Wierzba: urodzeni 1-10 marca, 3-12 września

Wierzba zgodnie z mitologią Celtów jest wyjątkowo wrażliwa, może się też pochwalić zdolnościami artystycznymi oraz ezoterycznymi. Jakie jeszcze cechy posiada?

Wierzba jest zazwyczaj piękna i bardzo pociągająca. Bije od niej spokój i delikatność. Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać ideałem, to życie z nią wcale nie jest łatwe. Wierzba nosi w sobie dwie natury. Z uroczego i przemiłego człowieka w jednej chwili potrafi zmienić się w kogoś kapryśnego, niepokornego, nie dającego sobie nic przetłumaczyć. Bardzo często zmienia zdanie i stawia ludziom bardzo wysokie wymagania. Z jednej strony chciałaby wszystko rzucić i zacząć nowe życie, gdzieś daleko od problemów, z drugiej jest tak mocno przywiązana do miejsca, w którym żyje i najbliższych, że nie potrafi ich tak po prostu zostawić.

Dla wierzby w życiu liczą się dwie rzeczy. Prawdziwa, wielka miłość oraz marzenia. To właśnie w ich obronie gotowa jest zrobić praktycznie wszystko. Jeśli się zakocha nic ani nikt nie jest w stanie jej przeszkodzić w osiągnięciu celu. Może pochwalić  się doskonałym gustem i wyczuciem. Dzięki temu zawsze jest dobrze ubrana, świetnie sobie radzi z urządzaniem wnętrz.

Wierzba a ludzie

Mimo że bywa uległa to tak naprawdę nigdy nie pozwoli się okiełznać i stłamsić swojej duszy. Bardzo często już na początku znajomości partnerskich lub przyjacielskich żąda zdecydowanych deklaracji na przyszłość, co niekiedy zraża do niej ludzi.

Wierzba zawsze działa według ogólnie przyjętych zasad. Daje sobą manipulować do pewnego momentu, w ostatecznym rozrachunku zostanie przy swoim zdaniu i nie pozwoli sobie na złamanie prawa, czy wyrządzenie komuś krzywdy.

Jest inteligentna, kiedy kogoś ocenia zawsze wystawia swoją niezależną opinię, nie można jej czegoś wmówić ani do czegoś przekonać. Niezwykle ceni sobie uczciwość.
Krucha psychika może niekiedy być powodem do uciekania w różnego rodzaju nałogi. Lubi przesadnie się zamartwiać, bardzo często cierpi z powodu jakiejś fobii, niejednokrotnie musi zmagać się z lękami, jako melancholik ma skłonności do depresji.  

Wierzba a praca

Wierzba jest obdarzona wyjątkowymi zdolnościami artystycznymi oraz ezoterycznymi. Zdarza się, że potrafi przepowiedzieć przyszłość, miewa też prorocze sny. Posiada spory talent artystyczny, zwłaszcza do muzyki. Wierzba świetnie by się sprawdziła w zawodzie psychologa.

Wierzba a finanse

Wierzba nie przykłada do pieniędzy zbyt wielkiej wagi. Mimo to doskonale potrafi o siebie zadbać, zawsze ma tyle, ile akurat w danej chwili potrzebuje.

Wierzba a miłość

Mimo że nie ma łatwego charakteru nie narzeka na brak zainteresowania czy adoratorów. Wierzba zazwyczaj zostaje obdarzona przez naturę nietuzinkową urodą oraz zgrabnym ciałem, tym samym z ogromną łatwością przyciąga do siebie kolejnych partnerów.

Każdy kto zdecyduje się na związek z Wierzbą musi się liczyć z tym, że nie będzie to łatwa relacja, co gorsza nie każdy jest wstanie w niej wytrwać. W małżeństwie akceptuje wady partnera i uznaje je za naturalny składnik charakteru każdego człowieka.

Znani: Alexander Graham Bell, Michał Anioł Buonarroti, Adam Asnyk, Juliusz Słowacki, Stanisław Lem, Bobby Fischer, Ignacy Łukasiewicz, Antonio Vivaldi, Lew Tołstoj, Ryszard Kapuściński, Andrzej Wajda, Hubert Wagner, Kazimierz Górski, Piotr Gruszka, Zbigniew Boniek, Przemysław Saleta, Shaquille O' Neal, Jesse Owens, Waldemar Łysiak, Juliette Binoche, Jon Bon Jovi, Beyoncé Knowles, Charlie Sheen, Borys Szyc, Mariusz Szczygieł, Natalia Kukulska, Kinga Rusin, Jesse James

Copyright © Agora SA