Jabłoń: urodzeni 24 grudnia - 1 stycznia, 25 czerwca - 4 lipca

Zgodnie z wierzeniami Celtów osoba spod tego znaku kocha życie. Każdy kolejny dzień jest dla niej przygodą i okazją do próbowania nowych rzeczy. Ma w sobie też sporo romantyzmu, zakochana całkowicie poświęca się rodzinie. Jakie jeszcze cechy ma Jabłoń?

Zalotność, zamiłowanie do flirtu i delikatność sprawiają, że Jabłoń jest bardzo lubiana. Tego niezwykłego uroku i czaru nie jest wstanie odebrać jej nawet czas. Dzięki temu przez całe życie cieszy się powodzeniem, a wokół niej zawsze kręci się wielu adoratorów. U Jabłoni uczucia górują nad instynktami, co nie zawsze wychodzi jej na dobre. 

Jabłoń a ludzie

Jabłoń wychodzi z założenia, że to, co dzieje się tu i teraz jest najważniejsze i jedyne w swoim rodzaju. Stara się celebrować każdy dzień, nie myśli o konsekwencjach, jest bardzo spontaniczna. Świat ją ciekawi, ludzie fascynują. Umie rozbawić każde towarzystwo, ma wielu przyjaciół i znajomych, wybiera ich jednak z największą starannością.

Jabłoń nigdy nikomu nie odmawia pomocy. Nie opuści nikogo w potrzebie. Mówi to, co myśli i nosi serce na dłoni. Niestety wrodzona dobroć i sympatia, a także brak wyrachowania sprawiają, że ufność Jabłoni często bywa bezlitośnie wykorzystywana.

Z Jabłoniami nigdy nie będziemy się nudzić, zawsze zaskoczy nas swymi pomysłami, planami i chęcią zmian.

Jabłoń a praca

Jabłoń ma smykałkę do nauki. Mimo że uważa wiedzę i zdobywanie nowych informacji za podstawę swojej egzystencji to zdecydowanie brakuje jej samozaparcia i systematyczności, żeby coś z tą wiedzą zrobić. Jednak gdy na drodze Jabłoni pojawi się ktoś, kto zobaczy jej potencjał, odpowiednio nią pokieruje i przymknie oko na jej małe szaleństwa, Jabłoń ma szansę osiągnąć sukces.

Jabłoń a finanse

Pieniądze dla Jabłoni nie są ważne. Nigdy nie martwi się o nie ani o swój status społeczny. Wierzy, że wszystko da się zorganizować i jakoś to będzie. Nie w głowie jej inwestycje czy myślenie o przeszłości. Mimo że ma tak lekkie podejście do finansów, kiedy uzna, że pora się ustabilizować znajduje partnera, który odpowiednio zadba o nią i o rodzinę.

Jabłoń a miłość

Wielki romantyzm sprawia, że Jabłoń jest bardzo kochliwa, tym samym ma opinię osoby, która w związku nigdy nie jest wierna. Jeśli nie jest pewna swoich uczuć lub wie, że nic z tego nie będzie, faktycznie pozwala sobie na więcej i zdarza jej się przekroczyć granicę. Kiedy Jabłoń znajdzie prawdziwą miłość potrafi wyrzec się ciągłych flirtów czy uniesień. Dla tego jedynego/jedynej jest wierna, wspierająca i oddana. Nie znosi sporów i kłótni, dlatego w imię spokoju i ciszy unika konfliktów i stara się nie doprowadzać do ich wybuchu.

Jabłoń w stosunku do dzieci jest bardzo łagodna i opiekuńcza. Bardzo ceni sobie życie wygodne i komfort. Jej dom jest zawsze zadbany, a przede wszystkim przytulny i pełny miłości.

Znane osoby w znaku Jabłoni: Zygmunt I Stary, Henryk VIII Tudor, Adam Mickiewicz, Wisława Szymborska, George Orwell, Diana Spencer, Sławomir Mrożek, Peter Paul Rubens, Miron Białoszewski, Franz Kafka, Stefan Jaracz, Zbigniew Nienacki, Jean Jacques Rousseau, Antoine de Saint-Exupéry, Mike Tyson, Gordon Banks, Berti Vogts, Tiger Woods, Michael Phelps, Dan Aykroyd, Val Kilmer, Bogusław Linda, Tobey Maguire, Ricky Martin