Figa (Śliwa): urodzeni 14-23 czerwca, 12-22 grudnia

Figa jest doskonałym kompanem do zabawy, ale ponad wszystko ceni sobie przebywanie z najbliższymi. Mają w sobie mnóstwo ciepła i serdeczności, co jeszcze mocniej przyciąga do nich ludzi. Kocha dzieci i zwierzęta.

Figa kocha życie i wszystkie jego uroki, bardzo ceni sobie ciepłe życie rodzinne. Osoba spod tego znaku uwielbiają być adorowane. Do życia, równie mocno co tlenu, potrzebuje komplementów i wyrazów sympatii. Nie jest jednak próżna czy zapatrzona w sobie. Taką samą przyjemność sprawia Fidze także chwalenie innych.

Kiedy los jej sprzyja potrafi doskonale wykorzystać swoje pięć minut. W walce o swoje jest zdecydowana, silna i bardzo odważna. Jednak gdy tylko coś zaczyna się psuć, Figa zupełnie traci grunt pod nogami. W jednej chwili cały zapał się z niej ulatnia i całkowicie zapada się w sobie. Osoby spod tego znaku bardzo łatwo popadają w melancholię. Często przez długie lata zmagają się z depresją.

Figa a ludzie

Figa zazwyczaj cechuje się silnym i mocnym charakterem. Mimo że bardzo lubi poznawać nowych ludzi potrafi być bardzo nieprzyjemna. Ma jasne i sztywne poglądy, kiedy ktoś nie zgadza się z jej wizją świata, Figa z całą pewnością mu o tym powie. Bardzo nie lubi kiedy ktoś zaczyna podważać jej zdanie.

Na szczęście swoją wyższość manifestuje bardzo rzadko. Zazwyczaj jest w stosunku do ludzi bardzo serdeczna i życzliwa. Kiedy naprawdę się z kimś zaprzyjaźni jest oddanym i wiernym przyjacielem. Nawet jeśli czasem zdarzy jej się pokazać swoją nie najlepszą stronę to tak naprawdę próbuje tylko zwrócić na siebie uwagę.

Mimo twardego charakteru potrzebuje miłości i ciepła. I co gorsza często płaci za to wysoką cenę. Czasem zdarza się, że łasa na komplementy Figa daje się omamić i zmanipulować.

Figa a praca

Pracowitość Figi często podawana jest za wzór, ale słodkie lenistwo również leży w naturze tego znaku, do czego z resztą uczciwie się przyznaje. Choć – na szczęście – Figa mocno stoi na ziemi i zawsze wywiązuje się ze swoich zobowiązań, to daleko jej do pracownika idealnego.
Osoba spod tego znaku nie lubi brać na siebie zbyt dużej odpowiedzialność czy pracować pod presją czasu. Co gorsza, nie potrafi skupić się na jednym projekcie, zwłaszcza gdy jest rozciągnięty w czasie. Woli działania, które nie wymagają zbytniego zaangażowania i od razu przynoszą efekty.

Najlepiej sprawdziłaby się w zawodach, które wymagają zdolności manualnych bądź technicznych.

Figa a finanse

Figa nigdy nie wejdzie w ryzykowny interes, który nie daje żadnej gwarancji powodzenia. Woli pewne i bezpieczne inwestycje. Jeśli już się na coś zdecyduje to tylko po to, żeby zabezpieczyć swoją rodzinę lub zapewnić jej wygodniejsze życie.

Figa a miłość

Osoba spod tego znaku pragnie mieć dom i rodzinę, mimo że marzy o wielkiej miłości rzadko jej doświadcza. Próżno spodziewać się po niej romantyzmu i namiętności. Gdy wyznaje miłość swojemu partnerowi to robi to bez wielkiej pompy i fety. Mimo że w tej kwestii nie grzeszy wyobraźnia, to z całą pewnością nadrabia poczuciem humoru. To także z jego pomocą potrafi wybrnąć z każdej niezręcznej sytuacji.

Znani: Zygmunt III Waza, Aleksander Fredro, Papież Franciszek (Jorge Mario Bergoglio), Nostradamus, Władysław Broniewski, Manny Pacquiao, Otylia Jędrzejczak, Feliks Stamm, Anna Maria Jopek, Mirosław Baka, Steven Spielberg, Józef Stalin, Danny Aiello, Wojciech Gąssowski, Nicole Kidman, Jamie Foxx, Ewa Gawryluk