tematem, o którym mało kto słyszał. Pozycja społeczna, którą sobie wypracował bardzo go cieszy. Schlebia mu kiedy ktoś go chwali i docenia.

Mimo że w stosunku do ludzi jest bardzo bezpośredni i nigdy nie owija w bawełnę, to nigdy zbytnio się z nimi nie spoufala. Dużo bardziej odpowiada mu relacja mistrz – uczeń. Trudno nawiązuje głębsze relacje czy przyjaźnie.

Karneol a praca

Często poświęca się sprawom społecznym i działalności społecznej. Angażuje się w wielkie sprawy i idee. Zdolności artystyczne często wykorzystuje w działalności zawodowej. Zdarza im się być niesłownymi, bo decyzje podejmują impulsywnie, nie przemyślawszy wcześniej, czy dadzą radę wywiązać się ze zobowiązań.

Nie boi się żadnej pracy, także tej, która wymaga siły  fizycznej. Jest na tyle wszechstronnie uzdolniony, że gdyby tylko zechciał sprawdziłby się w każdym zawodzie. Kiedy osiąga sukces to zawdzięcza go tylko sobie, swojej ciężkiej i uczciwej pracy.

Karneol a finanse

Karneol jest urodzonym idealistą i pieniądze nie mają dla niego większego znaczenia. Nie sprzeda duszy ani nie zrobi niczego wbrew sobie, żeby tylko zarobić i powiększyć majątek. Choć jest inteligenty oraz pracowity i mógłby na tym zarobić, to nigdy tego nie zrobi.

Karneol a miłość

Mimo że do życia podchodzi bardzo pragmatycznie, to marzy o wielkiej miłości i potrafi być bardzo romantyczny. Lubi się podobać i dbać o siebie, dlatego zanim spotka tę jedyną lub tego jedynego zawsze ma wokół siebie pełno adoratorów/adoratorek.

Zanim zdecyduje się na małżeństwo bardzo dobrze rozważy wszystkie za i przeciw. Musie mieć też pewność, że osoba u jego boku jest równie poukłada, ambitna i zaradna jak on sam.

W stosunku do dzieci jest bardzo wymagający i zazwyczaj bardzo wysoko ustawia im poprzeczkę. Jednak nie ma w sobie nic z despoty i zrobi wszystko, aby pomóc dziecku osiągnąć sukces. 

Znani: Jerzy Popiełuszko, Adam Asnyk, Stefan Batory, Cyprian Kamil Norwid, Józef Wybicki, Stanisław Lem, Julian Tuwim, Agatha Christie, Jerzy Połomski, Janusz Gajos, Lech Wałęsa, Stephen King, Barry White, Amy Winehouse, Avril Lavigne, Nas, Bruce Springsteen, Ray Charles, James Gandolfini, Sophia Loren, Bill Murray, Tommy Lee Jones, Jason Statham, Will Smith, Gwyneth Paltrow, Monica Bellucci, Jada Pinkett Smith, Ronaldo, Kevin Durant, Serena Williams, Jesse Owens, Dariusz Dziekanowski, Lance Armstrong

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.