Dąb: urodzeni 21 marca

Podobnie jak drzewo, które mu patronuje jest niezwykle silny. Dąb zawsze ma swoje zdanie i niezwykle rzadko daje się przekonać do czyjejś racji. Twardo stąpa po ziemi i bardzo dobrze wie, czego oczekuje od życia.

Dąb jest piękny i mocny. Bardzo często wzbudza respekt i podziw otoczenia. Osoba spod tego znaku bardzo twardo stąpa po ziemi, ma też niezwykle silną psychikę, dlatego znajomi i przyjaciele szukają u niej wsparcia w trudnych momentach.

W każdej sytuacji Dąb wykazuje się przeogromną odwagą i męstwem. Nic nie jest w stanie go przestraszyć. Nigdy nie ugnie się przed niczym i nikim, jest bardzo niezależny i zawsze osiąga zamierzony cel.

Ta odwaga nie bierze się jednak z lekkomyślności, tylko z dumy. Dąb zawsze ma świadomość niebezpieczeństwa, w które się wdaje. Jeśli jego przekonania czy poglądy są zabronione, gotowy jest stanąć w ich obronie. 

Dąb a ludzie

Dąb jest bardzo dobrym gospodarzem, a ludzie dobrze czują się w jego towarzystwie. Zawsze szanuje zdanie i wolność innych. Jest otwarty i bardzo empatyczny. Nigdy nikogo nie ocenia po pozorach, czy na podstawie pierwszego wrażenia. Chętnie pomaga i udziela rad, ale nigdy nie narzuca nikomu swoich poglądów ani sposobu myślenia. Jednak kiedy z czymś się nie zgadza lub coś kłóci się z jego przekonaniami, mówi o tym głośno.

Dąb mocno stąpa po ziemi, może się też pochwalić niemałą wiedzą. To wszystko sprawia, że jego najbliższe otoczenie bardzo liczy się z jego zdaniem i nigdy nie podejmie decyzji bez rozmowy z nim. Dobrze mieć wśród przyjaciół osobę spod tego znaku, bo zawsze można liczyć na jej wsparcie i pomoc. Dla niego nie ma spraw, których nie da się załatwić.

Dąb a praca

Dąb to osoba, która bez większego problemu zdobywa kolejne szczeble kariery. Z całą pewnością pomaga mu w tym ogromny upór, odwaga i charyzma. Warto wiedzieć, że Dąb sprawdza się na kierowniczych stanowiskach. Jako szef potrafi podejmować trudne decyzje, ale jest przy tym sprawiedliwy. Dba o swoich podwładnych i jeśli trzeba stoi za nimi murem. Osoby urodzone pod tym znakiem świetnie sprawdzą się w takich dziedzinach, jak nauka, wojsko, służby mundurowe, biznes czy sport.

Dąb a finanse

Dąb dba o interesy swoje, ale to dobro rodziny jest dla niego najważniejsze. To właśnie z myślą o niej pracuje i zarabia pieniądze. Gotowy jest zrobić niemal wszystko, aby zapewnić jej godne i dostatnie życie, oraz zabezpieczyć ją na przyszłość. 

Dąb a miłość

Miłość to jedyna dziedzina życia, w której Dąb nie jest tak prawy, jakby tego chciał. Mimo że uczucie, którym Dąb darzy swoją drugą połówkę jest mocne, szczere i bardzo gorące, to daleko mu do partnera idealnego. Zdarzają mu się skoki w bok i romanse. Mimo że doskonale wie, że w ten sposób rani swojego partnera czy małżonka, to nie zawsze potrafi z tego zrezygnować i całkowicie oddać się jednej osobie. Na szczęście z wiekiem się uspokaja, uczy się kontrolować swoje potrzeby i postępują bardziej roztropnie.

Warto jednak dodać, że Dąb jest fantastycznym rodzicem. Ponad wszystko kocha swoje dzieci i gotowy jest zrobić dla nich absolutnie wszystko.

Znani: Jan Sebastian Bach, Benito Juarez, Ayrton Senna, Lothar Matthäus, Matthew Broderick, Ronald Koeman, DJ Premier