Topola: urodzeni 4-8 lutego, 5-13 sierpnia

Zgodni z horoskopem majów Topola nie lubi rzucać się w oczy, woli trzymać się na uboczu. Bywa uległa i daje sobą kierować, ale tylko do czasu. Kiedy ktoś przekroczy granicę Topola zmienia się o 180 stopni.

W życiu codziennym Topola potrafi cieszyć się drobiazgami, w każdej najzwyklejszej chwili potrafi doszukać się czegoś wyjątkowego. Mimo to miewa momenty, kiedy wszystko widzi w czarnych barwach. Swoimi obawami bardzo często próbuje zarazić swoich najbliższych. Uważnie śledzi zachowanie otoczenia, w którym się znajduje dopatrując się nieszczerości i knucia na jej temat.

Zodiakalne topole są bardzo praktyczne i spoglądają na życie z trzeźwym rozsądkiem. W życiu kierują się rozumem. Topola nie chce mieć do czynienia z osobami aspołecznymi i kłamcami, ponieważ ich zachowanie nie zgadza się z jej wyobrażeniem. A ponieważ obdarzone są nieprzeciętnym intelektem, zawsze szybko uczą się nowych rzeczy. To sprawia, że w życiu odnoszą sukcesy.

Topola bardzo boi się starości i utraty młodzieńczego wdzięku i urody.

Topola a ludzie

Topola zazwyczaj cieszy się dużą sympatią ludzi. Jest życzliwa oraz bardzo chętnie pomaga innym. Podobnych cech szuka i wymaga od osób ze swojego najbliższego otoczenia. Aby stać się dla Topoli kimś bliskim trzeba spełnić szereg bardzo wysokich wymagań.

Osoba spod tego znaku na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo słaba, podatna na czyjeś wpływy i manipulację. I do pewnego stopnia tak jest. W sytuacji, kiedy ktoś zaczyna przekraczać granicę i próbuje przekonać ją do zrobienia czegoś, na co nie ma ochoty, Topola z całą pewnością się postawi. Potrafi być wtedy bardzo stanowcza i konsekwentna. Zaciekle broni swoich poglądów i w ich obronie nigdy nie odpuszcza.

Topola a praca

Topola jest człowiekiem obdarzonym zdolnościami artystycznymi, organizacyjnymi, oraz filozoficznymi. Może się pochwalić ponadprzeciętną fantazją i wyobraźnią. Ma w sobie też coś z filozofa. Mimo że zdarza się jej bujać w obłokach, to jest doskonale zorganizowana i praktyczna. Z powodzeniem mogłaby się poświęcić sztuce i rozmyślaniom, ale nie tylko. Doskonale nadaje się do zawodów, w których ogromne znaczenie ma logistyka. 

Topola a finanse

Topola nie jest typem materialisty. Pieniądze nie mają dla niej żadnego większego znaczenia. Woli sprawy mniej przyziemne, ale to nie znaczy, że nie myśli o swojej przyszłości i o tym jak ją zabezpieczyć. Wręcz przeciwnie. Stara się dobrze zorganizować swoje życie, tak mogła bez większych problemów przetrwać trudniejsze czasy i zapewnić sobie spokojną oraz w miarę wygodną starość.

Topola a miłość

W małżeństwie ciężko jest wytrzymać z Topolą. Zmienne nastroje i nieustanna huśtawka uczuć  sprawiają, że nigdy nie możemy być pewni, co tak dokładnie czuje do nas zodiakalna Topola. Wiele problemów i nieszczęść sama na siebie ściąga swym zachowaniem i podejściem do życia, obwiniając za to oczywiście innych. W związkach partnerskich zadowolić osobę spod tego znaku jest bardzo ciężko, dlatego, iż Topole oczekują od nas wielkich uniesień i dowodów miłości na śmierć i życie.

Sławni ludzie spod znaku Topoli: Leopold Tyrmand, Dymitr Mendelejew, Alfred Hitchcock, Salwador Dali, Mikołaj Rej, Juliusz Verne, Tadeusz Dołęga-Mostowicz.