Lazuryt: urodzeni 1.10-20.10

Lazuryt nie znosi samotności i stale musi przebywać w towarzystwie innych ludzi. Jest intelektualistą z krwi i kości. Uwielbia czytać oraz dyskutować o książkach i sztuce. Jaki jest jego stosunek do pieniędzy i w jakim zawodzie sprawdziły się najlepiej?

Lazuryt nie potrafi długo wytrzymać w samotności. Uwielbia wydawać przyjęcia, przyjmować gości i odwiedzać znajomych. Otacza się głównie artystami, intelektualne dysputy, które z nimi prowadzi zawsze sprawiają mu ogromną przyjemność. Doskonale czuje się na wernisażu czy bankiecie.

Lazuryt a ludzie

Lazuryt ponad wszystko ceni sobie relacje z innymi, dlatego najbardziej na świecie boi się samotności i tego, że zostanie zupełnie sam. Ze względu na pogodne usposobienie przyciąga do siebie ludzi. Ci zazwyczaj dobrze czują w jego towarzystwie. Wiedzą, że zawsze mogą na niego liczyć. Nie znosi kłótni i konfliktów, kiedy ma swoim otoczeniu zwaśnione strony, gotowy jest zrobić wszystko, aby tylko je pogodzić. Lubi sprawiać ludziom przyjemność. Bardzo chętnie komplementuje i mówi miłe słowa.

Lazuryt to także świetny kompan do zabawy. Lubi się śmiać i opowiadać zabawne historyjki. Mimo że ma naturę egocentryków, to z taką gracją i wdziękiem skupia na sobie uwagę otoczenia, że nikt nie czuje się ani urażony, ani dotknięty.

Jeśli ma z kimś nie najlepsze relacje zrobi wszystko, aby je poprawić. Lazuryt to pacyfista i jest gotowy pojednać się nawet z wrogiem, żeby tylko zachować porządek i harmonię wokół siebie. Kiedy to się nie udaje zdarza się, że Lazuryt popada w melancholię. Ma też skłonność do depresji.

Lazuryt a finanse

Pieniądze mają dla niego znaczenie. Stanowią  jednak jedynie narzędzie do sprawiania sobie przyjemności i spełniania marzeń. Ma słabość do luksusowych, eleganckich i zazwyczaj bardzo drogich rzeczy.

Lazuryt a praca

Lazuryt każdą wolną chwilę, której akurat nie spędza w gronie znajomych poświęca na czytanie oraz naukę. Zdobytą wiedzę potrafi w prosty sposób przekazać innym. Dzięki tej umiejętności doskonale sprawdzi się w roli nauczyciela, ale nie tylko. Lazuryt poradzi sobie w każdym zawodzie, w którym będzie miał kontakt z książkami. Ze względu na zmysł artystyczny i dobry styl, próbuje swoich sił jako artysta lub profesjach bezpośrednio związanych ze sztuką. Bardzo często interesuje się magią, ezoteryką, wróżbiarstwem i wszelkimi naukami tajemnymi. Nie ma wielkich ambicji, nie marzy o wielkim zawodowym sukcesie. Nie lubi rywalizacji, dlatego nigdy nie zawalczy o stanowisko czy pozycję w firmie. Źle się czuje w środowisku lub sytuacji, w której, aby osiągnąć cel, trzeba rozbijać się łokciami. 

Lazuryt a miłość

Mimo że Lazuryt na brak zainteresowania i powodzenia nie może narzekać, to nie potrafi się zaangażować. Ponad związek ceni sobie własną niezależność. Ma świadomość, że życie rodzinne wymaga poświęceń i niekiedy rezygnację z własnych marzeń i planów. Jeśli zdecyduje się na małżeństwo, to tylko wtedy, gdy uzna, że wycisnął już z życia wszystko to, co najlepsze. Lazuryt ceni sobie w życiu wygodę, dlatego o wyborze partnera często decyduje jego pozycja społeczna i majątek.

Paradoksalnie kiedy już stanie na ślubnym kobiercu i założy rodzinę świetnie się w tym odnajduje. Bardzo dobrze sobie radzi z domowymi obowiązkami oraz wychowywaniem dzieci.

Znani: Mahatma Gandhi, Margaret Thatcher, Maria Dąbrowska, Stefan Żeromski, Mario Puzo, Jerzy Owsiak, Tadeusz Różewicz, Ralph Lauren, Annie Leibovitz, Ryszard Rynkowski, Olga Lipińska, Rita Hayworth, Sigourney Weaverer, Zlatan Ibrahimovic, Evander Holyfield, Andrzej Szarmach, Marion Jones, Roland Garros, Jerzy Kulej, John Morrison, Toni Braxton, Snoop Dogg, Sting, Gwen Stefani, Eminem, Usher, Matt Damon, Jean-Claude Van Damme, Sacha Baron Cohen, Roger Moore, Kate Winslet, Katarzyna Cichopek, Marek Kondrat.