Klon: urodzeni 11-20 kwietnia, 14-20 października

Klon wydaje się być bardzo nieśmiały i pełen rezerwy. W rzeczywistości lubi znajdować się w centrum uwagi i co ciekawe każde jego działanie budzi zainteresowanie otoczenia.

To, co najmocniej wyróżnia Klona spośród wszystkich znaków to ego. W połączeniu z ambicją i dumą tworzą mieszankę wręcz wybuchową. Klon potrzebuje ciągłej uwagi i poklasku. Aby najbliższe otoczenie nie straciło zainteresowania jego osobą nieustannie próbuje i uczy się nowych rzeczy, za wszelką chce imponować innym i być przez nich podziwiany.

Niestety jego starania bardzo często nic nie dają. Takie potknięcia zawsze pozostawiają ślad na jego psychice. Ma skłonność do depresji, dlatego niejednokrotnie musi korzystać z pomocy specjalisty by ponownie stanąć na nogi.

Klon może się poszczycić ponadprzeciętną inteligencją i talentem do szybkiego przyswajania nowych informacji. Jednak rzadko korzysta z tych umiejętności, woli przyjmować świat takim jaki jest. Wychodzi z założenia, że tak właśnie musi być i nic nie da się z tym zrobić.

Klon a ludzie

Klon w stosunku do ludzi bywa cyniczny i kąśliwy, ale jego postawa nie oznacza wcale, że czuje się od nich lepszy. Tak naprawdę Klon jest bardzo zakompleksiony, często żyje we własnym świecie i zatraca się we własnych fantazjach.  Bogata wyobraźnia rekompensuje mu niespełnione ambicje, tam zawsze jest ważny, ceniony i lubiany.

Ta wrodzona nieśmiałość sprawia, że trudno mu nawiązać bliższe relacje, dlatego zazwyczaj ma niewielką grupę przyjaciół. Do tego dobiera ich bardzo skrupulatnie. Chce, aby jego przyjaciel był dla niego jednocześnie mentorem. Kimś, kto w razie potrzeby pomoże i wskaże właściwy kierunek. Mimo że życie z nim nie jest usłane różami, to z całą pewnością nie jest nudne.

Klon a praca

Klon nie boi się podejmować odważnych decyzji. Potrafi szybko analizować zaistniałą sytuację i znaleźć rozwiązanie, które zazwyczaj okazuje się strzałem w dziesiątkę. Osoba o takiej oryginalnej osobowości i niekonwencjonalnej wyobraźni znakomicie sprawdziłaby się w roli pracownika agencji reklamowej, dziennikarza czy artysty.

Klon a finanse

Klon jest nadzwyczaj skromny i oszczędny. Jego wydatki są zawsze przemyślane, pieniądze wydaje tylko wtedy, kiedy naprawdę czegoś potrzebuje. Jeśli zdarzy mu się wygrana na loterii rozsądnie rozdysponuje kwotą, a wydatki będą rozplanowane co do złotówki.

Klon a miłość

Klon nie należy do łatwych partnerów. Jego skrywane rozbuchane ego sprawia, że za wszelką cenę stara się narzucić partnerowi swoją wolę. Oczekuje pochwał. Chce, żeby druga strona skupiła się tylko na nim i spełniała wszystkie jego kaprysy i zachcianki. Klon miewa huśtawki nastrojów, ciągle gotują się w nim skrajne emocje. To wszystko sprawia, że mało, kto potrafi wytrwać przy klonie. Jednak kiedy Klon się zakocha i uświadomi sobie, że w końcu znalazł swoją drugą połowę potrafi się zaangażować i zawalczyć o swoje szczęście.

Znani: Leonardo da Vinci, Adam Naruszewicz, Charles Chaplin, Stanisław Leszczyński, Lukrecja Borgia, Oskar Wilde, Rita Hayworth, Katarzyna Medycejska, Thomas Jefferson, Tadeusz Mazowiecki, Wincenty Pol, Jerzy Stuhr, Ron Perlman, Adrien Brody, Sarah Michelle Gellar, Agnieszka Szulim, Nikita Chruszczow, Jan Borysewicz, Wojciech Szczęsny, Marija Szarapowa, Kareem Abdul-Jabbar, Carles Puyol