Orzech: urodzeni 21-30 kwietnia, 21 października - 2 listopada

Zgodnie z horoskopem Celtów Orzech jest pełen skrajności. Z jednej strony jest pomocny, wrażliwy i współczujący, by za chwilę stać się agresywnym egoistą. Jaki naprawdę jest Orzech?

Te huśtawki nastroju sprawiają, że Orzech rzadko cieszy się sympatią otoczenia. Zresztą dążenie do łatwej popularności i pochwał nie leży w jego naturze. Nie obchodzi go opinia innych, tym samym nigdy nie ustępuje i nie idzie na kompromis. Wszystko to, co udaje mu się w życiu osiągnąć może zawdzięczać tylko sobie. Do tego jest bardzo pewny siebie i świadomy swej indywidualności.

Orzech ma w sobie niespożyte pokłady energii. Ciągle musi być w ruchu, nieustannie musi coś robić. Nie potrafi się zrelaksować, ani wypoczywać. Co gorsza, takiej samej postawy wymaga od swojego najbliższego otoczenia.

Orzech bardzo szybko staje samodzielny. Równie szybko znajduje pomysł na siebie i zaczyna obmyślać plan, który bardzo konsekwentnie realizuje. Jednocześnie jest realistą i doskonale ocenia swoje możliwości, jego marzenia nigdy nie są wybujałe. Nigdy nie zmienia dania, jeśli obierze sobie drogę do celu, bez względu na to, co by się działo będzie się jej trzymał.

Orzech a ludzie

Orzech bywa nieprzyjemny, oschły, a nawet agresywny w stosunku do ludzi. Zazwyczaj otacza się kilkoma osobami, którym ufa i zdanie, których jest dla niego ważne. Mimo że nie ma zbyt wielu znajomych i trudno go nazwać duszą towarzystwa, to ludzie dobrze czują się w jego towarzystwie. Zazwyczaj ma szeroki horyzonty i interesuje się wieloma rzeczami. Dzięki temu może się pochwalić sporą wiedzą i doświadczeniem życiowym, dlatego ludzie bardzo liczą się z jego opinią. Bardzo często uchodzi za autorytet.

Potrafi być bardzo nieprzewidywalny, zapraszając go nigdy nie da się przewidzieć, jak się zachowa. Czy znów z kimś się nie pokłóci lub nie obrazi. Być może właśnie dlatego często jest zapraszany, bo przyjęcie i zabawa z nim na pewno nie będzie nudna i z całą pewnością na długo zapadnie w pamięć.

Orzech a praca

W pracy Orzech jest bardzo sumienny i rzetelny. Robi wszystko, aby powierzone mu zadanie zostało wykonane możliwie jak najszybciej i bardzo rzetelnie. Dzięki zdolnościom strategicznym i organizacyjnym bardzo dobrze sprawdza się na kierowniczych stanowiskach. Orzech często zajmuje kierownicze stanowiska, jest surowym zwierzchnikiem, często wymaga tytanicznego poświęcenia od swoich podwładnych.

Orzech a finanse

Stosunek Orzecha do pieniędzy zależy od jego sytuacji i planów. Jeśli ich potrzebuje do realizacji jakiegoś pomysłu lub są celem samym w sobie, zrobi wszystko, żeby je zdobyć.

Orzech a miłość

W związkach partnerskich zodiakalne Orzechy nie są łatwymi kompanami życiowymi. Życie z tym znakiem przypomina stąpanie po kruchym lodzie, nigdy nie możemy być niczego pewni, lecz zdecydowanie nudzić się z zodiakalnym orzechem nigdy nie będziemy. Ma duże ambicje, wygórowane oczekiwania oraz niestety nie zbyt chętnie dostosowuje się do potrzeb innych.

Orzech potrafi być chorobliwie zazdrosny. Raz skrzywdzony i zdradzony nigdy nie zapomina i za wszelką cenę będzie chciał się odegrać. Do tego jest bardzo emocjonalny i namiętny. Każde miłosne rozczarowanie przeżywa długo i boleśnie.

Sławni ludzie spod znaku Orzecha: Eugene Delacroix, Anna Radwan, Agnieszka Kotulanka, Immanuel Kant, William Szekspir, Ella Fitzgerald, Niccolo Paganini, Fiodor Dostojewski, Krzysztof Kolumb, Pablo Picasso, Zbigniew Herbert, Winona Ryder, Katarzyna II, Elżbieta II, Jehudi Menuhin, George Bizet, Stefan Żeromski.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.