Lipa: urodzeni 11-20 marca, 13-22 września

Lipa jest niezwykle subtelna, bardzo wyciszona i łagodna. Mimo że może się poszczyć niemałym talentem i inteligencją, to nie potrafi z nich skorzystać. Bardzo rzadko znajduje w sobie siłę, żeby się zmobilizować i zawalczyć o swoją pozycję.

Lipie nieustannie brakuje zapału. W najbliższym otoczeniu uchodzi za lenia, któremu nigdy nic się nie chce i zawsze miga się od roboty. Co gorsza jest też hipochondrykiem i nieustannie wynajduje u siebie przeróżne schorzenia, które nie pozwalają jej się zająć czymś konkretnym i wartościowym.

To właśnie w „problemach” zdrowotnych i ludzkiej niechęci widzi przyczynę swoich problemów i niepowodzeń. Jedyne co rzeczywiście zaczyna jej doskwierać w dorosłym życiu to nadwaga i zbyt wysokie ciśnienie.

Na szczęście z wiekiem Lipie przybywa doświadczeń i – co najważniejsze – życiowej mądrości, dzięki której niejednokrotnie zdobywa szacunek i uchodzi za autorytet.

Lipa a ludzie

Lipa jest wzorem uczciwości. Nigdy nie kłamie, a w stosunku do ludzi jest zawsze życzliwa. Jeśli tylko może ofiaruje im swoją pomoc. Dla przyjaciół czy rodziny gotowa jest poświęcić bardzo dużo. Mimo że ma raczej naturę introwertyka, to bardzo lubi zapraszać do siebie gości.

Bardzo skrupulatnie dobiera swoich najbliższych znajomych. Lubi i chce otaczać się ludźmi, którzy nie będą jej pouczać ani mówić co ma robić i ile szans zaprzepaściła.

Lipa a praca

Lipa nigdzie nie potrafi zagrzać miejsca na dłużej. Zazwyczaj podejmuje się różnych, dorywczych zajęć. Mimo sporego potencjału nie potrafi się na nic zdecydować ani czemuś poświęcić. Z nic nie podejmie się zadania, którego realizacja może okazać się stresująca lub będzie wymagała większego wysiłku. Zazwyczaj Lipa ma zadatki na artystę, ale te umiejętności też nie do końca ją interesują. Wolałaby wszystko dostać na tacy i zapracować na sukces. Bardzo często zadowala ją byle co, choć ma w głowie pełno, często bardzo dobrych pomysłów, których po prostu nie chce jej się zrealizować.  

Lipa a finanse

Lipa nie może się pochwalić dużymi osiągnięciami. Nie potrafi wykazać się stanowczością i najczęściej przyjmuje bierną postawę. Marzy o dostatnim i wygodnym życiu, lecz z jakiegoś powodu nigdy nie dochodzi do takiego poziomu życia, o jakim marzy. Nie potrafi lub nie chce zainwestować, jeśli akurat ma taką możliwość. Kiedy los wyciąga do niej rękę, Lipa zdaje się to zupełnie ignorować. Zazwyczaj szansa na zarobienie i poprawę swojego statusu dociera do niej z opóźnieniem, kiedy już nic nie da się zrobić. Pretensje o niepowodzenia ma wtedy zawsze do innych, nigdy do siebie. 

Lipa a miłość

Zodiakalna Lipa nie zakochuje się łatwo, czeka na tę jedyną i prawdziwą miłość, której często nigdy nie znajduje. Jeśli jednak odnajdzie tego jedynego dla siebie partnera, to potrafi dla niego wiele poświęcić. Rezygnuje wówczas z lenistwa i bierności, starając się walczyć o udany związek. Jest znakiem bardzo zazdrosnym i wymaga bezwzględnej wierności od partnera.

Znani: Albert Einstein, Marco Polo, Jan Lechoń, Gabriel Narutowicz, Józef Bem, Julian Tuwim, Irena Kwiatkowska, Auguste Renoir, Stephen King, Herbert George Wells, Marco Polo, Stanisław Poniatowski, Tommy Lee Jones, Andrzej Grabowski, Tomasz Knapik, B.B. King, Wacław Kuchar, Katie Melua, Jerzy Połomski, Jeremy Irons, Peja

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.