Buk: urodzeni 23 grudnia

Jaki jest Buk? Należy do osób, które doskonale wiedzą czego chcą od życia i potrafią to osiągnąć. Mimo że przy pierwszym spotkaniu wydaje się być próżny i niesympatyczny, w rzeczywistości jest bardzo serdeczny i życzliwy. Ponad wszystko ceni sobie rodzinę i jej dobro jest dla niego najważniejsze.

Buk bardzo – czasem do przesady – dba o swój wygląd zewnętrzny. Choć ludzie często widzą w nim narcyza to osoba spod tego znaku wie, że zdrowy styl życia się opłaca. Ruch i dieta sprawiają, że Buk cieszy się żelaznym zdrowiem. Nie miga się od aktywności fizycznej i regularnie ćwiczy. Ściśle przestrzega też diety.

Na szczęście ta determinacja nie ogranicza się tylko do dbania o sylwetkę. Buk ma plan na życie i listę projektów, które zazwyczaj udaje mu się zrealizować. Jest bardzo konsekwentny.

Buk a ludzie

Buk lubi się dobrze ubrać i mieć wokół siebie piękne rzeczy (zazwyczaj może się pochwalić pięknie urządzonym mieszkaniem i bardzo dobrym samochodem). Tym samym wiele osób widzi w nim próżność i pychę. Na szczęście to tylko pozory. Buk przy bliższym poznaniu okazuje się być dobrym przyjacielem. Dzięki olbrzymiej wiedzy i inteligencji potrafi doradzić i podpowiedzieć jak rozwiązać trudną sytuację.

Buk a praca

Dzięki doskonałemu zmysłowi organizacyjnemu często pełni funkcje kierownicze. Jest wzorowym szefem. Mimo że ma wtedy bardzo wysokie wymagania i oczekuje pełnego zaangażowania od swoich współpracowników, to w razie potrzeby potrafi być wyrozumiały i zawsze można na niego liczyć. Szanuje i ceni swój zespół, zawsze stoi po jego stronie.

Cechuje go poczucie sprawiedliwości, zawsze wszystko dokładnie analizuje i jako szef podejmuje trafne osądy i decyzje.

Buk a finanse

Buk jest materialistą i wcale się tego nie wstydzi. Doskonale rozumie jaką moc mają pieniądze i jak potrafią ułatwić życie. Osoba spod tego znaku bardzo często w pierwszej kolejności chce się dorobić, a dopiero później myśli o tym jak osiągnąć szczęście u boku drugiego człowieka.

Świetnie gospodaruje budżetem domowym, dlatego jego najbliższym nigdy niczego nie brakuje. Jest oszczędny, ale daleko mu do skąpca. Jeśli trzeba poświęcić więcej gotówki na jakiś zakup domowy lub prezent bez wahania otworzy portfel.

Mimo że lubi pomnażać swoje pieniądze zawsze inwestuje bardzo bezpiecznie. Nie lubi ryzyka, dlatego stara się unikać interesów, które nie gwarantują mu żadnego pewnego zysku. 

Buk a miłość

W związkach partnerskich lub małżeńskich brak mu fantazji, rzadko rozpala się w nim romantyzm. Mimo to jest doskonałym życiowym towarzyszem. Cechuje go rozsądek oraz wielkie poczucie odpowiedzialności za swoją drugą połówkę. Bardzo przywiązuje się do partnera i chce z nim spędzać każdą wolną chwilę. Kiedy Buk robi się coraz starszy dopada go klasyczny kryzys wieku średniego. Zaczyna wtedy analizować swoje postępowanie i czasem żałuje nadmiernej rozwagi. W takim „stanie” ducha niekiedy pozwala sobie flirt, zdrady dopuszcza się bardzo rzadko.

Mimo że na co dzień jest praktyczny i wszystko dokładnie wylicza i przelicza, to nie obce są szalone pomysły, jeśli chce potrafi bardzo zaskoczyć swoich najbliższych. Niestety Buk bywa bardzo zaborczy i zazdrosny. Najlepiej czuje się w związku, w którym to on dominuje i kontroluje sytuację.

Znani: Giaccomo Puccini, Tadeusz Żeleński-Boy, Maciej Dowbor, Emmanuel Olisadebe, Vanessa Paradis, Ralph Fiennes

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.