Wiąz: urodzeni 12-24 stycznia, 15-25 lipca

Wiąz jest bardzo pracowity oraz konkretny. Ma świadomość swoich walorów i potrafi je wykorzystać, dzięki temu szybko zdobywa to, czego pragnie. Jakie jeszcze cechy charakteru ma Wiąz?

Wiąz może pochwalić się doskonałą prezencją. Można mu zazdrościć świetnie zbudowanego ciała i wyczucia stylu. Niestety często jego atletyczna, wysportowana sylwetka to pozory. W rzeczywistości jest delikatnego i kruchego zdrowia. Często coś mu dolega, ciągle skarży się na jakieś problemy ze zdrowiem.

Osoba spod tego znaku nie lubi sobie ani innym komplikować życia. Nie ma skłonności do przesadnego filozofowania i rozmyślania. Jeśli ktoś z jego najbliższego otoczenia popełni błąd Wiąz z całą pewnością mu o tym powie. Winny może też spodziewać się ostrej reprymendy i przywołania do porządku.

Wiąz a ludzie

Lubi kierować ludźmi, wydawać polecenia i surowo oceniać, ma w sobie coś z despoty, ale w głębi duszy jest ofiarny, uczciwy i bardzo szlachetny. Wiąz potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji, ma poczucie humoru. Miewa też gorsze dni, na szczęście te zdarzają się bardzo rzadko. Zazwyczaj bije od niego optymizm, którym potrafi zarażać. Ludzie lubią spędzać czas w jego towarzystwie, czują się przy nim ważni i potrzebni.

Wiąz doskonale zna się na ludziach i bardzo wnikliwie obserwuje to, co dzieje się wokół niego. Nie łatwo go oszukać. Nie zwiedzie go uśmiech ani słodkie słówka. Z dużą łatwością rozpoznaje fałsz i kłamstwo. są wnikliwymi obserwatorami i dlatego też nie zwiedzie się ich pozorami i słodkim uśmiechem, zawsze dostrzegą fałsz i nieprawdę.

Nie lubi konfliktów ani niezałatwionych spraw, dlatego wszystko wyjaśnia i ogarnia od razu. Nie jest pamiętliwy i do nikogo nie żywi urazy.

Wiąz a praca

Osoba, której patronuje wiąz ma pogodne usposobienie. Jest uczciwa i pracowita, dlatego też często jest doceniana w pracy i szybko pnie się po szczeble zawodowej kariery. Wiąz ma zdolności manualne, ale i humanistyczne. W pracy, tak samo jak w życiu, zawsze można na niego liczyć, nigdy nie zawodzi. Jeśli komuś szefuje, w razie problemów, nie zostawia swoich podwładnych samych sobie, stoi za nimi murem i trzyma ich stronę.

Wiąz a finanse

Dla Wiązu pieniądze nie są najważniejsze. Dobra materialne także nie są mu specjalnie potrzebne. Mimo to, dzięki zaradności i pracowitości Wiąz wiedzie dostanie, ale nie przesadnie wystawne życie. Zawsze dba, aby jemu i jego najbliższym nigdy niczego nie brakowało.

Jeśli tylko może, bardzo chętnie pomaga, dlatego warto się do niego zgłosić w razie problemów finansowych.

Wiąz a miłość

Wiąż jest świetnym materiałem na partnera, ale niestety niewiele w nim romantyzmu. Bardzo dużo daje od siebie, i równie dużo chciałaby otrzymać w zamian. Wiąz bardzo poważnie podchodzi do małżeństwa i kiedy decyduje się stanąć na ślubnym kobiercu, doskonale wie co robi, jest pewny swych uczuć do osoby, z którą chce spędzić resztę życia. W małżeństwie Wiąz jest wierny i kochający. Warto powierzyć mu sprawy domowe, ponieważ doskonale sobie z wszystkimi problemami poradzi, zapewniając innym psychiczny komfort.

Znani: Nelson Mandela, Graham Masterton, Krzysztof Kamil Baczyński, Molier, Stanisław Wyspiański, Edgar Alan Poe, Janis Joplin, Wojciech Kilar, Jack London, Angela Merkel, Leszek Balcerowicz, Federico Fellini, David Lynch, Donald Sutherland, Stanisław Tym, Zbigniew Zamachowski, David Hasselhoff, Mario Kempes, Włodzimierz Smolarek, Gareth Bale

Copyright © Agora SA