Jaśmin: urodzeni 1-14 maja, 3-11 listopada

Jaśmin ma w sobie przede wszystkim bardzo dużo dobroci i radości, dlatego przyciąga do siebie ludzi jak magnes. Jakie jeszcze cechy charakteru posiada Jaśmin?

Jaśmin nie lubi siedzenia w miejscu, marazmu oraz rozpamiętywania nieprzyjemnych wydarzeń z przeszłości. Zawsze możemy liczyć na szczere pocieszenie w trudnych dla nas chwilach.

Osoba spod tego znaku ma w sobie wielką ciekawość świata oraz pasję. Zawsze całkowicie oddaje się swojemu obecnemu zajęciu. Lubi zapuszczać się najodleglejsze, często bardzo niebezpieczne regiony globu.

Jaśmin a ludzie

Jaśmin unika wszelkich waśni i kłótni. Kiedy jednak los wrzuci go w sam środek jakiegoś konfliktu, uruchamia się jego ogromny talent mediacyjny. Potrafi pogodzić i pojednać ze sobą najbardziej zwaśnione strony.

Mimo że na pierwszy rzut oka Jaśmin jest bardzo otwarty, to nie należy do osób, które noszą serce na dłoni. Doskonale ukrywa swoje prawdziwe uczucia. Tę umiejętność ma opanowaną wręcz do perfekcji, nigdy nie okazuje smutku i nie mówi, że jest mu źle. Pod pozornym często słodkim uśmiechem kłębią się w nim myśli, liczne rozterki i obawy. Jaśmin nigdy z nikim się nie kłóci ani nie dyskutuje, woli się trzymać z boku i nie narażać swojej i tak mało stabilnej pozycji w towarzystwie. Swoje emocje czy zdanie na dany temat woli zatrzymać tylko dla siebie. Nawet jeśli kogoś nie lubi to nigdy mu tego nie okaże. 

Jaśmin często pokłada w ludziach duże nadzieje. Kiedy nie udaje im się wywiązać lub spełnić oczekiwań, bardzo to przeżywa, zamyka się w sobie.

Jaśmin a praca

Jaśmin nie lubi zobowiązań, dlatego nigdy sam z własnej inicjatywy nie podejmie się wykonania jakiegoś zadania. Ale, co ciekawe, przyciśnięty do ściany potrafi zaskoczyć i wykazać się sumiennością oraz dokładnością. Bardzo lubi zmiany, dlatego z dużą łatwością przychodzi mu zmiana miejsca pracy czy nawet zawodu. Jest inteligentny i pomysłowy. Z łatwością wykonuje powierzone mu zadania i szybko przyswaja nowe umiejętności. Świetnie sprawdza się w pracy zespołowej.

Jaśmin a pieniądze

Pieniądze same do niego lgną. Jaśmin ma zdolność do bogacenia się bez większego wysiłku, lecz jeśli liczymy na jego pomoc finansową, to raczej jej nie uzyskamy. Jaśmin jest po prosty bardzo skąpy. Portfel otwiera rzadko i tylko wtedy kiedy jest to naprawdę konieczne.

Jaśmin a miłość

Jaśmin nie jest zbyt namiętny. Nie potrafi okazywać uczyć, nawet bardzo zakochany trzyma swoje emocje na wodzy. Nie wie co to zazdrość, nigdy też nie zrobi swojej drugiej połówce awantury. Współmałżonka traktuje bardziej jako partnera towarzyskiego niż intymnego. Z ogromną swobodą kokietuje, a flirt jest jego żywiołem. Przez to można odnieść wrażenie, że jest podrywaczem, ale to nie do końca prawda. W rzeczywistości traktuje flirt jedynie jako niezobowiązującą zabawę.

Dzięki zdolnościom pedagogicznym świetnie sprawdza się w roli rodzica. Swoje dzieci obdarza wielką miłością i dba o nie jak najlepiej potrafi.

Znani: Maria Skłodowska-Curie, Stanisław Wawrzyniec Staszic, Audrey Hepburn, Henryk Sienkiewicz, Niccolo Machiavelli, Zygmunt Freud, Władysław Stanisław Reymont, Rudolf Valentino, Marcin Luter, Zofia Nałkowska, Artur Grottger, Kayah, Albert Camus, Natasha Richardson, święty Augustyn, Antoni Sygietyński, Joan Collins, Margaret Mitchell, Ethan Hawke