Cyprys: urodzeni 25 stycznia - 3 lutego, 26 lipca - 4 sierpnia

Cyprys zaraża pogodą ducha i pozytywnym nastawieniem do świata i ludzi. Potrafi cieszyć się drobiazgami i odnaleźć w każdej sytuacji. Mimo że nie można go nazwać duszą towarzystwa to bardzo ceni ceni sobie kontakty z ludźmi.

Z wyglądu osoba spod tego znaku jest bardzo wysoka i muskularna. Ma duże dłonie i przypomina kogoś kto pracuje fizycznie. Nie ma wybujałych wyobrażeń i oczekiwań, co do życia, zawsze dostosowuje się do danych warunków i w każdym miejscu potrafi odnaleźć szczęście. Cyprys zawsze stara się dostrzegać tylko to, co dobre. Dzięki właśnie takim cechom ludzie ci są długo żywotni i ogólnie nie skarżą się na problemy zdrowotne.

Cyprys nie pragnie ani pieniędzy, ani sławy. W zupełności wystarcza mu to, co posiada w danej chwili.  Osoby spod tego znaku nie lubią mieć wokół siebie zbyt wielu rzeczy i przedmiotów. Żyją raczej skromnie i ich domy czy mieszkania wystrojem bardziej przypominają więzienną celę niż przyjemne, ciepłe gniazdko.

Cyprys a ludzie

Cyprys nie znosi samotności. Ponad wszystko ceni sobie towarzystwo, dom rodzinny, ale nie jest sentymentalny. Rzadko mówi i afiszuje się ze swoimi uczuciami, miewa jednak huśtawki nastrojów. W jednej chwili jest oschły, gniewny i bardzo nieprzyjemny, by po chwili zaskoczyć otoczenie życzliwością i łagodnością.

Kiedy znajdzie się w większym towarzystwie trzyma się raczej z boku. Nie wchodzi w żadne dyskusje. Nie chce się z nikim kłócić ani spierać.

Cyprys należy także do tych osób, które lubią zatracić się we własnych myślach, czasem zdarza się, że popada w melancholię.

Cyprys a praca

Cyprysowi nie zależy na karierze. Wyścig szczurów czy walka o awans zupełnie go nie interesują. Najlepiej czuje się w zawodach, które wymagają dokładności, skrupulatności czy dogłębnej analizy. Cyprys bardzo często ma zdolności artystyczne, jeśli decyduje się je rozwijać ma spore szanse na sukces. 

Cyprys a finanse

Cyprys nie jest materialistą. Pieniądze nie są mu potrzebne do szczęścia. Nie czuje potrzeby pomnażania swojego majątku. Choć zazwyczaj prowadzi skromne życie to nie narzeka na brak pieniędzy. Po prostu cieszy się z tego, co ma.

Cyprys a miłość

Cyprys niewiele oczekuje od życia, dlatego niektórym wydaje się mało atrakcyjny, wręcz pozbawiony ambicji. Paradoksalnie te nieduże wymagania sprawiają, że z łatwością odnajduje szczęście. Kiedy w końcu spotka swoją drugą połówkę kocha ją bardzo mocno i szczerze. Mimo że nie umie tego powiedzieć głośno, potrafi okazać drugiej stronie jak bardzo ją kocha i jak bardzo mu na niej zależy.

Zawsze można na niego liczyć. Cyprysy pomagają i wspierają swojego partnera. I nie oczekuje nic w zamian. Wystarczy mu to, że ukochany/ukochana jest szczęśliwy/szczęśliwa.

Znani: Zygmunt II August, Giovanni Casanova, Wolfgang Amadeusz Mozart, Franciszek Shubert, Louis Armstrong, Bona Sforza, Anton Czechow, Jan Heweliusz, Ignacy Krasicki, Nicolas Sarkozy, Franklin Delano Roosvelt, August Piccard, Witold Lutosławski, Rommain Rolland, Maria Rodziewiczówna, Christian Bale, Arnold Schwarzenegger, Bridget Fonda, Oprah Winfrey, Jürgen Klinsmann, Robert Korzeniowski, Wayne Gretzky, José Mourinho, Romario, Stachursky