Jarzębina: urodzeni 1-10 kwietnia, 4-13 października

Jarzębina przy pierwszym spotkaniu wydaje się być bardzo delikatna i uległa. Ale to tylko pozory. W trudnych chwilach zmienia się diametralnie. Zaskakuje wtedy swoją wielką siłą i determinacją.

Delikatność, subtelność oraz uległość u Jarzębiny to najczęściej tylko gra pozorów. Kiedy wymaga tego sytuacja potrafi wykazać się siłą, hartem ducha i ogromną zaciętością oraz niezniszczalnością. Jarzębina nie lubi okazywać swoich prawdziwych uczuć i emocji. Dla swojego otoczenia woli być zawsze uśmiechnięta, odprężona i spokojna.

Osoba spod tego znaku jest bardzo samodzielna i odpowiedzialna, łatwo przystosowuje się do nowych warunków, nie marudzi tylko godzi się tym, co ma. Nie lubi też prowadzenia za rękę. Tym co może mocno denerwować jej najbliższych to nieumiejętność podejmowania decyzji, skłonność do rozmyślań „co by było gdyby”. Jarzębina lubi wracać do pewnych spraw i analizować je na różne sposoby. Zanim podejmie decyzję, musi ją przetrawić, co zajmuje jej bardzo dużo czasu.

Jarzębina a ludzie

Wielka empatia i wrażliwość sprawiają, że przejmuje się wszystkim dookoła. Każde zmartwienie czy to swoje, czy cudze przeżywa bardzo intensywnie. Jarzębina kocha ruch i kiedy coś wokół niej się dzieje.

Osoby spod tego znaku doskonale znają się na ludziach i bezbłędnie ich wyczuwają. Wie kiedy może spodziewać się kłopotów i z dużą łatwością ich unika.

W kontaktach, jak i w życiu, ceni sobie harmonie. Dlatego instynktownie odsuwa się od osób czy sytuacji, które mogły by zaburzyć jej spokój. Jednocześnie ta niezwykła umiejętność pomaga jej wybrać najlepszą dla siebie drogę i nie popełnić niepotrzebnych błędów.

Jarzębina a praca

Osoba spod tego znaku ma zdolności artystyczne, ale dzięki pracowitości i inteligencji mogłaby spróbować swoich sił praktycznie w każdej profesji.

Jarzębina najczęściej wybiera zawody, w których może wykorzystać swoje zdolności negocjacyjne.

W życiu zawodowym bardzo duże wzięcie ma jej talent do negocjacji. Jarzębina ma zmysł organizacyjny. Ciągle chce się rozwijać, poszerzać swoją wiedzę i zdobywać nowe informacje. 

Jarzębina a finanse

W sprawach finansowych zachowuje sporą ostrożność, nigdy nie podejmuje się ryzykownych działań. Jarzębina ma skłonność do długiego namyślania się i analizowania wszystkich za i przeciw. Tym samym intratne okazje często uciekają jej sprzed nosa.

Jarzębina a miłość

W miłości bywa z nią różnie i trzeba się przygotować na zawirowania w związku z Jarzębiną. Bywa gwałtowna, namiętna i uczuciowa. Jest też niesłychanie pamiętliwa i zdrady nie wybaczy partnerowi nigdy. Skrzywdzona potrafi w jednej chwili zakończyć nawet długi związek. Jarzębina w miłości bywa nieobliczalna. Jeśli kończy znajomość nigdy nie zostanie przyjacielem danej osoby, wręcz odwrotnie nie chce jej znać.

Ma kłopot z mówieniem o swoich uczuciach. Niezwykle rzadko przyznaje się też do swoich błędów. Jeśli jej partner popełni błąd to trudno mu będzie go naprawić i na nowo zdobyć jej zaufanie.

Znani: Tadeusz Różewicz, Maria Dąbrowska, Hugo Kołłątaj, Marlon Brando, Hans Christian Andersen, Otto von Bismarck, Seweryn Goszczyński, Gregory Peck, Denis Diderot, Giuseppe Verdi, Helena Modrzejewska, Halina Frąckowiak, Charles Baudelaire, Rafael Santi, Pola Gojawiczyńska, Viktoria Beckham, Patricia Arquette, Alec Baldwin, Eddie Murphy, Ferenc Puskás