Cedr (Platan): urodzeni 9-18 lutego, 14-23 sierpnia

Osoba spod tego znaku jest niebywale silna i zaradna. Potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji. Mimo że czasem lubi zatracić się w świecie marzeń i fantazji, to twardo stąpa po ziemi i konsekwentnie realizuje swoje plany.

Cedr to osoba przede wszystkim bardzo solidna. Zawsze adoptuje się do warunków, w których się znajduje. Mimo że zdarza mu się zatracić w marzeniach o lepszym, bardziej dostatnim życiu, to są to tylko marzenia. Cedr jest niepoprawnym optymistą. Dostrzega przede wszystkim dobre strony i zalety swojego życia. Nie wiele potrzeba mu do szczęścia. Ogromną radość sprawiają mu proste rzeczy i wartości.

Otoczenie odpiera osoby spod tego znaku jako pewne siebie. Cedr zawsze głośno mówi to, co myśli. Choć nie boi się jednoznacznych osądów, to nie chce nikogo urazić ani skrzywdzić.

Cedr jest do tego bardzo pracowity i inteligenty. Bywa też bardzo uparty. Na szczęście ciekawość świata i otwartość na drugiego człowieka sprawiają, że gdy usłyszy rozsądne argumenty jest gotowy zmienić zdanie i przyznać rację komuś innemu.

Cedr może się pochwalić nieziemską urodą i zgrabną sylwetką. Bijąca od nich siła sprawiają, że wydaje się niezniszczalny.

Cedr a ludzie

Z ludźmi spod tego znaku nie można się nudzić. Cedr uwielbia zaskakiwać ludzi. Niespodzianki są na porządku dziennym. Nie potrafi usiedzieć w miejscu, bardzo mu zależy jego znajomi czy przyjaciele także uczestniczyli w realizacji jego szalonych planów, czy wyruszyli z nim w niezapowiedzianą, daleką podróż.

Na szczęście Cedr to znacznie więcej niż ktoś, kto na każdym kroku szuka okazji do zabawy. Przede wszystkim jest wiernym przyjacielem. Zawsze można na niego liczyć. Pomaga bez interesowanie i potrafi znaleźć rozwiązanie każdej sytuacji.

Mimo że ma w sobie bardzo dużo serdeczności i życzliwości w stosunku do ludzi to czasem zdarza mu się patrzeć na nich z góry.  

Cedr a praca

Cedr może pochwalić się talentem artystycznym. Bardzo często zostaje wziętym muzykiem. Osoby spod tego znaku mają też ogromny talent lingwistyczny. Szybko uczy się języków. Z dużą łatwością przychodzi mu wyrażanie swoich myśli, dlatego świetnie nadaje się do pracy dziennikarza czy pisarza. Cedr ma w sobie coś z przywódcy, potrafi kierować ludźmi, doskonale nadaje się na szefa większego zespołu.

Cedr a finanse

Cedr lubi mieć pieniądze. Wie, że dzięki nim można bardzo dużo osiągnąć. Osoby spod tego znaku potrafią zadbać o swoje interesy. Konsekwencja i umiejętność odnajdywania się w każdej sytuacji sprawiają, że Cedr zazwyczaj prowadzi wygodne i dostanie życie.

Cred a miłość

W związkach partnerskich Cedr zawsze stara się pomóc drugiej stronie w kłopotach. Swym uśmiechem i pogodnym usposobieniem wnosi do związku pogodę ducha i dobry relaksujący nastrój.

Cedr jest jednak bardzo wybredny i długo szuka partnera idealnego dla siebie. Niestety kiedy w końcu naprawdę się zakocha i odnajdzie swoją drugą połówkę, potrafi być bardzo trudnym towarzyszem. Zdarza się, że zaczyna stawiać wygórowane wymagania swojemu partnerowi, niewiele dając przy tym od siebie. Tym samym jego związki rzadko wytrzymują próbę czasu.

Znani: Galileusz, Jan III Sobieski, Bolesław III Krzywousty, Napoleon Bonaparte, Aleksander VII, Charles Bukowski, Jan Brzechwa, Bolesław Prus, Czesław Niemen, Anna German, Robert De Niro, Burt Reynolds, Jennifer Aniston, Jane Seymour, Ben Affleck, Beata Tyszkiewicz, Steve Martin, Magic Johnson, Bill Russell, Kevin Keegan 

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.