Jodła: urodzeni 2 - 11 stycznia, 5-14 lipca

Jodła zazwyczaj jest bardzo surowa i budzi w ludziach respekt, a nawet lęk. Osoba spod tego znaku świetnie zdaje sobie sprawę, jak reagują na nią ludzie i świadomie stroni od towarzystwa. Jeśli ma ochotę się zabawić robi to w gronie najbliższych.

Osoba spod tego znaku lubi dostatnie życie. Kocha piękno, dlatego zawsze otacza się pięknymi wysmakowanymi przedmiotami, które na pierwszy rzut oka porażają ceną, którą trzeba było za nie zapłacić. Sama też lubi dobrze wyglądać. W towarzystwie, choć jest odrobinę wycofana i pełna rezerwy, uchodzi za wzór cnót i kultury osobistej. Paradoksalnie to wycofanie i dystans sprawia, że ludzie liczą się ze zdaniem Jodły.

Osoby spod tego znaku są niezwykle wytrwałe i konsekwentne. Jodła jest świadoma swoich możliwości, dobrze wie na co ją stać. Dzięki temu wyznacza sobie realne cele, do których wytrwale i konsekwentnie dąży.
Jodła może się też pochwalić dobrym zdrowiem i genem długowieczności. Niestety, kiedy dożywa sędziwego wieku często dopada ją jakieś przewlekłe schorzenie, które od czasu do czasu, z różnym natężeniem daje jej mocno popalić.

Jodła a ludzie

Jodła ma trudny charakter. Jest kapryśna, uparta i egoistyczna przez co nie jest mile widziana w towarzystwie. Trudno się z nią rozmawia. Zawsze ocenia wszystko chłodnym okiem, nigdy nie okazuje emocji, ani też własnych słabości. Dlatego, jeśli już zostanie zaproszona na jakieś przyjęcie, spędza je samotnie i jedynie obserwuje co się wokół nie jej dzieje. Mimo to jej uwagi i obserwacje bywają trafne.

Jodła źle się czuje w dużych skupiskach. Staje się wtedy oschła i nieprzyjemna. Kiedy chce się zabawić lub po prostu miło spędzić czas, woli spotkać się z rodziną czy przyjaciółmi. To właśnie w gronie, w którym czuje się bezpieczna i akceptowana pokazuje swoją delikatniejszą i bardziej życzliwą twarz. Warto podkreślić, że Jodła jest niezwykle oddanym przyjacielem. Jest wierna i zawsze można liczyć na jej pomoc w trudnych sytuacjach.

Jodła a praca

Jodła to człowiek skazany na sukces. Choć ma wiele talentów to nie one decydują o tym, że osoby spod tego znaku konsekwentnie wspinają po szczeblach kariery. To, co jej pomaga, to przede wszystkim ambicja i ogromna pracowitość. Mimo że mogłaby się sprawdzić w każdej dziedzinie, to najprędzej zaangażuje się w politykę lub zajmie się sztuką.

Jodła a finanse

Jodła nie lubi ryzykować. Woli zarobić pieniądze w bezpieczniejszy sposób niż inwestując w coś niepewnego. Na szczęście jest na tyle zaradna, że nigdy nie musi specjalnie martwić się o pieniądze. Potrafi zabezpieczyć się na przyszłość i zadbać o swoją rodzinę.

Jodła a miłość

Jodła ponad wszystko ceni sobie rodzinę. Dużo wymaga od siebie, jak i od  tej drugiej strony. Jeśli się zakocha to na zawsze. W małżeństwie nigdy nie pozwoli się zdominować i sama też nie chce dominować.

Mimo że nie ma duże kłopoty z okazywaniem uczuć i kamufluje się za małomównością i oschłością, to w głębi serca bardzo przeżywa to, co dzieje się z jej partnerem czy dziećmi. Docenia wszystko co robią i zawsze rozpiera ją duma z ich sukcesów. Jodła jest bardzo opiekuńcza i troskliwa. Ponieważ to rodzina jest dla niej centrum świata, jeśli będzie trzeba zrezygnuje ze swoich planów czy pragnień, żeby tylko ja uszczęśliwić.

Znani: Elvis Presley, Joanna d’Arc, Isaac Newton, Maksymilian Maria Kolbe, Kornel Makuszyński, Melchior Wańkowicz, Aleksy Tołstoj, John Ronald Tolkien, Edmund Niziurski, Amadeo Modigliani, George W. Bush, Sylvester Stallone, Anjelica Huston, David Bowie, Rod Stewart, Michael Schumacher, Andrzej Gołota, George Foreman, 50 Cent, Krzysztof Skiba

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.