Grab: urodzeni 4-13 czerwca, 2-11 grudnia

Grab jest bardzo nieufny i do wszystkiego podchodzi z bardzo dużą rezerwą. Potrzebuje czasu, aby się do kogoś przyzwyczaić i "wyczuć" jakim jest człowiekiem. Kiedy już kogoś lubi staje się serdeczny i życzliwy. Jakie jeszcze cechy ma Grab?

Na pierwszy rzut oka osoba spod tego znaku wydaje się zimna, surowa, wręcz ostra. Paradoksalnie w przypadku Graba taki zestaw cech działa na jego korzyść. Mimo że przy bliższym poznaniu na jaw wychodzi jego egoizm, to nie może narzekać na brak adoratorów.

Grab bardzo dużą wagę przykłada to tego jak wygląda. Dba o kondycję, zdrowo się odżywiają. Bardzo ceni sobie porządek, lubi mieć wszystko zaplanowane. Grab jest bardzo romantyczny i najbardziej marzy o założeniu rodziny. Niestety jego wyobrażenia o wielkiej miłości są zbyt wyidealizowane, przez co ciągle nie może spotkać tego jedynego/tej jedynej.

Grab jest niezwykle prawy i uczciwy, nigdy nikogo nie oszuka ani nie okłamie. Mimo że ma tendencje do długiego i bardzo skrupulatnego analizowania sytuacji to kiedy się na coś zdecyduje zawsze doprowadza sprawę do końca. Jest konsekwentny, a dzięki pracowitości i uczciwości udaje mu się zrealizować swoje plany.

Grab często miewa huśtawki nastrojów, ale zawsze, niezależnie od humoru można na nim polegać. Zdradzony bądź oszukany, urazę będzie w sobie nosił do końca życia.

Grab a ludzie

Grab jest egocentrykiem, który nieustannie marzy o wielkich przeżyciach i sławie. Przez to nie dostrzega szczęścia, które towarzyszy mu na co dzień. Jest zbyt wybredny i zapatrzony w marzenia, co nie pozwala osiągnąć mu pełnej satysfakcji.

Grab nigdy do końca nikomu nie ufa. Wrodzona podejrzliwość sprawia, że do wszystkich podchodzi z ogromnym dystansem. Spontaniczność w kontaktach z drugim człowiekiem nie jest jego najmocniejszą stroną, pewna granica nigdy nie zostaje przekroczona. Jedynie w przypadku wieloletnich znajomości Grab nie jest aż tak „lodowaty”. W stosunku do przyjaciół jest zawsze lojalny i uczciwy.

Grab a praca

Osoba spod tego znaku ma zdolności plastyczne, rzeźbiarskie, które niestety często ukrywa i marnuje swój nierzadko spory talent. Zazwyczaj woli wybrać coś pewniejszego i bardziej praktycznego.

Grab a finanse

W sprawach finansowych grab jest bardzo ostrożny. Nigdy nie podejmuje zbędnego ryzyka. Jeśli – po długim namyśle – zdecyduje się wejść do interesu musi mieć absolutną pewność, że jest bezpieczny, a projekt gwarantuje zyski.

Grab a miłość

W związkach partnerskich lub małżeńskich jest miły i uczciwy. Zawsze traktuje partnera bardzo poważnie. Tym samym fantazji czy wybuchu namiętności raczej nie można się po nim spodziewać. Grab żyje marzeniami o wielkiej miłości, przez co ma spore kłopoty by pokochać kogoś „zwyczajnego”. Bardzo często zdarza się, że z obawy przed samotnością wchodzi w bliższe relacje bez upewnienia się co do własnych uczuć. Niestety takie związki z rozsądku zamiast pomóc Grabowi odnaleźć szczęście, wpędzają go w jeszcze większy smutek, bo wybranek nie ma w sobie nic z ideału. Na szczęście, gdy w końcu się zakocha, jest wiernym i wspierającym partnerem.  

Znani: Violetta Villas, Walt Disney, Władysław Szpilman, Józef Piłsudski, Ryszard Strauss Pierre Corneille, Eliza Orzeszkowa, Jan Miodek, Alfred de Musset, Jan Kochanowski, Tomasz Mann, Paul Gauguin, Mark Wahlberg, Liam Neeson, William Forsythe, Bonnie Tyler, Piotr I Wielki, Bohdan Smoleń, Natalie Portman, Kim Basinger, Dorota Kamińska, Steffi Graf, Kim Clijsters, Władysław Żmuda, Anita Lipnicka

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.